Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzanie szczelności zaworów w głowicach

05 Kwi 2010 16:39 13222 6
  • Poziom 23  
    Witam Tak jak w temacie mam pytanie jak sprawdzacie szczelność zaworów przy wymontowanej głowicy [ przed remontem i po remoncie ] . Ja to sprawdzam przez zalanie naftą , ale słyszałem o sposobie sprawdzenia wakuometrem przez zrobienie podciśnienia w kolektorze , tylko nie znam szczegółów [ parametrów ] Za pomoc byłbym bardzo wdzięczny . Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Też sprawdzałem naftą, bo sprawdzana jest tylko szczelność zaworów i od razu widać który zawór się poci. Przy sprawdzaniu podciśnieniem sprawdzam szczelność całego układu w którym wytworzyłem podciśnienie. Jak jest szczelny, nie ma problemu, ale jak jest nieszczelność, to jej nie widać, a trzeba ją zlokalizować.
  • Poziom 32  
    witam, jak masz wyjeta głowice to nafta , kol gimak ma racje od razu widac gdzie i który zawór, podcisnieniem mozna tylko poco? , powodzenia
  • Poziom 17  
    Podłączając się do tematu mam pytanie - jak się stosuje tą naftę ? Tzn. wlewa się od strony sprężyn czy nalewa się na zawory od strony jakby tłoków ? Dziękuję za odp.
  • Poziom 19  
    Wlewa się przez kanały dolotowe.Jak zawór puszcza to widać pocenie od spodu grzybka zaworu czyli od tłoka jak piszesz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Witam Dzięki za podpowiedzi choć jak na razie mamy ten sam stary sposób na sprawdzanie szczelności . Jak kiedyś coś zbuduje to podam na forum dla potomnych . Pozdrawiam