Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nikon Coolpix S210 lens error

arekadiusz 03 Apr 2010 23:52 2553 3
 • #1
  arekadiusz
  Level 21  
  Apart spadl i obiektyw sie nie skaldal rozebralem obiektyw i zauwazylem ze wyskoczyl z(wyzlobien) prowadnic ,sa tam takie trzy piny ktore pracuja w 3 wyzlobieniach (prowadnicach) zlozylem ponownie i obiektyw sie teraz wysuwa po czym zsuwa sie z powrotem a na ekranie wyskakuje lens error ,pierwsza i trzecia cześć obiektywu wlozylem na pewno dobze czy ktoś moze mial podony problem? Czy coś zle zlozylem?
 • #2
  Sting
  Video recorders specialist
  Źle trafiłeś z prowadnicami i wodzikami odpowiednich cylindrów. Niepotrzebnie zniszczyłeś obiektyw. Pisałem kiedyś, że logiczne jest to, że w obiektywach po upadku należy wyciągać cylindry a nie je wbijać po po upadku już się wbiły.
  Zasada jest taka, każdy obiektyw po upadku należy wyciągać a nie wciskać ponieważ w wyniku upadku już się wcisnął a nie wypchnął
 • #3
  arekadiusz
  Level 21  
  Nie ja wciskalem , aparat kolegi mowil mi ze spadl i ze obiektyw byl krzywy nie chcial sie zlozyc i on go wbil.

  Wlasnie nie jestem pewwien co do srodkowego cylindra pierwszy i trzeci napewno dobrze wlozylem , jutro rozkrece jeszcze raz.

  ps. Jednak nie da sie inaczej zlozyc , bo wtedy wyciecia nie pasuja.
 • #4
  gajmix
  Level 32  
  To jest jeden z łatwiejszych obiektywów i prawie niemożliwe jest żeby go nieprawidłowo złożyć. Sprawdź ręcznie czy chodzi w całym zakresie ogniskowych, pierścienie powinny stawiać tylko lekki opór, następnie sprawdź moduł AF czy tylna soczewka chodzi bez zacięć, bo to też może wywoływać komunikat "lens error".