Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BRC Sequent 24 - czasami piszczy po przełączeniu na gaz

03 Apr 2010 19:52 4466 3
  • Level 12  
    Witajcie,
    instalacja świeża bo nie całe 3 tyg. i jak zauważyłem co któreś (powiedzmy co 5) przełączenie z benzyny na gaz po kilku sekundach zaczyna pipać tak jak przy rezerwie. Naciskam wtedy ten okrągły przełącznik, wchodzi na benzynę i po chwili znowu klikam - wchodzi na gaz i jest już spokój.

Sytuacja raczej nie do powtórzenia, nie zauważyłem jakiś specyficznych cech (poziom gazu, obroty, prędkość itp.) takiego zachowania. Poza tym wszystko śmiga, moc i spalanie takie jak powinno być.

Reklamować czy jeździć ?

PS. Czemu jak jest na 'rezerwie' zaczyna 'pipać' i czekać na przełączenie ręczne ? - To jest OK? Na logikę powinien być sygnał inf. i automatyczne przełączenie...

PS1. W tej książeczce co dostałem nic o tym nie ma. Internet pytałem jak umiałem, znalazłem że pipa jak ciśnienie za niskie...
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 26  
    coś nie łączy lub zawiesza się jakiś elektrozawór.
  • Level 18  
    Zle ustawiony soft,lub niedokładnosc montażu.reklamuj
  • Level 12  
    dzięki za radę...
    będzie trzeba reklamować... częstotliwość takiego awaryjnego przełączania się zwiększa i teraz praktycznie co drugi start na zimnym silniku skutkuje awaryjnym przechodzeniem na benzynę...

najlepsze jest to ze wystarczy (choćby po sekundzie) ręcznie przełączyć znowu na gaz i dalej jest już ok