Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch routerów (Edimax i Belkin) bezprzewodo

03 Kwi 2010 17:51 1818 5
 • Poziom 9  
  Witam!

  Mam dwa routery: Edimax BR-6204Wg i Belkin F6D4230-4 . I teraz takie pytanie: czy istnieje sposób, aby połączyć te dwa routery bezprzewodowo, tak aby jeden obierał sygnał od drugiego i przekazywał go dalej? Mam internet ADSL. Kombinował już różnie. Najpierw podłączyłem Belkina do modemu i później próbowałem podłączyć Edimax przy użyciu opcji WISP, Belkin wykrył go jednak w Edimaxie nie było dostępu do internetu. Kombinowałem też w drugą stronę: Edimax główny i Belkin jako AP, ale w tej konfiguracji to w ogóle siebie nie widziały. Siedzę nad tym już drugi dzień i nie widać efektów, być może coś źle robię z adresami IP lub czymś innym, dlatego proszę Was o pomoc.

  Pozdrawiam,
  Artur

  EDIT:
  Doszedłem do czegoś takiego: podłączyłem Edimaxa do Belkina przy użyciu WISP z AP, powprowadzałem w obydwu routerach adresy MAC, ta sama nazwa SSID, ustawiłem dwa osobne adresy IP i dwie osobne pule IP, routery się wykryły, Belkin pokazuje w logach, że Edimax jest do niego przyłączony, a w Edimaxie w zakładce: Internet connection status: Dynamic IP connected i pokazuje informacje zgodne z Belkinem. Natomiast jest taki problem: jak podejdę bliżej Belkina i podłączę się do niego internet jest, natomiast jak podłączę się bliżej Edimaxa internetu już nie ma. W czym może tkwić problem?
 • Poziom 9  
  Nic nie chce się połączyć i nikt nie nadaje na takich kanałach.
 • Poziom 24  
  Napisz jakiego masz operatora i opisz podłączenie kiedy działa internet na jednym routerze. Podaj też nazwę systemu operacyjnego w komputerze.
 • Poziom 9  
  Mam internet z dialogu (modem podłączony rj45 do routera belkin, protokół ppoe). Korzystam z windows 7. Jak się podłączę do belkina internet mam, natomiast jak do edimaxa nie mam. Obydwa routery się wykrywają i łączą. Belkin jest główny i ma włączony serwer dhcp, edimax ma inny adres ip, ale w zakresie belkina. Zastanawiam się czy edimax też powinien mieć włączony dhcp.
 • Poziom 19  
  Na belkinie włączone dhcp, na edimax wyłączony. Na belkinie adres np 192.168.1.1 na edimaxie daj 192.168.0.1 (piszę bo w 1 poście pisałeś że adresy inne a w kolejnym że z tej samej puli), oczywiście szyfrowanie wifi wyłączone na chwilę konfiguracji.