Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz paliwa kilka pytań.

04 Kwi 2010 11:29 2174 3
  • Poziom 20  
    Witam posiadam golfa3 1.9 Cl Diesel Ecomatic silnik 1Y, przerobiony na manual.
    Chciałbym jeździć na rzepaku (testy przeprowadziłem już w tamte lato działa bez problemu).
    Jednak pogoda bywa zmienna raz jest ciepło raz chłodno, doszedłem do wniosku że przydałby się podgrzewacz, i tu mam kilka pytań.
    Na alledrogo są podgrzewacze np do mondeo za 70 zł, posiada on jedno wejscie i jedno wyjście + prawdopodobnie przyłącze zasilania, na jakiej zasadzie on dziła do ilu stopni podgrzewa czy posiada termostat?
    Kolejne pytanie może wydać się głupie i dziwne, ale niezmam się do końca...
    Z zbiornika paliwa dochodzą dwa wężyki jeden wchodzi bezpośrednio do filtra paliwa a drugi za pomocą plastikowej "przelotki" wchodzi do filtra i bezpośrednio do pompy paliwa. Czy to oznacza zę musze zakupić dwa podgrzewacze?

Szczęśliwych i radosnych świąt!
  • Poziom 25  
    Można by zastosowac podgrzewacz ale problem tkwi w rozruchu zimnego silnika a tam w pompie jest dośc duża ilośc paliwa (zimnego).
    A co do tych przewodów to jeden masz zasilanie pompy paliwem a drugi to powrót z tym że na powrocie masz tą "przelotkę" to właśnie jest termostat paliwa.
    Jeśli paliwo jest zimne to wraca do filtra i od razu z powrotem do pompy a nie do zbiornika , jeśli ciepłe to wraca do zbiornika.
    Podgrzewacz wystarczy tylko jeden z tym że ja zastosowałbym podobnie jak w mercedesie gdzie ciecz chłodząca podgrzewa paliwo a termostat reguluje temperaturę (ok70'C)
  • Poziom 20  
    OK, już kapuje, licze się z tym że w pompie paliwa zawsze coś zostanie zimnego... wszystkie wężyki chce obłożyć watą izolacyjną lub pianką.
    na alledrogo znalazłem coś takiego
    http://moto.allegro.pl/item984268958_podgrzewacz_paliwa_mondeo_mk2_1_8td_98.html

Czy "to" by się nadawało? Pytanie dla obeznanych: Do ilu stopnie podgrzewa, czy posiada termostat?

Moderowany przez Błażej:

Regulamin 10.11. Ostrzeżenie.

• Poziom 19  
    Nie wydoła podgrzać paliwa-za mała objętośc i awaryjne (nieszczelne ).Poszukaj w internecie podgrzewaczy do ciężarówek