Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konserwator Urządzeń Dźwigowych
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes c klasa-poziom paliwa

04 Kwi 2010 13:57 3956 7
  • Poziom 9  
    W mercedesie c klasy wskazówka poziomu paliwa w zbiorniku "lata" od góry do dołu. Czasami jest wolne podnoszenie lub opadanie, zdarza się, że zatrzyma się pomiędzy poziomem max, a min., wtedy chyba wskazuje poziom rzeczywisty jaki jest w zbiorniku. Co może być tego przyczyną? Zacinający się pływak, jakieś słabe połączenie na przewodach?
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Spec od Mercedesów
    C-klasa jest robiona od szesnastu lat - aktualnie jest w produkcji trzeci model.
    MOŻE TROCHĘ WIĘCEJ INFORMACJI KOLEGO???????
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Moderator Samochody
    2 czujniki podłączone równolegle, jak rezystancja rośnie wskaźnik idzie w górę a jak obwód całkiem zostanie przerwany to spada na dół, dlatego wskaźnik dziwnie się zachowuje jak coś nie kontaktuje.
  • Moderator Samochody
    Gerri napisał:

Jeżeli już - to szeregowo.

Racja, mój błąd. Myślałem szeregowo, napisałem równolegle :oops: .
  • Poziom 9  
    Gerri napisał:
    C-klasa jest robiona od szesnastu lat - aktualnie jest w produkcji trzeci model.
    MOŻE TROCHĘ WIĘCEJ INFORMACJI KOLEGO???????

Mój błąd. Rocznik 1996.
  • Spec od Mercedesów
    To model 202 przed liftem (z kluczykiem "scyzorykiem") - podany powyżej schemat pasuje. W tych autach były problemy z czujnikami paliwa. Jeżeli to jest dodatkowo silnik wysokoprężny, i był używany olej napędowy z dużym dodatkiem biodiesla - to prawie na pewno jeden z czujników jest uszkodzony.
  • Poziom 10  
    w jakim zakresie rezystancji działają pływaki? chciałem sprawdzić niedziałający wskaźnik paliwa poprzez symulacje potencjometrem, ale nie wiem jaki zakres dobrać. A w jaki sposób rozwiązany jest sposób działania kontrolki rezerwy paliwa?