Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AP Client edimax problem ze spadającym transferem

03 Apr 2010 10:45 1444 9
  • Level 15  
    Witam

Mam AP edimax model ew-7206APg oraz uaktualniłem w nim nowe oprogramowanie.Posiadam łącze 10 Mb które jest puszczone po wifi u siebie mam AP jest w trybie infrastructure(client) sygnał jest stały nie skacze, kiedy odświeżę listę dostępnych AP(przycisk Wireless Site Survey) to transfer rośnie do 10 Mb po czym po kilkunastu sekundach spada, tak jest na okrągło jeśli wcisnę ten przycisk. Co jest nie tak próbowałem wymieniać przewód do komputera ale to nie w tym problem może miał ktoś coś podobnego.Proszę o poradę.
  • Level 12  
    Masz łącze internetowe 10Mb puszczone przez 2,4ghz?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Do ilu spada ? I jeśli już spadnie czy się utrzymuje na jakimś poziomie ?. W moim rejonie 2,4 jest bardzo zaśmiecona i wystarczy trochę inaczej antenę ustawić i prędkość spada o połowę. 10Mb przepuścić przez domową sieć WiFi to by było bardzo dobrze. Siła jak siła ale jakość sygnału jest ważna.
  • Level 15  
    Witam już odpowiadam tak to łącze ma tyle i czasami najczęściej nad ranem osiągam prawie cały transfer a tak to spada do 1 Mb czasami rośnie czasami maleje.Co do jakości sygnału w Ap edimax nie ma możliwości sprawdzić coś więcej jak tylko siłę sygnału.Dodam że niestety na tym samym kanale ma neta moja sąsiadka nie ma możliwości aby to zmienić. Myślałem może wymienić antenę mam panel 12 db na może coś 19 db tylko jakąś kierunkową może tak by nie zbierała wszystkiego dookoła.
  • Level 12  
    Jeśli twój ap widzi jakikolwiek inny nadajnik na tym samym kanale, to będą zakłócenia. Nawet kanały sąsiednie się potrafią zakłócić.
    Poza tym. Powiedz czy mówisz, że ci spada prędkość na skrętce pomiędzy ap a kompem?
  • Level 15  
    Tego właśnie chce się dowiedzieć myślę jednak że to wina
    ap.
  • Level 28  
    Po pierwsze to na 2.4Ghz przy użyciu takich tanich AP Soho nie da się osiągnąć transferu 10mbps, a już tym bardziej jeżeli na tym samym kanale pracuję inna sieć. Musisz pójść do sąsiadki i się z nią dogadać. Innego wyjścia tutaj nie widzę. Możesz jeszcze sprawdzać ping do zdalnego AP do którego się łączysz
  • Level 15  
    Mógł byś mi przybliżyć to z tym pingiem do zdalnego AP . Co do sąsiadki spróbuję się jakoś dogadać. Ale dziwna sprawa kiedy odświeżam leci przez chwile tak do 7Mb wiem że 10Mb jest nie osiągalne bo udało mi się może zraz taki transfer utrzymać ale tylko przez chwile.
  • Level 12  
    W technologii 2,4ghz, jakiej używasz 10mbps jest nieosiągalne ze względów technicznych i nie przeskoczysz tego.
    Jeśli chodzi o ping o którym wspominał EBC41, to: dowiadujesz się o jakiś adres w sieci twojego providera, który wiesz, że nie będzie miał dużego opóźnienia, np właśnie adres ip nadajnika do którego jesteś podłączony, otwierasz wiersz poleceń i wpisujesz >> ping adres_ip_w_sieci -t -l 1024
    i obserwujesz jak wysokie są czasy opóźnienia pakietów i wyciągasz wnioski.
  • Level 28  
    Co do tego adresu to najłatwiej będzie, jak pójdziesz do dostawcy i poprosisz o adres IP bazy, w sumie żadna tajemnica. Jeżeli by bowiem miał on swoją sieć zrobioną jako bridge, to router do internetu może znajdować się niewiadomo gdzie