Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo Mk2 , check panel - problem z kontrolkami

drygus666 05 Kwi 2010 20:19 4970 5
  • #1 05 Kwi 2010 20:19
    drygus666
    Poziom 9  

Witam,

Ostatnio kupiłem Mondeo MK2 2.0 16V po liftingu wersja Ghia z 1997r. I mam problem z kontrolkami w check panelu:

1) Kontrolka zużytych klocków - świeci mimo iż klocki sa ok. Odkręciłem koła i się okazało, że na przedniej osi jest czujnik tylko od strony kierowcy i jakiś jeden żółty przewód jest urwany, ale nie dotyka masy, natomiast na tylnej osi czujnik jest tylko od strony pasażera i w ogóle nie jest podłączony, a kontrolka świeci.

2) Po włączeniu zapłonu i odpaleniu świateł postojowych wszystko jest ok, po włączeniu świateł mijania zapalają się wszystkie 4 kontrolki spalonych żarówek, po naciśnięciu hamulca gasną 2 tylne kontrolki na panelu, a 2 przednie świecą cały czas mimo iż wszystkie żarówki świecą prawidłowo i żadna nie jest spalona ( sprawdzałem też halogeny, podświetlanie tablicy czy nawet lampkę w bagażniku)

Macie jakieś pomysły co jest nie tak z tym panelem?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

-1 5
  • Pomocny post
    #2 06 Kwi 2010 13:47
    Scalak5
    Poziom 22  

Czujniki muszą mieć zamknięty obwód więc jeśli jest któryś nie podłączony albo urwany to będzie świecić.Co do żarówek sprawdź czy przypadkiem nie są włożone z przodu pozycje 3 w zamiast 5w.

-1
  • Pomocny post
    #3 06 Kwi 2010 16:39
    mirekgnd
    Poziom 17  

Witam. Rozbierz główny przełącznik świateł. To z lewej strony. Wypnij kostkę. Sprawdź jakość styków na przełączniku w prawym górnym rogu jest zawsze wypalony styk. Trzeba go zregenerować. On zakłóca pracę kontrolera oświetlenia. Ten styk ma inny kolor od pozostałych bo jest przegrzany. Pozdrawiam

0
  • #4 06 Kwi 2010 16:47
    drygus666
    Poziom 9  

Dzięki za rady, w weekend troszkę pogrzebie, ale mam jedno pytanko o kontrolke hamulców, skoro obwód ma być zamknięty z tyłu wtyczna jest luźna bo ktoś założył klocki bez czujnika to rozumiem, że tą kostkę mam zmostkować ?

0
  • #5 06 Kwi 2010 17:08
    mirekgnd
    Poziom 17  

Lepiej kup klocki z czujnikiem. Mam takie u siebie i jak się kończą to żaróweczka daje znać. To przeciez 2 literki 16v a nie ślimacze TDI . Hamulce podstawa. Pozdrawiam

0
  • #6 06 Kwi 2010 17:16
    drygus666
    Poziom 9  

mirekgnd napisał:
    Lepiej kup klocki z czujnikiem. Mam takie u siebie i jak się kończą to żaróweczka daje znać. To przeciez 2 literki 16v a nie ślimacze TDI . Hamulce podstawa. Pozdrawiam

Samochód kupiłem tydzień temu więc na razie muszę powymieniać, paski, świece itd, a poza tym klocki sa prawie nowe ( jakiś miesiąc jeżdzone), koleś wiedział, że bedzie sprzedawał więc zaoszczedził na klockach kupując na tył bez czujników, więc nie widzę potrzeby wymieniac prawie nowych klocków, zwłaszcza, że te z przedu mają czujnik, tylko jeden przedwód jest urwany :)

0
  Szukaj w 5mln produktów