Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 98r 110 TDI, Ciężko odpala, zalało komputer.

karol8005 04 Apr 2010 20:42 7010 14
    karol8005
    Level 10  
    Witam mam problem z passatem b5 98r 110 TDI samochód bardzo ciężko mi odpala nie wiem jaka przyczyna może być świece wymieniłem jakoś 4 miesiace temu. Ostatnio zalało mi troche komputer bo miałem pękniętą obudowe. Ale wydaje mi sie ze jak by byla wina komputera to by wogóle nie palił a ja go musze kręcić bardzo długo tak okolo 20 s i bez znaczenia czy zimny czy ciepły.
    User removed account
    User removed account  
    pilkozak
    Level 16  
    bez podpiecia pod VAG-a sie nie obejdzie raczej. Od zawsze tak ciezko palil? Trzeba zczytac bledy, zobaczyc TDI timing... inaczej ciezko trafic
    Karolo MPower
    Level 30  
    Kumpel od pewnego czasu ma to samo z omegą TD. Niestety u niego pompa wtryskowa jest na bardzo poważnym wykończeniu i samochód objawia takie objawy jak u Ciebie.
    Po odpaleniu normalnie przyśpiesza itd?
    karol8005
    Level 10  
    Już sobie poradzilem kam kolo świec jest taka skrzyneczka nad pompą nie wiem co jest to ale miałem przewód poluzowany> I dokręciłem i wszystko ok>
    karol8005
    Level 10  
    Dzieki za podpowiedz ale i tak nic nie pomoglo jednak to nie byla tego wina ale nie byl dokręcony przewod. Jutro bede patrzyl świece moze to byc. a jak nie to jade pod komputer
    karol8005
    Level 10  
    Po zdiagnozowaniu wyskoczył mi błąd VAG 00550 co to znaczy
    User removed account
    User removed account  
    karol8005
    Level 10  
    Nic nie robiłem to wszystko nagle sie zrobiło a moze byc wina filtru zapchanego albo pompki co ciagnie paliwo bo on jeszcze czasami tak nie przyspiesza tylko zwalnia albo trzyma ta sama predkosc.
    User removed account
    User removed account  
    karol8005
    Level 10  
    Zapłon jest ok. Rozebrałem rozrzad dzisiaj i jest wszystko ok. tam nie ma klina tylko jest przykręcony na śrube. i nie wiem co dalej robic co szukac
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    karol8005
    Level 10  
    caly wyminialem i nie ma klina
    a jeszcze zobaczylem to jak jade i obroty sa 3000 to auto nie ma sily i sie nie rozpedza tylko czasami zwalnia też albo utrzymuje stała predkość
    karol8005
    Level 10  
    Znalazłem usterkę był to filtr juz w ciągu 10000 tys trzeci zamykam temat