Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Robe spot 160xt Ruchoma głowa

pa1 03 Kwi 2010 23:05 4679 13
  • #1 03 Kwi 2010 23:05
    pa1
    Poziom 9  

Witam wszystkich Użytkowników na forum - Poszukuję schematu do efektu świetlnego firmy Robe.cz Spot160xt.

0 13
  • #2 04 Kwi 2010 08:44
    stopi
    Poziom 28  

Witam! A co się w niej zepsuło? Padła całkowicie, czy tylko "częściowo"?

0
  • #3 04 Kwi 2010 19:19
    pa1
    Poziom 9  

padła całkowicie ale po wyjęciu Ic4 zaczęła działać tylko do połowy.

Dodano po 1 [minuty]:

chodzi mi dokładnie o ic4

0
  • #4 04 Kwi 2010 22:36
    stopi
    Poziom 28  

Co oznacza "zaczęła działać do połowy"? Tak w ogóle to pytam też z ciekawości, bo gram w kapeli, gdzie chcemy kupić podobne głowy, w ilości 4szt., tylko z serii CT. Ponoć to bardzo dobre głowy, aczkolwiek nie ma rzeczy idealnych i każdy sprzęt może się zwalić.
    A z punktu widzenia elektronika, to spekuluję, że raczej ciężko będzie ze schematem. Najlepiej byłoby w takich przypadkach po prostu wysilić się i rozpisać. Firma pewnie chroni wszelkie schematy i w necie się ich nie znajdzie. Jeżeli działa częściowo, to pewnie jeszcze coś się zwaliło. Było jakieś przepięcie, zwarcie, czy padła sama z siebie...?

0
  • #5 06 Kwi 2010 21:54
    pa1
    Poziom 9  

Z tego co ustaliłem na chwilę obecną IC4 to driver 1304 0020 ale dalej niewiem co i jak, szukałem tego w necie ale nie mogłem znależć. Podpowiem, że to oznaczenie podał mi serwisant z robe.cz

0
  • #6 06 Kwi 2010 22:26
    stopi
    Poziom 28  

Rozumiem, że układ spalił się tak, że nie można odczytać oznaczeń? Układów o takim oznaczeniu, które ci podał może być bardzo wiele :) Niech sprecyzuje co to za driver jest, a symbol raczej składa się też z liter, i jakiegoś symbolu producenta, który jest na układzie zazwyczaj naznaczony. Samo oznaczenie typu 1304 lub 0020 niewiele w sumie mówi.. Schematu ci raczej nie podadzą, aczkolwiek pojedyncze elementy może podadzą. Np. polska irma Hand-Box podała mi wartości paru elementów, gdy naprawiałem odsłuch aktywny :) Wprawdzie i tak rozrysowałem schemat sam, dop. mi się rozjaśniło co i jak, ale dobrze było potwierdzić to.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze jedno: ile nóżek ma układ i w jakiej był obudowie?

Dodano po 13 [minuty]:

Tak myślę, że może chodziło o TC1304 czyli sterownik przetwornicy synchronicznej typu buck..

0
  • #8 07 Kwi 2010 17:25
    stopi
    Poziom 28  

To jest ten układ w obudowie DIP-8 z czarnym radiatorem? Słabo widzę na tym zdjęciu. No przecież skoro tam jest, to możesz odczytać jego oznaczenie i sprawdzić jaki jest i go wymienić. Nie rozumiem teraz w czym problem...

0
  • #9 07 Kwi 2010 21:16
    pa1
    Poziom 9  

w tym jest problem, że jest zeszlifowany pod radiatorem

0
  • #10 09 Kwi 2010 18:14
    stopi
    Poziom 28  

Kolego, to trzeba pisać od razu szczegółowo i konkretnie, bo tak to trzeba się wielu rzeczy domyślać.

Patrzyłeś dokumentację tego TC1304? Jeżeli to nie to, to trzeba będzie pokusić się o zapytanie producenta o jakieś szczegóły tego układu.

0
  • #11 09 Maj 2010 01:39
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Dalej mi się wydaje to dziwne, że tak sam z siebie padł ten układ. Sam pracuje na 4x robe 160ct, i choć nie jest to najlepszy sprzęt pod względem funkcjonalnym, to pod względem technicznym wydaję się bardzo dobry.

Napisz jeszcze co masz na myśli mówiąc, że działa poprawnie tylko w połowie?

0
  • #12 09 Maj 2010 07:34
    stopi
    Poziom 28  

Cytat:
    Dalej mi się wydaje to dziwne, że tak sam z siebie padł ten układ.

Otóż kolego wydaje mi się to niedziwne, że ten układ mógł paść tak sam z siebie :) Nie wiem czy wiesz, ale taki układ (jak i setki innych) może być wyprodukowany albo w 20-stu innych krajach, albo w Chinach... Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że mógł paść sam z siebie. Również duża reszta podzespołów takiej głowy (oby tylko głowy) może paść "sama z siebie". Na to już jesteśmy skazani.

0
  • #14 19 Lip 2010 18:38
    plusssztomtom
    Poziom 12  

hej dodałem dziś oryginał od robe spot 160 xt.

Robe wcześniej produkowało dla futurelight - ale potem wpadli na pomysł własnego brandu i tak mamy robe :)

pzdr

0