Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwiększone stężenie czadu

05 Kwi 2010 15:16 2429 9
  • Poziom 13  
    Witam
    Posiadam zamontowane dwa piecyki gazowe jeden c.o a drugi c.w.u. W dniu wczorajszym zaobserwowałem zwiększone stężenie dwutlenku węgla w kuchi (w tym miejscu są piecyki). Podczas pracy pieca do c.o. czujnik obecności czadu zaczyna pokazywać tlenek węgla na poziomie 90 ppm. Sprawdzałem ciąg kominowy i wentylacyjny i wydaje się byc ok (ciąg kominowy sprawdzałem poprzez przyłożenie kartki z gazety do otworu wentylacyjnego i kominowego , kartka po przytknięciu nie spada , trzyma ją ciąg) wcześniej nie miałem takiego problemu nigdy nie zaobserwowałem zwiększonego poziomu CO. Oczywiście po wyłaczeniu piecyka poziom wraca do normy.
    Czy ma ktoś może pomysł co może być przyczyną tego stanu co w pierwszej kolejności sprawdzić .
    Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam

• Moderator na urlopie...
    Zapewne spaliny wydostają się z urządzeń na zewnątrz. Wszystko za sprawą zbyt długiego okresu bez ich przeglądu. Wzywaj serwisanta.
  • Poziom 13  
    mirrzo napisał:
    Zapewne spaliny wydostają się z urządzeń na zewnątrz. Wszystko za sprawą zbyt długiego okresu bez ich przeglądu. Wzywaj serwisanta.

mirrzo, wezwę serwisanta napewno , z tym że przglądu urządzeń dokonuję zawsze przed sezonem grzewczym tak też zrobiłem i tym razem. Przegląd został wykonany w pździerniku '09.
    No cóż może coś się skopało . Dodam tylko że nie są skpomplikowane piecyki to termet GCO 19.8 także nie bardzo się tak może coś popsuć. Jak myślisz czy zła mieszanka paliwowa może powodować takie objawy ?
  • Pomocny post

Moderator na urlopie...
    Nie, to ewidentny wypływ spalin do pomieszczenia spowodowany utrudnionym przepływem spalin przez wymiennik do komina.
    Zapewne ostatni przegląd nie był zrobiony bezbłędnie.
  • Poziom 18  
    Też proponuję serwisanta.
    Może innego niż ten który był w 09?
    W tych sprawach nie ma żartów.
    Czad zabija cichcem.
    Ale szybko i skutecznie.
  • Poziom 32  
    Martek napisał:
    Podczas pracy pieca do c.o. czujnik obecności czadu zaczyna pokazywać tlenek węgla na poziomie 90 ppm. Oczywiście po wyłaczeniu piecyka poziom wraca do normy.

Zmierz jaki jest poziom podczas pracy kotła przy otwartym oknie w sąsiednim pomieszczeniu.
  • Poziom 13  
    ok
    Po wizycie serwisanta odezwę się i zamkniemy temat
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 13  
    mirrzo napisał:
    Nie, to ewidentny wypływ spalin do pomieszczenia spowodowany utrudnionym przepływem spalin przez wymiennik do komina.
    Zapewne ostatni przegląd nie był zrobiony bezbłędnie.

Witam ponownie .
    Jako , że był to okres świąteczny i trudno było z serwisantem to na podstawie Waszych sugestii postanowiłem sam sprawdzić piecyk , okazało się że rzeczywiście brak jest przepływu spalin przez wymiennik ponieważ na "lamelkach" wymiennika jest bardzo duzo sadzy.
    Wymontowałem wymiennik przemyłem myjką ciśnieniową i zamontowałem ponownie. Piecyk pracuje poprawnie czujnik nie wskazuje obecności tlenku węgla .
    Wszysko w jak najlepszym porządku.
    Dziekuję wszystkim za pomoc
    Temat do zamknięcia
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Martek napisał:
    mirrzo napisał:
    Nie, to ewidentny wypływ spalin do pomieszczenia spowodowany utrudnionym przepływem spalin przez wymiennik do komina. Zapewne ostatni przegląd nie był zrobiony bezbłędnie.

Witam ponownie...okazało się że rzeczywiście brak jest przepływu spalin przez wymiennik ponieważ na "lamelkach" wymiennika jest bardzo duzo sadzy.
    Wymontowałem wymiennik przemyłem myjką ciśnieniową i zamontowałem ponownie. Piecyk pracuje poprawnie czujnik nie wskazuje obecności tlenku węgla . ...Pozdrawiam

Wbrew temu co wypisują niektórzy forumowiecze - Jak widać prosty zabieg: ciśnieniowe mycie wymiennika przynosi pozytywne efekty. Podobna dyskusja ZA i PRZECIW https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1552256.html

• Moderator na urlopie...
    Owszem, ale nie w wannie u klienta. Już o tym pisaliśmy w temacie, który przytoczyłeś.
    Jako, że temat główny wyczerpany, zamykam