Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 2 99r.odczyt z ecu.

04 Kwi 2010 09:24 3672 12
  • Poziom 17  
    witam.kupiłem astrę 2 i chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość odczytania z ecu faktycznego stanu licznika.Od razu mówię że nie chodzi mi o zmianę wskazania licznika tylko o sprawdzenie faktycznego stanu.mam do dyspozycji opelscanera wersja 1.69.Astra z rocznika 99 silnik 1.6.
  • Poziom 25  
    Nie ma kilometrów w sterowniku tylko w liczniku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    ...ale możesz sobie sprawdzić czy stan licznika nie był zmieniany, choć wykryć można tylko zmianę przez złącze diagnostyczne, jak ktoś wylutował EEPROM i go przeprogramował to niestety nic z tego.
  • Poziom 17  
    no ale może kiedyś będę wyciągał licznik to zerknę na pamiątki jak był wylutowywany to będzie widać,ale faktycznego stanu i tak się nie dowiem.ale uświadomcie mnie czy faktycznie w pewnych autach można sprawdzić stan licznika z ecu silnika?
  • Poziom 10  
    w bmw stan licznika jest zapisany w module swiateł i wparu innych miejscach dokładnie nie pamiętam ale koledzy z forum beda wiedzieli napewno
  • Poziom 12  
    Ale po co ci to wiedzieć?
    Jak niewylatane wnętrze i cichy silnik to tylko się cieszyć nowym nabytkiem.
    Zresztą przełożenie licznika nie niesie żadnych komplikacji z odpalaniem.
  • Poziom 17  
    te pytania to tylko z czystej ciekawości.dziękuję za podpowiedzi i zamykam temat.
  • Poziom 26  
    Cytat:
    w bmw stan licznika jest zapisany w module swiateł i wparu innych miejscach dokładnie nie pamiętam ale koledzy z forum beda wiedzieli napewno

A odczytasz te informacje ?
  • Poziom 10  
    z modułu świateł odczytasz normalnie carsoftem do bmw
  • Poziom 26  
    Pierwsza zasadnicza sprawa - do modułu zapisywany jest od e39. To stary rupieć. Teraz nikt by nie chciał nawet za to się zabierać. Więc odpada. Mowa więc o nowych BMW. Tam przebieg zapisywany jest w kilku kluczowych miejscach, np. moduł świateł, kluczyki, licznik, sterownik, sterownik ABS, a także przy przeglądach serwisowych ich baza danych. Przebieg korygowany w nowych furach jest profesjonalnie - nie da rady odczytać. Z jednego trzeba sobie zdać sprawę - gdy ktoś cofa licznik tak żeby inny nie chciał rzeczywiście sprawdzić ile dokładnie tam jest, nie da rady sprawdzić bo skoryguje to co mu pasuje. Poza tym w nowych BMW szczególnie w tych lepszych wersjach wyposażenia z mocniejszymi licznikami korygowany jest licznik nie w tą stronę co każdy się domyśla. I z przyczyn też nie takich co każdy potencjalny nabywca się domyśla. I są firmy co zajmują się tylko tym. A co do Carsofta to z nim jest tak jak w e36 czy e34 z sławnym testem liczników co to niby przebieg pokazuje rzeczywisty.
  • Poziom 10  
    zwracam honor przeczytałem to w instrukcji interfejsu ktory kupilem i myślałem że to prawda sam tego osobiście nie sprawdzałem oczywiście jak wykasujesz przebiegi we wszystkich modułach to nie możliwości tego sprawdzic