Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sieć domowa WiFi Ad hoc z dostępem do internetu Netia

mlodycsk 05 Kwi 2010 15:44 2776 9
  • #1 05 Kwi 2010 15:44
    mlodycsk
    Poziom 10  

Witam chciałbym się dowiedzieć jak stworzyć sieć domową z internetem na trzech lub więcej komputerach. Na stacjonarnym pc jest internet z NETI do niego podłączony jest laptop przez lan kablem i z laptopa chciałbym po przez wifi rozprowadzić internet na kolejne dwa laptopy . Czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak to zrobić?

0 9
  • #2 05 Kwi 2010 17:36
    nak71
    Poziom 16  

Najprościej i najszybciej i być może najlepiej będzie kupić Router z Wi-Fi np.TP-link WR340G - koszt ok60-70zł. Podpinasz do niego modem lub radiówkę od niego lecisz kanlem do PC stacionarnego wrzucasz płytke instalacyjną do niego i robisz wszystko krok pk kroku jak na ekranie w momencie gdy zapyta czy chcesz korzystać z WI-Fi odpowiadasz TAK i potem pyta o hasło (do zabezpieczenia wi-fi aby nikt ci nie korzystał z twojej sieci) podajesz hasło i kończysz instalacje. Odpalasz jednego laptopa wykrywasz swoją siec wpisujesz wcześniej podane hasło i już masz internet na jednym z nich, z drugim laptopem robisz to samo.
    Niektórzy próbują konfigurować pierwszy raz router ręcznie - jeśli nie masz doświadczenia odradzam - zaoszczędzisz sobie dużo czasu i nerwów jak pierwszy raz skorzystasz z załączonej płytki CD (sprawdziłem na własnym przykładzie). Sporo opisów takiej konfiguracii routera jest w necie ale instalka z CD zajmie Ci ok. 5 minut.
    Mam taka siec w bloku z płyt żelbetonowych a mimo to odbiór w dużym mieszkaniu w każdym miejscu jest bardzo dobry - zaletą jest to że nie muszę motać się z kablami gdy przenoszę laptopa z miejsce na miejsce.
    Pozdrawiam.

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" sieć domowa WiFi Ad hoc z dostępem do internetu Netia Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]

0
  • #3 05 Kwi 2010 18:55
    mlodycsk
    Poziom 10  

Wiem, że podłączenie routhera eliminuje problem i planuje zakup ale jak na razie puki co musze wymślić coś innego i chcę użyć laptopa jako routher.

0
  • #4 05 Kwi 2010 20:03
    neolin
    Poziom 17  

W internecie jest mnóstwo opisów udostępniania wi-fi z laptopa, tylko żaden nie działał na moim... Kupiłem ruter (~100zł).
    Tymczasowym rozwiązaniem było by dokupienie kart sieciowych do PCta (z demobilu za grosze) i internet do laptopów po LANie.

0
  • #5 05 Kwi 2010 20:27
    pawelooo19
    Poziom 13  

Jak na laptopie nie działa Ci Wi-Fi to sprawdź sterownik Wi-Fi w laptopie. Zaktualizuj. Jezeli masz wogóle Wi-Fi w laptopie

Dodano po 2 [minuty]:

Mówiłeś że Wi-Fi chcesz pociągnąć z Laptopa? Albo jestem nie douczony albo tak sie nie da :P Router potrzebny jest z Wi-Fi - też mam netie i router. Konfigurujesz route, podłączasz do niego internet NETIA i od routera ciągniesz albo kabelki abo konfiguracjaWi-Fi

0
  • #6 05 Kwi 2010 20:29
    neolin
    Poziom 17  

pawelooo19 napisał:
    Jak na laptopie nie działa Ci Wi-Fi to sprawdź sterownik Wi-Fi w laptopie. Zaktualizuj. Jezeli masz wogóle Wi-Fi w laptopie

Wi-fi działało, tylko mimo wszystkich sztuczek znalezionych w necie laptop nie chciał przekazywać połączenia sieciowego po wi-fi innym kompom, a na tym zależy Autorowi pytania.
    Mi się nie udało, zaproponowałem rozwiązanie alternatywne jw.

0
  • #7 05 Kwi 2010 20:34
    pawelooo19
    Poziom 13  

No to ja się wyłączam, bo ja bym z routera Wi-Fi zrobił połączenie na wszystkie kompy.

Dodano po 3 [minuty]:

a przepraszam, nie doczytałem wszystkiego. wybaczcie. Nie przyuważyłem postu że kolega ma zamiar kupić router.

0
  • #8 06 Kwi 2010 13:26
    nak71
    Poziom 16  

"mlodycsk" sam na początku próbowałem takiego rozwiązania - udostępnianie za pomocą jednego stacjonarnego kompa do którego był podłaczony internet i dodatkowa karta WI-FI do przekazu na laptopa. Ale to jest porażka i nie da się tego zrobić przy pomocy XP, mimo że jest opcja udostępniania łącza internetowego - ale to jest fikcja (być może się to da zrobić np. z Linuxa ale na pewno nie z XP) -w/g mnie tracisz tyko czas.

Moderowany przez DriverMSG:

Regulamin pkt. 12.

0
  • #10 18 Lip 2011 17:52
    mlodycsk
    Poziom 10  

ok dzięki za odpowiedzi

0