Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop PHYWE 11440.93 - usterka i problem z naprawą

03 Kwi 2010 09:55 1271 5
  • Poziom 13  
    Zakupiłem oscyloskop jak w temacie. Wygląda on tak:

Oscyloskop PHYWE 11440.93 - usterka i problem z naprawą

Poprzedni właściciel zapewniał, że urządzenie było w 100% sprawne. Do mnie dotarło za posrednictwem Poczty Polskiej i sprawne nie jest.

Wyświetlana jest pozioma linia - i tyle. Brak jest jakiejkolwiek reakcji na podawnie sygnału z wbudowanego generatora do kalibracji, jak również z zewnętrznego generatora funkcji. Oscylogram newet nie drgnie.
    Podejrzewam uszkodzenie obwodu wejściowego, ale nie wykluczam też związku usterki z transportem, czyli wstrząsami albo upadkiem.

Wewnątrz oscyloskop wygląda jak nowy - brak śladów ingerencji "speca".

Mój problem polega na braku jakiejkolwiek dokumentacji do tego urządzenia.
    Szukając informacji w internecie zauważyłem, że niektóre detale zewnętrzne są bardzo podobne do detali oscyloskopów f-my TRIO.
    Posiadanie schematu elektrycznego w zasadzie rozwiązałoby mój problem.

Mam co prawda możliwość zwrotu oscyloskopu, ale to ostateczność, bo jakoś przypadł mi do gustu.

Bardzo proszę Was o pomoc.

P.S. Działanie elementów mechanicznych takich jak gniazda i przełączniki sprawdziłem, wszystko OK.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 13  
    Przekopałem sieć i nic. Brak jakichkolwiek informacji na temat urządzenia. Wielka szkoda :cry:.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    wojpan napisał:
    Przekopałem sieć i nic. Brak jakichkolwiek informacji na temat urządzenia. Wielka szkoda :cry:.

Informacje to są.
    PHYWE jest to firma ( grupa Bosch) która produkuje sprzęt tylko i wyłącznie dla celów edukacyjnych.( szkolnictwo)
    Schematu możesz nie znaleźć, tak samo jak innych urządzeń Boscha ( firma jest dosyć "szczelna" w tym temacie.
    W samym sprzęcie możesz znaleźć typowe rozwiązania innych firm- więc zostaje praca tylko na "macajewa".
  • Poziom 13  
    serwis napisał:

Informacje to są.

Miałem na myśli informacje na temat posiadanego oscyloskopu. Informacji na jego temat nie ma.

Kontaktowałem sie z przedstawicielem PHYWE w Polsce z prośbą o udostępnienie dokumentacji serwisowej do tego - leciwego urządzenia. Odpowiedź była krótka - nie ma takiej możliwości.

Póki co, pozostaje mi tylko metoda naprawy "na macajewa".
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    W przyrządach pomiarowych ( oscyloskop, generator) pewne podstawowe układy się powtarzają w innych konstrukcjach. Będziesz musiał trochę dokumentacji "przerzucić", porównać, zapoznać się z zasadą działania poszczególnych bloków, i tylko w ten sposób możesz do czegoś dojść. Innej możliwości raczej nie ma.
  • Poziom 13  
    Problem rozwiązany - uszkodzone 3 tranzystory polowe w układzie wejściowym. Posłużyłem się dokumentacją do oscyloskopu Trio CS-1554. Rozwiązania elektroniki obu oscyloskopów są w zasadzie identyczne, z ta różnicą, że Trio jest oscyloskopem dwukanałowym. Serwis manual zamieściłem na serwerze Elektrody.