Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kociol 2 funkcyjny de dietrich 24kW jak podlaczyc grzejniki

05 Kwi 2010 15:52 3042 9
  • Poziom 9  
    Cześc wiem ze to może i głupie pytanie ale nie miałem z tym doczynienia kupiłem kocioł de diertich 2 funkcyjny do ogrzewania mieszkania chciałbym się spytac jak podłaczyc do tego grzejniki kocioł ma wbudowana pompę chodzi mi czy kady grzejnik trzeba podłanczyc oddzielnie cz można to jakoś szeregowo podłaczyc ? chce zamontowac 6 grzejników jeden w kuchni ,1 w łazience i po 2 w każdym pokoju ? rozmawiałem z kolega to on ma zamontowana taka rozdzielnie pod piecykiem ze każdy grzejnik jest pod oddzielnym zaworem i może sobie każdy grzejnik wyłaczyc kiedy chce ? może ktoś ma jakiś rysunek jak to zrobic byłbym wdzięczny.
    Dodaje kozacki rysunek w paincie może się da zrobic jakoś z jednego pokoju do drugiego poprowadzic i jakie grzejniki do tego zamontowac zeby było ciepło jestem zielony z tego tematu a tez nie mam kasy na wywody jakiś mądralinśkich hydraulików prosił bym o pomoc koledzy dziekuję

Kociol 2 funkcyjny de dietrich 24kW jak podlaczyc grzejniki
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Można zrobić - jak kolega, ale osobiście proponuję skorzystać z usług instalatora.
  • Poziom 9  
    tzn chciałbym sam to zrobic tylko muszę wiedziec jak? Podłaczyłem w domu cała instalacje wodna z rur pvc więc myśle ze sobie poradzę i takie rury położyc do grzejników
    Mieszkanie jest nowe, stare, do remontu, już umeblowane, z firankami, czy trzeba istn. c.o. zdemontować, czy może nie ma tam nic? Czy gaz jest doprowadzony? Itd...
  • Poziom 9  
    mieszkanie to stara kamienica jest podczas remontu gładzie na ścianach i karton gips juz polożony. Przed malowaniem jest więc nie ma problemu żeby cos pod rury wywiercic podkuc nawet i w podłodze puścic bo jeszcze nie ma płytek i paneli ,mieszkanie nie zamieskane nie ma nic wsrodku gaz jest podłączony

Kolego , przypominam że obowiązuje nas wszystkich na forum jego regulamin .Twoje posty go naruszają . Popraw je ! Jeśli zapoznasz się z zasadami , będziesz wiedział o czym piszę.
    mod.serwisant73

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

przeczytałem regulamin i niewiem kolego o co chodzi?pisownie

No właśnie :D, polskie znaki diakrytyczne czyli te wszystkie ogonki i przecinki . Zdanie rozpoczynamy dużą literą itd.
    mod.serwisant73
  • Poziom 9  
    Dobrze poprawie się następnym razem :)

Dodano po 1 [minuty]:

Może ktoś wie jakie grzejniki podlączyc do tego kotłą ?
    Jakiekolwiek. Proponuję stalowe płytowe: np: www.purmo.pl (ale i tak zapewne kupisz je w OBI lub Castorama więc nie wiem czy jest sens cokolwiek polecać). Wystarczy jedynie obliczyć projektowaną stratę ciepła dla wskazanych powyżej pomieszczeń i uwzględniając współczynniki korekcyjne doboru grzejników obliczyć ich wymaganą moc.
  • Poziom 9  
    Masz racje grzejniki będą z obi . Jaka moc grzejników mam dobrac do mocy kotła,mieszkanie mam 86 metrów całe ,wszędzie nowe okna 5 komorowe nowe drzwi metalowe ,wiec i tak juz nie ma tragedi w środku.I jak to podłączyć ?
    A to poproś o poradę sprzedawcę w OBI :) Zapewne rzeczowo przedstawi wytyczne wyk. instalacji c.o. Może i narysuje Ci jakiś schemacik. Jak się dobrze sprzedawca postara to sprzeda Ci i komin i zaworek ...

• Moderator na urlopie...
    wawrzeczko_t napisał:
    A to poproś o poradę sprzedawcę w OBI :) Zapewne rzeczowo przedstawi wytyczne wyk. instalacji c.o. Może i narysuje Ci jakiś schemacik. Jak się dobrze sprzedawca postara to sprzeda Ci i komin i zaworek ...

Coś jak w reklamie TV :D