Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L350 Satellite podświetlenie matrycy

maystero 03 Kwi 2010 14:51 3873 6
  • #1 03 Kwi 2010 14:51
    maystero
    Poziom 24  

Witam.
    Trafił mi się do naprawy laptop jak w tytule.
    Miał taki objaw że zanikało podświetlanie matrycy. Po włączeniu pokazywał się pasek postępu BIOS, później ładował się XP-k... i w tym momencie wysiadało podświetlanie. Po wejściu np. do BIOS po kilku chwilach też wysiadało podświetlanie, więc to nie wina systemu.
    Uznałem że problem leży w Inwerterze. Otwieranie i zamykanie ekranu nie przynosiła efektu.
    Rozebrałem gada. Dostałem sie do inwertera. Wyjąłem, obejrzałem nic nie znalazłem. Wsadziłem z powrotem i DZIW!! Działa!! Nic sie nie dzieje. Pracuje już kilka godzin i nic sie nie dzieje!! Nie wiem co robić. Stukam, pukam, zamyka otwieram ekran i nic.Tak samo sie nie mogło naprawić. Jedyne co zrobiłem to wydmuchałem kompresorem kurz...
    Ktoś miał podobny przypadek?

edit:
    Po paru godzinach testów, usterka się powtórzyła.
    Jak odłączę zasilanie inwertera i załączę, to znów pracuje normalnie.
    Toshiba L350 Satellite podświetlenie matrycy
    Panowie co to za element zaznaczony na czerwono? I czemu jak dotykam go np. śrubokrętem to wyłącza się podświetlanie?

0 6
  • #2 06 Kwi 2010 20:27
    maystero
    Poziom 24  

nikt nie poradzi?

0
  • #3 06 Kwi 2010 21:50
    foldback
    Poziom 29  

Sprawdź wtyczkę zasilania inwertera,wtyczkę świetlówki- może to byś spowodowane kiepskimi utlenionymi stykami(przeczyścić). Jeśli masz scalak przetwornicy inwertera to możesz go podmienić. Może to też być wina uszkodzonego transformatora jednak zachowuje się trochę dziwnie. Obstawiałbym styki lub układ przetwornicy.

0
  • #4 06 Kwi 2010 22:45
    maystero
    Poziom 24  

Mam zamiar kupić nowy inwerter. Tylko pewny nie jestem. jest jakiś sposób aby sprawdzić czy to nie świtówka?

Oraz ponawiam pytanie co to za element który zaznaczyłem na zdjęciu?

0
  • #5 07 Kwi 2010 00:03
    olfork
    Poziom 23  

Na pierwszy rzut oka widać ze inwerter byl naprawiany, tutaj ktos wprowadzil jakas przerobke. Jesli masz inny ( podobny) to przelutuj przetwornice ( o ile znajdziesz taka ktora ma takie wyprowadzenia jak w/w

0
  • #6 08 Kwi 2010 09:58
    maystero
    Poziom 24  

Zamówiłem inwerter. O rezultacie podmiany dam znać.

edit:
    Dziś kurier dostarczył nowy inwerter. Po zamontowaniu nowego jest jeszcze gorzej!
    Matryca w ogóle nie świeci!!

Powróciłem do starego i objaw jak wyżej.

Mam problem z dostaniem inwertera D7321-B001-S1-0 to co dziś kurier dostarczył to niby odpowiednik D7312-B001-S3-1 (wtyczki pasują, nawet scalak ten sam).
    Może ktoś się wypowiedzieć w tej sprawie?

0
  • #7 15 Maj 2010 12:01
    maystero
    Poziom 24  

Po długiej przeprawie udało się odmienić Inwerter na ten właściwy i sprawny. Laptop Działa.
    Podsumowując: Nie polecam firmy www.ikomp.pl ze Szczecina. Najpierw ponowie sprzedali mi inwerter który po instalacji w laptopie w ogóle nie działał. Jak do nich zadzwoniłem to generalnie mnie olali. Stwierdzili że towar był sprawny i że testują przed wysyłką i że nie prowadzą "wypożyczalni części". Sprawa więc oparła sie o rzecznika praw konsumentów. Bo Panowie nie chcieli nawet gadać o jakimś polubownym rozwiązaniu problemu! Wkręcali mi że TO ja ślumok uszkodziłem element, albo że przyczyną jest świetlówka. Wg mnie sprzedali chłam za 150zł i niech sie kupujący męczy.
    Po ponad 5 tygodniach przysłali drugi, nowy zamiennik. Po instalacji matryca działa. Świeci jak trzeba.

Generalnie nie wiem czy pierwszy egzemplarz który mi przysłali był doby czy uszkodzony. Możliwe że był po prostu nie kompatybilny. Ale sprzedający powinien chyba się orientować co i jak zważywszy na to że sami prowadzą serwis laptopów. Nauczka na przyszłość to omijać tą firmę z daleka, bo przez ich ułomność człowiek psuje sobie reputacje, traci pieniądze i zdrowie.

0