Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak oświetlenia wnetrza opel Astra F(Pomocy)(dla elektryka)

04 Kwi 2010 22:37 12094 6
  • Poziom 9  
    Witam

Jakiś czas temu zamontowałem w astrze układzik AVT722 (rozjaśniacz samochodowy) do lampki oświetlenia wnętrza i moduł z ledami .
    I wszystko było ok przez miesiąc .:D

Aż tu nagle wsiadając do auta zauważyłem ze przestało świecić . Wyjąłem wiec układ bo myślałem ze padł , ale okazało się ze zwykła żarówka tez nie świeci a układ led się tylko żarzy ...
    Wziąłem miernik i postanowiłem sprawdzić ... Przy otwartych drzwiach miernik pokazuje 12v ale jak się podłączy żarówkę i wtedy sprawdza to napięcie spada do 5v .
    Nie mam pojęcia o co chodzi i jaka może być tego przyczyna ???

Oczywiście alarm Prestige150MX też , nie jest rozłączany przez otwarcie drzwi . A załączany z pilota uzbraja się bez piku syrenki .
    Tez nie wiem o co chodzi , i jak go przestawić żeby piszczal przy uzbrajaniu ???

Ale o dziwne jest rozłączany przez otwarcie bagażnika i działa normalnie oświetlenie bagażnika .
    O bym jeszcze zapomniał ze jak się ręcznie władcza oświetlenie wnętrza włącznikiem do świateł astra F to tez nie działa .... ale jak się zostawi niby włączone i załączy alarm to syrena potwierdza potwierdza ze jest włączone oświetlenie ...
    Wykręcałem też czujniki z drzwi i jest ok . Nie są zaśniedziałe ...

Może ktoś wie o co chodzi i jak to sprawdzić .....Pomocy ....

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi .:cry:
    Sławek
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A pokrętło pod wyłącznikiem masz? Pewnie skręcona na minimum...
  • Poziom 9  
    Niestety nie ma!!! Astra 1 F 99
  • spec od auto-elektro
    Temat poruszany ,zgnite masy lub zasilania w wiązce pod nogami kierowcy.P
  • Poziom 9  
    A jak to sprawdzić po przewodach bo plus jest normalnie na lampce bo jak dam masę z samochodu to jest ok i świeci a jak daje z masy od czujników na lampce to cuda 6V . Gdzie idzie ta masa co wychodzi z plusem na lampkę ??? Może to przewód od masy lampki tylko nie wiem skąd on dochodzi i gdzie szukać ??? ( sprawdzić obwód na masie ) a po drugie włączenie z przełącznika tez nie działa i możne ktoś wie który przewód w włączniku za to odpowiada ....

Pozdrawiam
  • spec od auto-elektro
    Pisze przecież że masz masy uszkodzone ,podnieś tapicerkę w tym miejscu i wszystko zobaczysz.P

Brak oświetlenia wnetrza opel Astra F(Pomocy)(dla elektryka)
  • Poziom 9  
    Dzięki bardzo za odpowiedz ...

Zajrzałem pod dywanik a tam wiązka kabli idąca po podłodze ... i jeden szary do którego podłączone jeszcze 4 szare oraz brązowy i też 4 podłączone do niego . Brązowe jeszcze ok . a szare po zdjęciu taśmy izolacyjnej nie połączone bo zgniłe ....
    Nie jestem elektrykiem , ale na pierwszy rzut oka widać że to w miarę celowa robota człowieka który zakłada alarmy ...
    Bo z tego co widziałem to ta wiązka biegnie do przedniego słupka i spokojnie by było można połączyć te przewody wyżej w słupku , ale przecież wyżej by nie gniło !!!???

A tak jest nadzieja że ktoś kiedyś przyjedzie , bo mu wiązka zacznie gnić ....

Pozdrawiam wiec monterów alarmów ....

Jak ktoś by wiedział jak w alarmie Prestige aps 150 MX przestawić z trybu cichego na tryb głośny uzbrajania z potwierdzeniem syreną :arrow: to będę bardzo wdzięczny ...:?:

POZDRAWIAM