Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 5310 Xpress Music padła przy flashowaniu boxem Jafa

ziome3eknh 03 Apr 2010 20:29 3868 19
    ziome3eknh
    Level 16  
    Witam mam problem tak jak w temacie. Wgrywałem firmware do nokia 5310Xm przebiegło wszystko ok jak pisało w programie. Gdy chciałem włączyć telefon pisało contact service no to postanowiłem wgrać jeszcze raz firmware i padła całkowicie nie reaguje na podłączenie baterii jak i na włączenie.W czym może leżeć problem? przy próbie flashowania na dead phone wysyła pliki na tel. później jak ma się telefon zrestartować to nie reaguje i dalej nie idzie ruszyć tel. w Jafie. Oczywiście to wszystko robiłem boxem Jafa oraz kablem serwisowym do Jafa.
    Możliwe, żeby się imei posypał? bo przez chwile pokazywało Mi w Jafie 12345601643210 jakoś taki dziwny. Jest możliwość postawienia tej noki z powrotem na nogi? Z góry dziękuję za trafne odpowiedzi. Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    poochone
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Po pierwsze to jaka była wersja wcześniej.
    Po co flashowałeś telefon co z nim było.
    ziome3eknh
    Level 16  
    Telefon się zawieszał i miał najnowszy soft v58.59 Angielski.Niestety przez NSU nawet przy zmianie na product code PL nie dało się zrobić aktualizacji bo był za nowy soft.
    Klient chciał PL język ale tylko downgrade dał by radę tak że, zrobiłem downgrade, w jafie przebiegło wszystko ok ale telefon już wtedy nie chciał się włączyć. Wcześniej klientowi robiłem inną nokię też downgrade i było wszystko ok.
    Filip_f_a
    Level 20  
    Witam
    Posypały się certyfikaty, dlatego pokazał ci się IMEI; 12345601643210.
    Nigdy mi się certyfikaty nie wysypały po downgrade.
    Próbowałeś robić sim locka? Po jakiej operacji ci się IMEI wysypał?
    Jak masz backup certyfikatów to telefon postawisz (jest instrukcja na forum jak to zrobić), a jak nie masz to jest potrzebny MT-BOX i logi )-:
    ziome3eknh
    Level 16  
    Po downgrade tak się stało. simlocka nie ruszałem bo wiem, że Jafem w tej noki nie da się ściągnąć. A backup robi się automatycznie? bo backupa nie robiłem akurat. Czyli jafem nie uda mi się tego telefonu postawić na nogi tylko MT-Box i logami?
    jayu0
    Level 37  
    Mi tu crakiem zalatuje, a przynajmniej emulatorem pkey.
    Daj logi z check oraz inf albo z samego flasha. Jak robisz po kopycie musi zczytać.
    A tak na marginesie to jaf automatycznie robi backup certów no chyba że odchaczysz tą funkcje.
    arti123
    ziome3eknh wrote:
    i miał najnowszy soft v58.59 Angielski.
    Teraz to już wiadomo o co biega. Po prostu masz SL3, downgrade nie zrobisz, musisz wgrać tą samą wersję jaka była i telefon cudownie ożyje i imei się naprawi. ;)
    jever 23
    Moderator of GSM
    Quote:
    Telefon się zawieszał i miał najnowszy soft v58.59 Angielski

SL3 - wróc na tą wersję co była i telefon wstanie.
    Kolega wyżej mnie uprzedził- wysłał post w trakcie mojego pisania
    jayu0
    Level 37  
    arti123 wrote:
    ziome3eknh wrote:
    i miał najnowszy soft v58.59 Angielski.
    teraz to już wiadomo o co biega. Po prostu masz SL3, downgrade nie zrobisz, musisz wgrać tą samą wersję jaka była i telefon cudownie ożyje i imei się naprawi ;)

Heh no faktycznie nie zwróciłem uwagi, wszystkie z softem powyżej 5x.xx to sl3.
    poochone
    Było poszukać na elektrodzie o tym sofcie było już opisywane ze nierobi sie downgrade.

Ale jak widać wyszukiwarka gryzie.

Powrót na 58.59 i będzie Ok
    ziome3eknh
    Level 16  
    No to choć tyle. Tylko, że na blue-nokia nie wiem który będzie ten soft. ściągnę wszystkie i będę każdego po kolei próbował.
    jever 23
    Moderator of GSM
    ziome3eknh wrote:
    No to choć tyle. Tylko, że na blue-nokia nie wiem który będzie ten soft. ściągnę wszystkie i będę każdego po kolei próbował.

Użyj "Navifirm" - na Blue-Nokia nie ma tego softu.
    ziome3eknh
    Level 16  
    ok. gdzieś na dysku mam navifirm więc poszukam. Dziękuję za pomoc. Napiszę później jak uda mi się postawić nokie z powrotem na nogi.

Dodano po 17 [minuty]:

Tylko powiedzcie jak za Navi firm zainstalowac ten soft? Wszystko Sciagnolem tylko nie wiem jak teraz tego uzyc. Z navi firm jeszcze nie instalowalem softu tak ze nie wiem czy trzeba go skopiowac do folderu jafa czy gdzies indziej. z gory dziekuje za odpowiedzi.
    tomi_154
    Level 13  
    c:\program files\Nokia\Phoenix\Products\RM-303
    to w większości przypadków standardowa ścieżka gdzie wrzucić firmware nokii z navifirm.

Żeby się nie pogubić w wersjach softu najlepiej wcześniej wykasować albo odinstalować wszystkie poprzednie wersje z tego katalogu RM-303
    ziome3eknh
    Level 16  
    Postawiłem ten sam soft do tej noki lecz teraz się włącza tylko pisze czy włączyć telefon bez karty sim jak dam tak to piszę contact service i się wyłącza. Da się to jakoś postawić z powrotem na nogi? imei dalej jest taki 1234....

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

już sobie poradziłem za którymś razem poszło flashowanie. Powiedzcie Mi czy Jafem udało by Mi się z tej noki ściągnąć simlocka?
    tomi_154
    Level 13  
    Jeśli wróciłeś na wersję 5x.xx to masz SL3 i wypada się cieszyć , że miałeś backupy i udało się postawić słuchawkę. Jaf nie robi SL3 i na razie impreza jest dość kosztowna. Po imei jeśli z Orange PL lub Play .
    ziome3eknh
    Level 16  
    niestety telefon jest na Angielską sieć O2. Tak, że Penie z tego będzie ciężko ściągnąć locka. Powiedz Mi jeszcze jakie telefony zrobię Jafem tzn. jakie modele. Chodzi Mi oczywiście o simlocka i flasha bądź downgrade. Przydała by Mi się taka lista z góry dziękuję.
    Z Noki 6300 bez problemu ściągnę simlocka Jafem?
    tomi_154
    Level 13  
    Niestety masz rację z O2 to jedynie DM3 zrobi z tego co wiem.
    Podstawowa zasada to sprawdzić wersję MCU SW żeby była niższa niż 5x.xx , oczywiście jest jeszcze sprawa dc4+ ale to już historia z innej bajki.
    Nie znalazlem oficjalnej listy tego co robi JaF .
    6300 poniżej 5x.xx bez problemu.
    ziome3eknh
    Level 16  
    A jeśli ma powyżej 5x to nie uda Mi się jafem ściągnąć locka?Downgrade nie pomógł by jafem do niższej wersji SW?Czyli z tego co zrozumiałem to mam sprawdzać w każdym tel. z bb5 czy nie ma wyższego sw niż 5x?
    tomi_154
    Level 13  
    Kolego staram się po Polsku pisać , jak będziesz pytał w koło wojtek o to samo to moderator wywali temat do kosza.
    Używa częściej opcji szukaj na forum elektrody
    Podobny merytorycznie temat znajdziesz na https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1428021.html#7015957
    Nie zrobisz downgrade z SL3 5x.xx zanim oprogramowanie boxa na to nie pozwoli.