Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Exus V2 Street + Nissan Micra - pytania

piotrek_mroz83 04 Apr 2010 17:07 1208 0
    piotrek_mroz83
    Level 9  
    Witam wszystkich,

To mój pierwszy post, więc z góry przepraszam za nieścisłości czy jakieś naruszenia.

Nie mam dużego doświadczenia w elektryce samochodowej ani motoryzacji, jednak postanowiłem wrzucić do mojej Micry K11 alarm Exus V2 Street.

Centralkę wrzuciłem zgodnie z opisem za deskę rozdzielczą, syrenkę ukryłem pod maską. Przyszedł czas na podłączenie, i tutaj mam kilka problemów - pytań:

1. Dwa brązowe przewody powinny być podłączone do kierunkowskazów poprzez diody. Użycie tych elementów jest niezbędne? Są na schemacie, w zestawie ich nie było, jakie diody muszę dokupić?
    Jaka jest rola tych elementów? Moim okiem laika, podłączając brązowe przewody do + kierunków, wykluczają one sytuację, kiedy zapalając ręcznie kierunkowskazy prąd popłynie w drugą stronę, tzn. do centralki - dobrze myślę?

2. Żółty przewód powinien być zgodnie ze schematem podłączony do ON stacyjki.
    Czy nakuwając delikatnie przewody w wiązce doprowadzonej do stacyjki, i wynajdując przewód na którym poajwi sie napięcie w chwili przestawienia kluczyka na ON będzie to ten właściwy?

3. Najtrudniejsza sprawa - przewód zielony oznaczony jako DRZWI (-) i zielono-czarny - BAGAŻNIK (-).
    Rozumiem że dają one impuls do centralki w chwili otwarcie drzwi, gdzie jest podłączyć? Kompletnie nie mam pomysłu.

4. Na schemacie jest jeszcze przewód FIOLETOWY.. podłączony poprzez przekaźnik do np. Bagażnika, jaka jest jego rola? (nie ma nic o tym w opisie)

Z góry bardzo dziękuje i serdecznie pozdrawiam!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo