Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeprowadzka do Meksyku - 110V czy mój sprzęt zadziała?

shampont1000 04 Kwi 2010 03:28 3359 12
  • #1 04 Kwi 2010 03:28
    shampont1000
    Poziom 1  

Witam
    Na początku chcę zaznaczyć, że jestem kompletnym laikiem i obsługa pilota to dla mnie szczyt umiejętności. Mam taki problem, że za 3 miesiące przeprowadzam sie na stałe do Cancun w Meksyku a jestem szczęśliwym posiadaczem Telewizora LG Plasma z serii 3000, odtwarzacza DVD tej samej firmy oraz konsoli Sony PS3 + mikrofalówka też LG :)). Znalazłem wiele postów o telewizorach przywożonych z USA ale nic o sprzęcie wywożonym do Ameryki. Ładowarki do laptopów i telefonów działają bez problemu sam sprawdziłem. Tyle że ładują urządzenia naprawdę długo. Pytanie jest oczywiste. Czy jest sens to zabierać ? Czy to będzie działało ? czy jest jakiś transformator czy inny wynalazek, który sprawi że może to działać. Dziękuję z góry za wszelką pomoc i w przyszłości zapraszam na wakacje na moje polskie rancho w Mx :)

0 12
  • #2 04 Kwi 2010 07:17
    walmi
    Poziom 13  

Witam!
    Są dostępne u nas transformatory zmieniające 230 na 110V , to jak się zmieni stronami to ze 110 otrzymamy 230V więc powinno działać. Ale nie mogą to być tze"elektroniczne" lekkie ale klasyczne ciężkie z prawdziwym transformatorem i o odpowiedniej mocy - większej od zasilanego sprzętu.
    Mikrofalówkę to raczej zostaw tutaj :). Transformator tej mocy byłby bardzo ciężki!
    Jeśli chodzi o odwiedziny i gdybyś hodował kaktusy to może gdyby było bliżej to..... (kolekcjonuję kaktusy) :):)
    Pozdrawiam - Waldek

0
  • #3 04 Kwi 2010 08:26
    MATEO XXX
    Poziom 16  

Ja bym zostawił bo tak jak kolega wyżej pisze trzeba by było duży transformator żeby to ruszyć i prądy ci będzie więcej ciągnąć .

0
  • #4 04 Kwi 2010 11:21
    me_super
    Poziom 29  

shampont1000 napisał:
    Witam
    Na początku chcę zaznaczyć, że jestem kompletnym laikiem i obsługa pilota to dla mnie szczyt umiejętności. Mam taki problem, że za 3 miesiące przeprowadzam sie na stałe do Cancun w Meksyku a jestem szczęśliwym posiadaczem Telewizora LG Plasma z serii 3000, odtwarzacza DVD tej samej firmy oraz konsoli Sony PS3 + mikrofalówka też LG :)).

Sprawdź w instrukcji obsługi czy nie ma informacji na temat przełączenia zasilania i ew. na tylnej ściance urządzeń - część sprzętu ma przełączniki jeśli nie rozpoznaje automatycznie zasilania. Ale czy oby na pewno wysyłanie sprzętu jest opłacalne ekonomicznie?
    Jest jeszcze jeden problem: nie wiem z jakieg kraju jedziesz ale czy oby na pewno telewizor będzie działał - bo może w Meksyku standardem w telewizji jest NTSC a nie PAL. Poza tym ludzie w sieci piszą, że PS3 działa na róznych zasilaniach:
    http://boardsus.playstation.com/t5/PlayStatio...General/PS3-voltage-is-110v-240v/m-p/27635864

0
  • #5 04 Kwi 2010 16:09
    arekadiusz
    Poziom 20  

walmi napisał:
    Witam!
    Są dostępne u nas transformatory zmieniające 230 na 110V , to jak się zmieni stronami to ze 110 otrzymamy 230V więc powinno działać. Ale nie mogą to być tze"elektroniczne" lekkie ale klasyczne ciężkie z prawdziwym transformatorem i o odpowiedniej mocy - większej od zasilanego sprzętu.
    Mikrofalówkę to raczej zostaw tutaj :). Transformator tej mocy byłby bardzo ciężki!
    Jeśli chodzi o odwiedziny i gdybyś hodował kaktusy to może gdyby było bliżej to..... (kolekcjonuję kaktusy) :):)
    Pozdrawiam - Waldek

Ja bym nie byl pewien tego ze kazde(moze niektore) takie trafo po zamienieniu biegunow bedzie dzialac kiedys przewijalem taki transformator 500W i on byl tak zbudowany ze tam nie bylo uzwojenia pierwotnego i wtornego osobno te zwoje byly polaczone ze soba w srodku i przy 110V byly dwa odczepy razem i jeden osobno.

0
  • #6 07 Kwi 2010 10:34
    obsid
    Poziom 25  

Jeśli chodzi o konsolę PS3, to znajdujący się wewnątrz moduł zasilania w znakomitej większości przypadków posiada możliwość pracy w zakresie napięć zasilających 110V-235V. Informacja na ten temat nie jest jednak dostępna na zewnątrz konsoli - aby mieć pewność, że jest tak rzeczywiście, należy zdjąć górną pokrywę konsoli (oczywiście tylko dla konsol już bez gwarancji) i zdemontować moduł zasilacza (6 śrub). Informacja o zakresie pracy zasilacza jest umieszczona w dolnej części tegoż.

Nawiasem mówiąc, ciekawym zjawiskiem jest, że do konsol PS3 nabywane i stosowane są transformatory 110V, podczas gdy konsola bez problemu powinna pracować bez takiego transformatora (co jednak należy dokładnie sprawdzić, demontując zasilacz). W przypadku konsol objętych gwarancją niestety nie ma możliwości sprawdzenia, jak naprawdę przedstawia się sytuacja z zasilaczem i wówczas transformator 110V wydaje się rzeczywiście koniecznością (chociaż może być zupełnie niepotrzebny - nie warto jednak ryzykować).

Poza kwestią zasilania pozostaje sprawa regionu: PS3 (w odróżnieniu od PS2) nie posiada regionalizacji gier, jednak jeśli używasz tej konsoli do odtwarzania filmów blue-ray pamiętaj, że konsola z Europy (region B) nie będzie odtwarzać filmów zakupionych w Meksyku (region A).

0
  • #7 07 Kwi 2010 11:09
    kazikszach
    Poziom 33  

Transformator działa w dwie strony, 230/110V da 110/230V. Zasadniczą kwestią jest moc tego transformatora, mikrofalówka raczej odpada, chyba że kupisz 2kVA, ale będzie duże i ciężkie.

0
  • #8 07 Kwi 2010 12:06
    irekr
    Moderator

Uwaga!
    W Meksyku jak i w USA bardzo częstym rozwiązaniem jest zasilanie sprzętu kuchennego i wszelkich podgrzewaczy wody i powietrza z napięcia międzyfazowego. Inaczej mówiąc; do mieszkania - przynajmniej takiego współczesnego - najczęściej są doprowadzone 3 (czasami 2) fazy. I jak parę razy byłem za oceanem to zauważyłem ze nawet suszarki do włosów oraz maszyny pralnicze były zasilane z dwóch faz a nie z jednej.
    Typowe napięcie fazowe w USA (w Meksyku także) to najczęściej jest 127 a nie 110V, co zresztą specjalnie nie przeszkadza, gdyż urządzenia albo tolerują takie napięcia albo maja przełączniki. Jak doprowadzisz trzy fazy do mieszkania to między fazą a zerem jest 127 V ale między fazami jest 220V.
    Jeżlei masz sprzęt na 220 V to po przywiezieniu tego do Meksyku czy USA wystarczy by miejscowy elektryk (mam nadzieje ze trafisz na fachowca) przebuduje instalację w taki sposób, ze do niektórych odbiorów zostanie doprowadzone napięcie dwóch faz. Warunkiem bezpieczeństwa są bardzo dobrze wykonane uziemienia. Na punkcie uziomów tak amerykanie jak i meksykanie maja niezłego fioła...
    Odnośnie płyt i gier to już tu napisano sporo. W przypadku telewizora ważne by miał standard NTSC i fonię 4,5 MHz, inaczej nie odbierzesz żadnego normalnego programu.
    Jeżeli ma przełącznik standardów to należy sprawdzić czy ma nastaw NTSC M 4,5 MHz.
    Układ kanałowy jest całkowicie odmienny od europejskiego i najlepiej jest do odbiornika dołączyć tuner kablowy lub naziemny.
    jakby co:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Systemy_emisji_sygna%C5%82u_telewizyjnego
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_television_stations_in_Mexico_by_call_sign
    http://www.cofetel.gob.mx/wb/Cofetel_2008/Cofe_infraestructura
    To tak na początek

0
  • #9 07 Kwi 2010 14:20
    arekadiusz
    Poziom 20  

irekr W ameryce jest tak jak mowisz tylko w Polsce jest 50Hz a w Ameryce 60Hz czy to nie bedzie zaden problem?

0
  • #10 07 Kwi 2010 15:06
    irekr
    Moderator

Tylko dla silników klatkowych i synchronicznych. Typowe zasilacze we współczesnym sprzęcie elektronicznym są najczęściej impulsowe czyli prostownik na wejściu i przetwornica. Można podać nawet napięcie stałe.
    Dobrze wykonane transformatory na 50 Hz najczęściej bezproblemowo przenoszą 60 Hz, ale np spawarkę elektryczną z regulacja magnetyczną musiałem rozebrać i zmienić mocowanie zwory regulacyjnej.
    Niestety transformatory amerykańskie liczone dla 60 Hz nieco gorzej działają na 50 Hz i takie już prawa fizyki.
    Kuchenka mikrofalowa tez ma najczęściej impulsowy zasilacz. inaczej nikt by tego nie podniósł. Kilowatowe trafo wazy parę kilo..

Dodano po 14 [minuty]:

PS. Nawet na typowych wentylatorach 10cio calowych na tabliczce znamionowej masz podawane wartości obrotów dla napięcia 220V 50 Hz i 220V 60 Hz. Typowe wentylatory kręcą się najczęściej na 1450 obr/min, te zasilane z 60 Hz kręcą się trochę szybciej, najczęściej gdzieś koło 1600 obr/min.
    Jako ciekawostkę podam ze będąc kiedyś na dalekiej wschodniej Syberii gdzieś za kołem polarnym, byłem w takiej małej miejscowości, gdzie sieć zasilająca była wykonana jako 127V 400 Hz. Nie była to oczywiście "cywilna miejscowość"...

0
  • #11 07 Kwi 2010 15:26
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po pierwsze - Meksyk to NTSC, więc tv odpada.
    Po drugie - ile będzie kosztować transport?
    Po trzecie - sprzęt w USA jest dużo tańszy niż u nas (każdy znajomy który wraca, przywozi mi laptoka)
    Podejrzewam, że w Meksyku ceny będą podobne a może niższe.
    Wiec na alledrogo i zakup sprzętu na miejscu.

0
  • #13 07 Kwi 2010 15:51
    Pablo1964
    Moderator

Niestety, moi dwaj przedmówcy mają rację. Temat został wyczerpany - zamykam. Jeżeli zdaniem Autora zajdzie potrzeba ponownego otwarcia, proszę o kontakt.

0
  Szukaj w 5mln produktów