Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

compact disc cassette deck txd-r11-poszukuję schematu

Tocz 05 Kwi 2010 14:58 4090 9
  • #1 05 Kwi 2010 14:58
    Tocz
    Poziom 9  

Witam. Szukam schematu do tego cd-decka sony (cd i deck w jednej obudowie).Cd działa ale deck nie reaguje prawidłowo na komendy. Dziękuję z góry i pozdrawiam wszystkich.

1 9
  • #3 05 Kwi 2010 15:03
    Tocz
    Poziom 9  

spróbuję je wymienić. dziękuję

0
  • #4 05 Kwi 2010 16:19
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 05 Kwi 2010 19:57
    Tocz
    Poziom 9  

Po włączemiu do sieci, nie da się otworzyć kieszeni. zespół głowic (tak to nazwę) jest u góry , jakby kaseta była w środku. Ręcznie trzeba wcisnąć przy odkręconej obudowie ten mechanizm z głowicami wtedy odblokowuje się blokada do otwierania mechanicznego kieszeni. Deck reaguje na przyciski ale kasety nie bardzo chce ruszyć . Choć udało się że trochę przewinął, ale zaraz stopuje. Ale głowice już nie opadają tylko zostają znowu u góry. Szkoda mi tego decka ( w sumie cd-decka) bo to bardzo ciekawy element zestawu. Dosyć żadki. wydaje mi się że pierwszym problemem do rozpatrzenia jest to że nie da się otworzyć kieszeni przez ten nieprawidłowo działający "zespół głowic". Ppotem może wyjść sprawa z mikrostykami. Może jakiś układ sterujący wysiadł? Kombinuje troszkę ale jestem za cienki by to tu zdiagnozowac bez Waszej pomocy.

0
  • #6 05 Kwi 2010 20:07
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 05 Kwi 2010 20:48
    Tocz
    Poziom 9  

oto zdjęcia samego sprzętu , jak i mechanizmu decka:
    compact disc cassette deck txd-r11-poszukuję schematu compact disc cassette deck txd-r11-poszukuję schematu compact disc cassette deck txd-r11-poszukuję schematu compact disc cassette deck txd-r11-poszukuję schematu compact disc cassette deck txd-r11-poszukuję schematu

Dodano po 3 [minuty]:

jeszcze zdjęcie z lotu ptaka na wnętrze:
    compact disc cassette deck txd-r11-poszukuję schematu compact disc cassette deck txd-r11-poszukuję schematu

0
  • Pomocny post
    #8 05 Kwi 2010 21:11
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 05 Kwi 2010 21:29
    Tocz
    Poziom 9  

Dziękuję stokrotnie za pomoc. Mam jeszcze pytanie: jak do tego się dobrać? odkręciłem frontpanel ale mechanizm wewnętrzny decka jest połączony z kieszenią którą jest z drugiej strony frontpanela. Nie umię tego rozłączyć (tzn mechanizmu wewnątrz od kieszeni na zewnątrz). Wolę się spytać niż połamać i żałować. Widzę że jak panel zejdzie to cały mechanizm wysunę ze złącz z płyty i wtedy już jakoś pójdzie.

0
  • Pomocny post
    #10 05 Kwi 2010 22:12
    398216
    Użytkownik usunął konto