Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programy z 3 satelitów na dwa tunery

05 Kwi 2010 02:06 3373 9
  • Poziom 8  
    Witam,
    Chciałbym odbierać sygnał z hotbird, astra, astra 2 na dwóch(lub czterech) telewizorach niezależnie.
    Wyczytałem, że można ale nic więcej nie mogłem znaleźć, Co potrzebuje?, może jakiś schemat? Jakie są tego koszty?
    Będe wdzieczny za jaką kolwiek pomoc.
    Pozdrawiam

edit.
    Poczytałem jeszcze trochę więcej i wywnioskowałem, że mam chyba dwa rozwiązania.
    1. Zastosować 3 konwertery quattro i podłączyć pod multiswitcha 13/4 (na 4 tv), do tego oczywiście 4 tunery
    2. Zastosować 3 konwertery quad, i do tego 4 przełączniki diseqc i oczywiście 4 tunery.

Czy dobrze to rozumiem? Jeśli tak, które rozwiązanie jest lepsze i dlaczego?
    Jak mniemam drugie rozwiązanie jest tańsze.
    Pozdrawiam
    edit 2.
    Przy okazji chciałbym zapytać o multiswitche, jaki wybrać z tych 13/8 lub 17/8.
    - znalazłem kilka w dobrych cenach, ale nie wiem jak z jakością
    a) Multiswitch Wavefrontier 13/12 lub 17/8
    b) Multiswitch 17/8 Smart Titanium
    c) Lub może ten? - Multiswitch 17/4 smart titanium
  • Poziom 30  
    Myślę że drugie rozwiązanie jest lepsze i tańsze, pod warunkiem że nie będzie dalszej rozbudowy.
  • Poziom 8  
    Dlaczego jest lepszy?
    Zależy mi też na opini o tych multiswitchach, ewentualnie jakiś namiar na inny, z przynajmniej 13 wejściami.
    Pozdrawiam
  • Warunkowo odblokowany
    A po co ci stosować multiswitch do 4-ch odbiorników?
    To bez sensu tyle kasy pakować.
    Chyba że w układ wpięta będzie telewizja naziemna to co innego.
    Wszystkie co napisałeś multiswitche są dobre.
  • Poziom 11  
    uajka

Ja u siebie zamontowałem zestaw taki jaki opisałeś w pkt 2. Całościowy koszt zamknął się w okolicach 400 zł (nie licząc talerza, kabli i tunerów).
    Ustawiałem i tobie także polecam centralnie na Astrę 1 (19,2) a HB i Eurobird1/Astra2 w zezie.

Ogólnie nastawiaj sie bardziej na Eurobirda bo z Astry 2D nic nie złapiesz a na 2A i 2B praktycznie już nic nie ma w FTA (czego nie byłoby na Eurobirdzie).
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedzi.
    Myślę, że na razie faktycznie skorzystam z opcji drugiej, gdyż jest sporo tańsza.

Na allegro znalazłem konwertery "KONWERTER QUAD ZINWELL/VISIBLEWAVE" po 25 zł i widzę, że ludzie kupują, byłbym wdzięczny za jakąś opinie o nich

Czy można oglądać przez nie kanały hd? Dlaczego są takie tanie?
  • Poziom 17  
    Każdy konwerter przystosowany jest do odbioru kanałów HD.
    A napis "HD READY" na pudełku czy w opisie aukcji to tylko chwyt marketingowy :-)
  • Poziom 8  
    Ale pewnie jakościowo się różnią, co sądzicie o konwerterach quad za 25 zł z allegro? (Nie mogę wkleić linka ze względu na regulamin.)
    Jakie konwertery polecacie? Czy jakość w przypadku konwertera ma duże znaczenie?

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Nie ma większego znaczenia. Wszystko zależy od zasobności twojego portfela :-)
  • Poziom 11  
    uajka napisał:
    Ale pewnie jakościowo się różnią, co sądzicie o konwerterach quad za 25 zł z allegro? (Nie mogę wkleić linka ze względu na regulamin.)
    Jakie konwertery polecacie? Czy jakość w przypadku konwertera ma duże znaczenie?

Pozdrawiam

Jeśli masz możliwość sprawdzić zanim kupisz (3 sztuki) - to warto spróbować. Ja u siebie również poleciałem to taniości z quadem i skonczyło się tym, że wymieniałem.
    Ogólnie sygnał ok, poza paroma kulejącymi transponderami ale za to pojawił się problem z przełączaniem diseqa który opisałem w TYM poście.
    Co wcale nie oznacza, że u Ciebie tak będzie.