Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony VPL-CS1 Niebieskie plamy

03 Apr 2010 15:22 3854 6
  • Level 2  
    Witam, mam problem z projektorem Sony VPL-CS1, na obrazie są niebieskie plamy w dolnym prawym rogu i mało widoczna mniej więcej na środku. Plamy pojawiają się tylko na ciemnym obrazie, na białym kolorze obraz jest idealny. Dołączam zdjęcie problemu (robione w dzień i telefonem, więc jakość słaba, ale widać o co mi chodzi).
    Sony VPL-CS1 Niebieskie plamy
    Lampa przekroczyła już swoją żywotność, ale świeci jeszcze całkiem nieźle.
    Czym mogą być spowodowane te plamy? Jak ewentualnie to naprawić?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 2  
    Odświeżam temat. Proszę o jakąś pomoc.
  • Level 12  
    na moje oko to będzie raczej wina matrycy... może tylko do wyczyszczenia jest...
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    sprawdź stan polaryzatorów (szczególnie niebieskiego)
  • Level 15  
    przyczyną jest na pewno przegrzany polaryzator częsta przyczyna tego typu zabarwień
  • Level 2  
    Polaryzatory są w idealnym stanie, jednakże po kilkunastokrotnym rozkręcaniu, czyszczeniu i skręcaniu doszedł niebieski pionowy pas po prawej stronie, zajmuje on około 1/5 ekranu. Mam wrażenie że matryca jest uszkodzona.

Update: Poprzekładałem wszystkie te 'szybki' między lampą a matrycami i o dziwo pas znikł ;d

Update 2: Jednak nie znikł, po prostu zmienił kolor na żółty i dzięki temu jest prawie nie widoczny ;]

Niebieskie plamy ciągle pojawiają się po nagrzaniu projektora.
    Może jednak te polaryzatory nie są w idealnym stanie? Po czym poznać że są przepalone?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Odpuść sobie to. Po pierwsze projektor nie jest wart reanimacji. ROzdzielczość 800x600, 600ANSI, i podły kontrast sprawiają, że nie nadaje się on dosłownie do niczego:) Szkoda inwestować...tym bardziej, że uszkodziłeś matrycę i do tego jest jeszcze jakiś inny kłopot.