Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralki Samsung z serii Diamond - proszę o opinie.

Kinya 05 Apr 2010 14:15 34508 7
 • #1
  Kinya
  Level 10  
  Jak w temacie :) Zależałoby mi głównie na opiniach osób UŻYWAJĄCYCH.
  O sprawy stricte techniczne mam zamiar wypytać serwis.

  Skłaniałabym się do modelu DIAMOND 6kg 1400 WF8604SEA
  http://www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/produkt/1304
 • #2
  wrona19
  Level 1  
  Moja rada: trzymać sie daleko od samsunga.
  Na temat jakosci wyrobu nie mogę się wypowiedzieć, natomiast wiele moge powiedzieć z własnego doswiadczenia na temat serwisu samsunga.
  Każde urządzenie może się popsuć . Ja od dwóch miesięcy (awarię zgłosiłem
  26 lutego) walczę z samsungiem o naprawę gwarancyjną lodówki.
  Najpierw nie było części i nie mogli naprawić, po 30 dniach które mieli na naprawę
  i jeszcze kilku dniach cześci się znalazły. Proponowali mi wtedy naprawę ale mnie należała się nowa lodówka więc odmówiłem. Na to samsung że mi sie nie należy
  dopiero kiedy postraszyłem ich sądem przysłali mi nową decyzję że jednak się należy. I dalej nic sie nie dzieje. Zadna ale to dosłownie żadna czynność
  nie zdarzyła się z inicjatywy serwisu czy działu reklamacji samsunga.
  Za każdym razem ja musiałem dzwonić, pisac maile, faxy, wysyłać listy polecone
  (bo na maile nie odpisywali) telefonu do działu reklamacji samsunga nikt nie odbiera. W sumie spędziłem już jak obliczyłem ponad 25 godzin na pisaniu
  14 maili , 11 telefonów do serwisu (nie liczę chyba 20 nieodebranych do działu reklamacji) cztery listy polecone, 6 faxów. Moja frustracja wpędza mnie w chorobę. Za każdym razem słysze lub otrzymuje grzeczne formułki ze rozumieją i że przepraszaja ale tak naprawdę to jest bezczelnośc i arogancja bo ciągle
  należnego mi sprzętu nie dostaję. Dwa miesiące muszę sobie radzić bez lodówki
  mając 5-cio osobową rodzinę. Ja na pewno nie kupię już żadnego sprzętu samsunga. Pani/Pan ma jeszcze wybór. Powodzenia
 • #3
  sujka5
  Level 26  
  Kiedyś były pralki bąbelkowe...z Korei
  powiem tak plastikowa tandeta...myślę że Koreańczycy powinni się uczyć w Europie jak robić dobre pralki...i może z cenami części też powinni zejść na ziemię...
 • #4
  samsu100
  Level 23  
  Nie powinniśmy uogólniać nieudolność jakiegoś serwisu na jakość wszystkich produktów danej marki. Po pierwsze pralki bąbelkowe były produkcji Daewoo i nie spotkałem żadnej osoby, która by nie była zadowolona z posiadania tej pralki. Jedyną przypadłością były pompki wylewające które uszkodzały najczęściej monety włożone razem z ubraniami do prania (niektóre modele nie miały przed pompką filtra).
  Co do pytania zasadniczego czyli pralki z serii Diamond, są to pralki posiadające trochę nowinek: bęben z nietypową perforacją oszczędzającą tkaniny, dozownik jonów srebra, grzałkę pokrytą ceramiką ograniczającą odkładanie się kamienia, duże ułatwiające załadunek drzwiczki.
  Wady - jak u wszystkich wymuszone aktualnymi tendencjami oszczędności energii, czyli małe ilości pobieranej wody, preferowane niskie temperatury prania.
  Pralka ma też zaletę stabilnej pracy na wirowaniu. Jest po prostu duża (6 kg wsadu) oraz masywna, co powoduje że pracuje spokojnie.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  ewicja
  Level 10  
  Nie mam tej pralki, ale też zastanawiałam się nad nią. Od dwóch tygodni szukam, czytam, oglądam, pytam. Pralka ładna, fajne programy itd. Sprzedawca w sklepie powiedział mi, że SAMSUNGI mają słabe programatory. Z resztą znajomi sprzedawcy odradzają. Decyzja należy jednak do Ciebie.
 • #7
  Kinya
  Level 10  
  Udało mi się upolować dwie znajome osoby, które mają pralki z tej serii :) Ogólnie bardzo zadowolone, jedna ma zastrzeżenie, że pralka trochę za głośno chodzi (mnie to nie przeszkadza, robię pralnię w piwnicy). Pranie czyste, pachnące, nie zniszczone, bez zmechaceń. Pralka przyjazna w obsłudze, bardzo intuicyjna.
  Opinie w necie też pozytywne, ale nie ufam im z oczywistego powodu.

  Co do serwisu – a jak widzę to u Samsunga spory problem - to mieszkając w Krakowie i okolicach nie byłabym skazana na serwis centralny czyli warszaw(s)ki ;) W Krakowie naprawami zajmuje się w 100% (całkowicie niezależnie) serwis na Olszy, który od lat ma bardzo dobrą opinię. Przez okres gwarancji przyjeżdżają do klienta i wszystko załatwiają we własnym zakresie. Co potem? Chyba modlić się żeby sprzęt nie nawalał zbyt często ;)
  Zgadzam się więc z samsu100 (w ogóle dzięki za sensowną wypowiedź!) że złego serwisu nie należy przekładać na jakoś sprzętu, a to o nią głównie pytałam.

  Za opinie typu "słyszałem", "mówi się" - z całym szacunkiem - dziękuję, nie biorę pod uwagę. Mówi się i słyszałam (a także czytałam na tym forum) że sprzęt Bosch jest najlepszy, a ja Z DOŚWIADCZENIA WIEM że to szajs i nikt mi tego więcej nie wciśnie.
  A sama za to słyszałam ;) że Koreańczykom technologicznie ponoć bliżej do Japonii niż Chin, więc nie wiem skąd twierdzenie, że „Koreańczycy powinni się uczyć w Europie jak robić dobre pralki”. Może jakieś konkrety? Od kogo się mają uczyć? Od Ardo? Od Whirlpoola? Od Beko? No więc niech ich ręka boska broni przed takimi nauczycielami :D


  Jedyną firmą AGD do której mam pełne zaufanie to Electrolux. Mam parę ich sprzętów i były to trafione zakupy. Ich pralki mają mniej elektroniki niż Samsung, więc ryzyko awarii (a później i kosztów) o wiele mniejsze. I wciąż zastanawiam się czy postawić na firmę już sprawdzoną ale jednak trochę mało innowacyjną, czy zaryzykować sprzęt mniej znany, ale znacznie ciekawiej się zapowiadający...
  Sama nie wiem:)


  PS Wrona19, tak się nie załatwia reklamacji, wierz mi, że niewiele wskórasz. Atakuj sprzedawcę z tytułu niezgodności z umową – to zazwyczaj o wiele skuteczniejsze. Chyba, że chcesz uzyskać zwrot gotówki, wówczas te przepisy nie mają zastosowania. A przede wszystkim: skoro sobie jak widzę nie radzisz (bez złośliwości, nie każdy musi znać prawo konsumenckie) to uderzaj do Federacji Konsumentów. Pomogą.
 • #8
  leonii
  Level 2  
  Jestem posiadaczem pralis Samsung z serii Diamond z bombelkami . Pralka bardzo dobrze pierze ,jest cicha a serwis z Rzeszowa błyskawiczny i sprawny.
  Nie wiem dlaczego boicie się kupować pralek SAMSUNGA, SĄ NAPRAWDĘ DOBRE.
  Kiedyś podobnie mówiono o KIA , co jest teraz. :D

  Ps.Naprawa prali była z mojej winy ,wymiana węża do odpływu wody. :cry: