Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Compaq 610 obsługa OpenGL - pomocy przy sterownikach!

05 Kwi 2010 21:46 2264 2
  • Poziom 15  
    Witam
    Sprawa wygląda dość intrygująco.
    Właśnie ten Hp 610 posiada grafikę Mobile Intel 965 Express Chipset Family z 384 MB pamięci do dyspozycji i dość przyzwoite inne parametry.

Znajomy w Acerze posiada grafikę Mobile Intel 945 Express Chipset Family z 256 MB i sterowniki wspomagające OpenGL są już w sterownikach na stronie Acera,
    dodam, że u niego gry takie jak Couter Strike czy Combat Arms dość płynnie działają, nie to co u mnie, gdzie gra "klatkuje".

Sterowniki ze strony HP nie wspomagają grafiki 3D, czyli owego OpenGL.

On w menadżerze urządzeń posiada tak jak u mnie jakby dwa urządzenia graficzne po rozwinięciu zakładki Karty Grafiki, ale za to we właściwościach monitora Plug&Play on posiada dodatkowy panel obsługujący kartę graficzną z opcjami OpenGL.

Ja w tych sterownikach ze strony HP tego nie posiadam, a na dodatek sterowniki ze strony Intela, bo ich karta jest w tym hp610, przy instalacji wyskakuje błąd i komunikat:

Poprawność instalowanego sterownika nie została sprawdzona dla tego komputera. Uzyskaj odpowiedni sterownik od producenta komputera.Instalator zakończy działanie.

No i tyle zdziałałem, może ktoś ma Hp Compaq 610 z grafiką Intela 965 GMA X3100 i chciałby odpalić czasem grę 3D, która będzie chodziła w miarę rozsądnie?
    Wszelkie sugestie i pomoce "tęgich głów" mile widziane. :cry:
  • Poziom 25  
    Sam posiadam takiego notebooka(właśnie z niego piszę) i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że on do gier 3D się w ogóle nie nadaje i nic na to nie poradzisz... Istnieje wersja Compaq 610 z radeonem na pokładzie... dopiero ta wersja gwarantuje odpalenie niektórych gier 3D z rozsądnym klatkowaniem.
  • Poziom 15  
    Może dołączone sterowniki nie dają takiej możliwości, ale wiem że ta karta grafiki wspomaga OpenGL, tylko potrzeba programowej zgodności sterownika firmy Intel dla tego hp610.
    -------------------
    Już problem rozwiązałem.
    Zainstalowałem sterowniki z obsługą OpenGL i teraz maksymalnie można wykorzystać laptopa do gier :)