Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer A-302R. Potrzebne wsparcie

12 Sie 2004 15:33 1871 3
 • Poziom 21  
  Mam wzmacniacz Pioneer A-302R. W lewym kanale słychać po ok. 20 min. trzaski i lekki szum. Nie ma wpływu na temperature- chłodzenie gazem nie daje żadnej zmiany.
 • Poziom 42  
  Witam! Pewnie oczekujesz odpowiedzi typu wymien X i będzie dobrze, ale niestety prawda jest trochę inna, do takiej usterki trzeba przysiąść i to najlepiej z oscyloekopem i generatorem, ale jak go nie masz, to spróbuj po piracku.
  Dobrze by było jak byś miał jakiś inny wzmacniacz, który wykorzystamy jako szukacz sygnalu. Musisz wziąść przewód ekranowany zakończony jakąś od izolowaną igłą, ekran podłączysz pod uszkodzony wzmacniacz, a gorącą żyłą będziesz szukał po stopniach czystego sygnału, pozwoli to na ustalenie w którym stopniu jest uszkodzenie. Zamiast osobnego wzmacniacza, można też wykorzystać w ten sam sposób słuchawki zakończone kondensatorem.
 • Poziom 21  
  Dałem rade bez używania "szukacza sygnału" i oscyloskopu. Wymieniłem wszystkie tranzystory niskoprądowe w układzie wzmacniacza m.cz lewego kanału. Ne wnikałem, który półprzewodnik był "zatruty". Po wymianie ładnie śmiga :D
 • Poziom 42  
  I tak też można, nawet jest prościej, można nawet caly wymienić, będzie jeszcze prościej, ale w sumie to nie ważne jak, ważne że kolega to opanował.
  Pozdrawiam.-