Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master ciężko odpala gdy temp ujemna

05 Kwi 2010 10:05 6592 9
  • Poziom 14  
    Witam posiadam mastera 2,5dci 2007 r .Auto ciężko odpala gdy temp. minusowa jak jest na + nie ma problemu . Wymieniłem świece żarowe ,sprawdzone przelewy wtrysków w kompie nie ma błędów. Gdy temp –2 trzeba długo kręcić rozrusznikiem +- 5 sekund jak jest temp. na + odpala po sekundzie nawet szybciej . Zimą na zimnym silniku przy -15 w ogóle nie odpalał tylko za pomocą samostratu. Proszę o podpowiedzi gdzie szukać przyczyny.
  • Poziom 25  
    Sprawdź czy napięcie na świece przychodzi ,zobacz jeszcze czujnik temperatury.
  • Poziom 9  
    Akumulator i może dawka na pompie coś z nią
  • Poziom 17  
    Jaka dawka na pompie dci czytaj dokladnie .Obwod swiec chociaz mastery nawet przy -10 pala bez swiec .kiedys mialem podobny przypadek i skonczylo sie parametryzacja sterownika .Waznym parametrm jest cisnienie na szynie w momencie braku mozliwosci uruchomienia nie bede Ci tu przeprowadzal szkolenia sprawdz podstawy.
    Nie ma Renówki ktorej nie da sie naprawić!
  • Poziom 14  
    Auto było u mechanika wszystko sprawne nie ma błędów , akumulator jest nowy . Problem zaczyna pojawiać się nawet przy temp. dodatniej może to wina wtryskiwaczy? Auto ma przejechane 470tyś km ale przelewy są w normie. Nadal szukam przyczyny.
  • Poziom 11  
    warto w takim momencie na każdym układzie sprawdzić ciśnienia sprężania (jeżeli niskie to mogą być nieszczelności na pierścieniach lub zaworach); po odpaleniu sprawdzić ciśnienia spalania które pomogą ewentualnie wykryć usterki aparatury wtryskowej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Nie mam zaufania do serwisu R.Truck . Sprawdzę jeszcze raz wtryski ale na maszynie bo przelewy nie zawsze pokazują że coś jest nie tak.
  • Poziom 11  
    heh sorki za bardzo sie rozpedziłem z tym odpaleniem..słyszałem po prostu że aparaturę wtryskową najlepiej się bada, diagnozuje na działającym silniku :P pozdrawiam
  • Poziom 17  
    jak nie masz zaufania to proponujeje woz konny a nie mastera .wtedy wiadro owsa i do przodu.