Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic 2,0 TDi, 2000r - "spocony" silnik

Slawo Szakal 04 Apr 2010 14:54 2611 5
    Slawo Szakal
    Level 2  
    witam,
    zdecydowałem się na zakup Hondy Civic Kombi 2,0 TDi. Problem polega na tym, że silnik a raczej osprzęt (przewody gumowe wody lub powietrza) sa takie "spocone, nie są całkiem mokre, ale nie znam silników diesla, szukaj-ka nie dała rezultatów a auto mi się podoba, tylko boję się jakiś oczywistych usterek tego typu silnika. Proszę o pomoc, na co zwrócić uwagę.
    Slawek
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    brandy-p
    Level 31  
    Umyj wszystko, pojeździj i zobaczysz skąd cieknie.
    Slawo Szakal
    Level 2  
    problem w tym, że auto jeszcze nie jest moje i nie wiem z czym mogę mieć do czynienia. Może jakaś rada od posiadacza takiego samochodu z takim silnikiem?
    brandy-p
    Level 31  
    Zajżyj na "rowerki.pl"
    Slawo Szakal
    Level 2  
    bardzo dziękuję, "konkretna" odpowiedź "brandy-p".
    Jeśli ktoś może podzielić się opinią o awaryjności tego modelu silnika, muszę się do jutra zdecydować, nie chcę się "wkopać" z uszkodzonym dieslem.
    Slawek
  • Helpful post
    brandy-p
    Level 31  
    Miałem kiedyś rovera 600 z tym motorem. Zrobiłem nim jakieś 20k mil (a 180k mil miał jak go kupiłem) i jedyną usterką jaka mnie spotkała, to pęknięta osłona przegubu. Bardzo dobrze wspominam to auto, lecz to, że mój silnik był niezawodny, nie znaczy, że twój też taki będzie.