Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G, problem z (nie)fabrycznym alarmem

Yca 03 Kwi 2010 18:25 2095 7
  • #1 03 Kwi 2010 18:25
    Yca
    Poziom 20  

Astra G 2003 prod rodzimej
    Problem: nie dzialaja czujki ruchu wewnątrz kabiny i sensor tylnej pokrywy bagaznika.
    Myślałem ze po prostu sa zdezaktywowane wiec zagladam do instrukcji auta a tu pisze o jakichs przyciskach przy lapce w kabinie, tylko ze u mnie takowych nie ma.
    Pilot ma logo opla, ale jest oddzielny a nie zespolony z kluczykiem jak to jest pokazane w instrukcji. sensory ruchu sa ultradzwiekowe, zamontowane przy slupkach zewnetrznych a nie przy lampce jakby to wynikało z instrukcji. Wiec pytanie co to jest za alarm i co ewentualnie można z tymi czujkami ruchu zrobic?
    Dodam ze pod kolumna kierownicy znalazłem mały przycisk (microswith) na kawalku laminatu, podejrzewam ze jest to element alarmu własnie.
    Wszelkie uwagi mile widziane :)
    A poza tym zdrowych pogodnych Świąt dla wszystkich :)

0 7
  • #2 03 Kwi 2010 18:37
    jkm73
    Poziom 21  

silicon robil piloty z logiem opla ,pilot w ksztalcie jajka? (ew z antenka?) co do tylnej klapy to moze nie jest poprostu podłączona, w ASO to częsta praktyka... :)

0
  • #3 03 Kwi 2010 18:51
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

jkm73 napisał:
    silicon robil piloty z logiem opla ,pilot w ksztalcie jajka
    Silicon i Langeford miały alarmy "oplowskie", ale nie miały przycisków serwisowych na laminacie (miały przykręcany przycisk).

Yca napisał:
    Wszelkie uwagi mile widziane :)
    A poza tym zdrowych pogodnych Świąt dla wszystkich :)
    Ta uwaga nie będzie pewnie mile widziana, ale może niech autor tematu uruchomi łaskawie szare komórki i zrobi zdjęcie pilota, albo niech spróbuje na forum dla wróżbitów...
    ...A poza tym również życzę zdrowych, pogodnych Świąt.

0
  • #4 03 Kwi 2010 19:13
    jkm73
    Poziom 21  

wlasnie nie jestem pewien co do tego przycisku ale wydaje mi sie ze np niektore kenasy mialy na laminacie

0
  • #6 04 Kwi 2010 12:53
    Yca
    Poziom 20  

Dzieki koledzy za zainteresowanie. To pasowało by pod tego kenasa, ponieważ jak się zacząłem tym przyciskiem bawić to nie można ponownie uruchomić samochodu po otwarciu drzwi, tylko trzeba raz jeszcze go pilotem rozbroić.
    A co do pilota to nie sadzilem ze az tyle fabrycznych alarmow moglo byc ładowanych do opla. Zdjęć nie mam, a pilot jest mały raczej prostokątny z logiem opla, dwa żółte przyciski zamknij/otworz i jeden czarny przełącznik który odłącza chyba zasilanie pilota, taki lock żeby sie pilotem w kieszeni nie bawić. antenki nie ma.
    jedyny napis na pilocie to "tx-12ar3a".
    Pytanie w sumie mam jedno zasadnicze: czy jest możliwość żeby przy pomocy pilota/kluczykow deaktywować działanie tych wewnętrznych czujek i jeśli jest to jak?w przeciwnym razie to i tak czeka mnie rozbiórka tego i babranko, a nie chciałem tego robić tylko po to żeby sobie centralkę pooglądać

0
  • #8 11 Lip 2011 10:12
    Yca
    Poziom 20  

Cześć koledzy, odgrzeje mojego starego kotleta :)
    Alarm silicon Kenas
    Czujek ruchu nie chciało mi się serwisować dołożyłem tylko styki na klapę i tak to sobie żyło do minionego weekendu.
    Po zamknięciu auta pilotem i pozostawieniu na kilka godzin auto nie chciało się otworzyć pilotem.
    Generalnie alarm nie reaguje na żadnego z dwóch pilotów. Tak poza tym syrena wyje, zapłon odcina.
    Czy jest możliwość ponownego zaprogramowania pilotów? W instrukcji nic takiego nie znalazłem, co wogóle mogło mu sie stać?
    bede wdzięczny za wszelkie porady.

0