Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka Hp 640C szukam sterownika pod XP

03 Kwi 2010 15:19 2480 7
  • Poziom 2  
    Mam problem. Ta drukarka chodziła mi jak miałem windows 98 a teraz mam windows xp i nie chce drukować. na CD pisze że to jest na windows 3,1x, 95, 98, NT 4.0 . czy jest jakaś możliwość zainstalowania na XP.
  • Poziom 35  
    Owszem jest.
    Trzeba zainstalować odpowiednie sterowniki drukarki dla systemu Windows XP lub skorzystać z wbudowanych.
  • Spec od drukarek
    XP ma sterowniki do twojej drukarki.
  • Poziom 43  
    Na wbudowanych w XP sterach ta drukarka kiedyś u mnie działała prawidłowo. Jednak jej jakość druku dzisiaj już nie powala na kolana. Zainstaluj sterownik windowsowy dla HP serii 600 i powinno działać.
  • Poziom 2  
    Problem jest tak naprawdę taki że z gdy chcę wydrukować jakieś dokument to mi pojemnik z tuszem przesunie się w lewo następnie zaciągnie kartkę i w tym momęcie powinno zaczęć drukować a nie drukuje i pojemnik zostaje po tej lewej stronie i równocześnie miga pomarańczowe światełko. Na dole na pasku gdzie jest START wyświetla się ikonka z drukowaniem i wyskakuje z niej chmurka i pisze w niej że drukowanie się nie powiodło. Gdy kliknę na tę ikonkę w kolumnie "Stan" pisze "błąd".Następnie klikam w ten wiersz i anuluje to drukowanie, usuwa się dokument do wydruku. ale drukarka nadal miga. No to naciskam tam gdzie się wyłącza/włacza drukarkę i kartka się wysuwa pojemnik z tuszem powraca na swoje miejsce i drukarka się wyłączyła. I tak jest za każdym razem gdy chcę coś wydrukować.
    Może problem tkwi w tym że drukarki tej nie używało się przez rok.
  • Poziom 43  
    W takim razie jest to fizyczny problem z drukarką a nie ze sterownikami.
  • Spec od drukarek
    Przeczyść styki na kartridżu(-ach) i w karetce. Jeśli nie pomoże kartridż do wymiany.
  • Poziom 13  
    W opisanym problemie błąd sterownika można wykluczyć w 100%. Bardzo często jest to wina elektroniki kartridża zwłaszcza kolorowego (nr 49). Prostym domowym sposobem przywrócenia go do "życia" jest wyczyszczenie tylej elektroniki ( i tu ciekawostka - informacja dla zwolenników płynów udrażniających) wysoko procentowym alkoholem (może być spirytus salicylowy) z domieszką sody oczyszczonej (płaska łyżeczka na 100ml, oraz witaminy K ! (dokładnie taka jaką się podaje niemowlętom, stosując proporcje ok 20 kropli na 100ml). Powstała mieszanka doskonale czyści styki, głowicę oraz wszelkie elementy elektroniczne (nawet procesory). Na koniec kartridż ustaw nad parą wody gotującej się w czajniku (dyszą do dołu). Powinno pomóc.