Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SRI 4665EU/02 głośno odpompowywuje wodę

szubek 05 Apr 2010 22:38 4505 5
    szubek
    Level 11  
    Witam, mam mały problem ze zmywarką bosch sri 4665, która podczas odpompowywania wody strasznie głośno terkocze, jak na razie wszystko jest ok ale ten dźwięk jest dość niepokojący, kiedyś tak nie było, sprzęt mam już 10 lat, ogólnie jest ekstra, jak do tej pory nic się nie działo.

Dokładnie ten dźwięk wydobywa się z dołu, z lewej strony zmywarki.
    Czy ktoś może podpowiedzieć co jest nie tak ? Z góry dziękuję.

Mod. ROBSON33

Regulamin 15

Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
    szubek
    Level 11  
    Raczej nie podejrzewam aby coś tam wpadło, czyszczę sprzęt regularnie, ostatnio jak czyściłem filtry, odkręciłem także taki plastik który osłania wirnik ale tam też nic nie było, czy to oznacza, że trzeba się gdzieś głębiej dostać ?
    szubek
    Level 11  
    Witam, odgrzewam temat. Dziś rozebrałem zmywarkę i wyjąłem pompę odpływową. Wg. mnie to wirnik tak hałasuje, brzęczy podczas odpompowywania wody. Pompa to nr EBS 25565110. Zamówiłem nową za 85zł, niby ma być taka sama jak przyjdzie i zamontuję to napiszę czy pozbyłem się usterki.

Pytanie do znawców pomp. Moja pompa ma łopatki prostokątne a ta nowa ma łopatki takie ścięte czy nie będzie z tym problemów. Podobno takiej z prostymi łopatkami już nie produkują.
    szubek
    Level 11  
    Witam, wymieniłem pompę odprowadzająca wodę i wszystko chodzi jak trzeba. Koszt pompy oryginalnej identyko jak ta uszkodzona 85zł. Przyczyna uszkodzenia to rozszczelnienie wirnika, wyciekł olej i dostał się tam proszek i dlatego wirnik grzechotał, ten kapsel którym zamyka się komorę wirnika obluzował się i nie trzymał tak jak w nowej pompie.Zmywarkę mam juz 10 lat i teraz pracuje jak nowa, bezszelestnie. Jak prosiłem serwis to mi powiedział, że zmywarka pracuje normalnie i ma 10 lat i ma prawo coś tam grzechotać. Widać jednak, że mało się znają. Serwis z łodzi:-)

Tama można zamknąć.