logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mercedes Vito 1998r. nie działają elektryczne lusterka

Lukasz_1986-L1 03 Kwi 2010 20:34 6721 3
REKLAMA
  • #1 7917133
    Lukasz_1986-L1
    Poziom 11  
    Witam. Kolega kupił Mercedesa Vito 98r. i nie działa mu elektryczne ustawianie lusterek?? co może być przyczyną?? bezpieczniki wszystkie dobre a prąd nie dochodzi do przełącznika lusterek.
  • REKLAMA
  • #2 7918583
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    A wiesz chociaż gdzie są WSZYSTKIE bezpieczniki? Bo ja wiem o trzech miejscach...
    Lusterka oryginalne czy dołożone? (w tych czasach była mania dokładania elektrycznych lusterek w tym modelu)
    Bo jeśli dołożone - to pozostaje szukać na piechotę. Jeśli oryginalne to pewnie jakiś schemat się znajdzie.
  • REKLAMA
  • #3 7918787
    Lukasz_1986-L1
    Poziom 11  
    jedne bezpieczniki znajdują sie pod kierownicą a drugie pod siedzeniem. A lusterka to chyba ma orginalnie.
  • #4 7919123
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Są jeszcze czasami trzecie - pod deską rozdzielczą.
    Skoro lusterka są oryginalne - to prąd do nich idzie z bezpiecznika nr 18 (dziesięcioamperowego). Podłączony jest do styku "15" stacyjki, a wychodzi z niego kabel 1,5 mm² koloru czarno-czerwonego. Nie jest dokładnie opisane, o którą skrzynkę chodzi, ale "śmierdzi" mi to skrzynką pod siedzeniem.
    Jeżeli natomiast chodzi o lusterka, to najpowszechniejszą usterką w tym modelu (dotyczącą elektryki drzwi) jest przełamana wiązka w gumowej "harmonijce" pomiędzy drzwiami i nadwoziem.
REKLAMA