Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa zablokowanego Pendrive EMTEC S400 8GB

nadolinek 03 Kwi 2010 08:31 22907 15
  • #1 03 Kwi 2010 08:31
    nadolinek
    Poziom 9  

Wysunąłem pendriva EMTEC S400 8GB w trakcie pracy i się zablokował

Zginęły wszystkie dane na nim (dokładnie są bo zajmują obszar na dysku i odzyskałem je ale są nie widoczne), zablokowana jest możliwość formatowania i zapisu na nim czegokolwiek (próbowałem również formatować programem HPUSBF i innymi)

W trakcie formatowania wyskakuje komunikat:
    "System Windows nie był wstanie dokończyć formatowania"

Użyłem programu ChipGenius do wykrycia typu sprzętu i jest tak:

Cytat:

PnP Device ID: VID = 1307 PID = 0165
    Serial Number: 09121409060043
    Revision: 0.00

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: USBest
    Chip Part-Number: UT165

Wystartowałem program UT165_1.65.10.0 MP TOOL i klikając "ENUM" (F3) ciągle mi wywala komunikat

Cytat:
    Number of Input Devices Is Not Matched With Maximun Devices List!!!

Nie wiem czy źle używam UT165_1.65.10.0 MP TOOL czy może jednak powinienem wywalić na śmieci tego pendrive

0 15
  • #2 03 Kwi 2010 10:39
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Witam.
    Start -> Uruchom. Wpisujesz chkdsk [litera woluminu]: /f. Przykładowo chkdsk D: /f . Gdy wyświetli ci się pierwsza informacja odpowiadasz NIE (wpisujesz N) gdy druga to TAK (T).
    Daje screena jak ma to wyglądać
    Jeżeli tak jak na załączonym screenie system jeszcze coś będzie kombinował z pamięcią to będzie trzeba zrobić to po restarcie.
    Po restarcie,po uruchomieniu systemu przed załadowaniem się ekranu logowania zacznie wertować pamięć ;)
    Jeżeli system nic w tym momencie nie robi z pamięcią (pendrive'em) to naprawe zacznie praktycznie od razu ;)

0
  • #3 03 Kwi 2010 14:53
    nadolinek
    Poziom 9  

Niestety nic z tego, dochodzi sprawdzanie do 2% i jest przerywane.

0
  • #4 03 Kwi 2010 16:07
    femio
    Poziom 17  

Witam. Niech kolega spróbuje tym programem. Jak nie pomoże, to z czystym sumieniem można pena ..zutylizować;)

Moderowany przez gsm_virus:

A kolega powstrzyma swoje "dziarskie wypowiedzi", bo nawet nie wie co to za program jest w załączniku?
    Soft oferowany przez firmę Apacer => Link docelowy.
    Poniżej autor wspomina że nie współpracuje z ww. pendrive.

0
    Załączniki:
  • #5 03 Kwi 2010 19:46
    nadolinek
    Poziom 9  

niestety pozostanie mi chyba się poddać

Cytat:
    USB Flash Disk not found!

0
  • #6 03 Kwi 2010 19:59
    twistpl
    Poziom 12  

Jakaś płytka bootowalna z pakietem narzędzi?
    Najpierw podjąć próbę naprawy, a w ostateczności format, chyba, że dane wszystkie potrzebne odzyskane zostały to można od razu spróbować sformatować

Ogólnie chodzi o to aby spróbować sformatować pendrive, ale nie z poziomu windowsa.

0
  • #7 03 Kwi 2010 20:05
    nadolinek
    Poziom 9  

Odzyskałem co sie dało bo czytać z niego mogę tylko zapis nie działa. Formatowanie również nie chodzi.

0
  • #9 03 Kwi 2010 20:16
    femio
    Poziom 17  

Witam. Program który Panu poleciłem jest to narzędzie do formatowania Low Level.

Moderowany przez gsm_virus:

Ale nie współpracuje z każdym kontrolerem na każdym pendrive. Zrozum to.

Czy pen sprawdzany był na innym komputerze? Jeżeli pen na innym komputerze będzie tak samo się zachowywał wskazywać to może na uszkodzenie pamięci. Cena nowego to koszt ok 50 zł więc nic strasznego :D
    Pozdrawiam

-1
  • #10 03 Kwi 2010 20:47
    nadolinek
    Poziom 9  

Próbowałem USB Disk Storage Format i innych programów do formatowania ale nic z tego.

Czuje że problem bardziej po stronie sprzętowej leży - na elektrodzie znalazłem narzędzie które miało wręcz monopol na ratowanie pendrive opartych na UT165 czyli UT165_1.65.10.0 MP TOOL ale mam jakiś problem z nim. Czuje że czeka mnie zakup nowego sprzętu...

0
  • #12 06 Kwi 2010 09:32
    nadolinek
    Poziom 9  

niestety UT165 1.65.28.1 również nie pomaga zatem pewnie nic nie da rady...

0
  • #13 06 Kwi 2010 12:07
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

:arrow: nadolinek , czy Ty w ogóle rozumiesz komunikat, który podaje MPTool? Translacji mogłeś dokonać na http://translate.google.com/?hl=pl#
    Widocznie wybrałeś za małą ilość urządzeń do enumeracji. Standardowo jest ustawione na 4, poniżej na screen'ie ustawione np. √ 28

Tak właściwie odłącz wszelkie zbędne urządzenia podłączone obecnie pod USB. Pendrive ma być podłączony bezpośrednio pod port USB na płycie głównej!
    I pytanie dodatkowe: podczas zakończenia instalacji USBest UT165 v1.65.28.1 jaką wybrałeś opcję dla Driver?
    Najlepiej jest użyć AUTO-CHECK.

Poza tym wykaż odrobinę własnej inicjatywy, zerknij w menu: >Programy >MFPT posprawdzaj opcje: Hub Scan , dodaj w Inf Update itd.

Dodatkowo w samym prog. MFPT , wprowadź właściwie ustawienia >Settings >Settings [F1].

0
  • #14 06 Wrz 2010 14:12
    eagle101
    Poziom 1  

Witam ! Mam podobny problem, dlatego pomyślałem że napisze tutaj... Mam pendrive'a z orange na którym są dwie partycje. Jedną można używać swobodnie a druga (ok. 420 mb) jest zabezpieczona przed zapisem. Chcę sformatować tą partycję i połączyć obie razem.

ChipGenius pokazuje:

vendor: USBest
    part-number: UT165

ściągnąłem MFPT (ver. 1.65.28.1 - link dał "pidar"), wszystko ustawiłem zgodnie z powyższym postem "gsm_virus". Niestety nie mam pojęcia co robić dalej ;/ MFPT zainstalował jakieś sterowniki do pendrive'a oraz [port 1] wyświetlił się na czerwono... naprawde jestem zielony w tej dziedzinie ponieważ robię to po raz pierwszy i nie mam pojęcia co dalej... mógłby mi ktoś coś doradzić ? :)

0
  • #15 09 Lis 2010 18:52
    SERWISANT83
    Poziom 2  

Witam.Mam ten sam problem z Emtec 8GB.Udało mi się go wyzerować, ale system nie jest w stanie dokończyć formatowania.Próbowałęm kilkoma różnymi programami z tego forum i nic.Wpisuję chkdsk E: /f - a okno które powinno się pojawić tylko mrygnie i znika.
    Proszę o pomoc

0