Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co powiecie o pralkach AEG ?

piorun4u 12 Sie 2004 23:28 7322 5
  • #1 12 Sie 2004 23:28
    piorun4u
    Poziom 10  

Mam stara pralke Polar Ps 663 i mam jej juz dosyc, bo co chwila cos musze wymieniac. Zwracam sie z zapytaniem co powiecie o pralkach AEG, bo mam mozliwosc kupic uzywana pralko - suszaarke AEG elektronik 1400 obr za 700 zl. Nie wiem czy to dobra oferta, czy nie lepiej kupic nowa ?? Tylko ze za te pieniadze to nowe pralki sa kiepskie. Czekam na rady co mam zrobic ??? JACEK

0 5
  • #2 13 Sie 2004 14:08
    przemos
    Poziom 12  

Witam, cena może i dobra ale stare urządzenia nie są oszczędne no i co z gwarancją . Nowy sprzęt dobrej klasy nie jest droższy jest oszczędny i z gwarancją . Pozorne oszczedności w zakupie mogą okazać się droższe w eksploatacji.

0
  • #3 14 Sie 2004 19:20
    blade80
    Poziom 15  

witam :)

Pralki AEG to moim zdaniem oprócz Miele najlepsze pralki, jest to bardzo solidna niemiecka firma wykupiona przez Elektroluxa co daje pewność i solidność. Jest to tak naprawdę najwyższa klasa Elektrolux-a co daje największą oszczędność, dość niski poziom hałasu i funkcjonalność (są pewne funkcje które posiadają pralki AEG a nie mogą ich mieć pralki elektroluxa, np. Aqua spray). Jeśli chodzi o firme to Polecam zdecydowanie. Pracując w sklepie RTVeuroAGD przez 2 lata nie słyszałem złego słowa na tą firme, wszystko zależy jeszcze tylko od tego jak stary model chcesz kupić. Pamiętaj o tym że producenci teraz tak robią Pralki żeby chodziły po 7 lat :) jak znam AEG to napewno pochodzi dłużej. Aha jeszcze jedno wszystkie pralki Elektroluxa ( AEG ) mają najlepsze zbiorniki głowne wykonane z tworzywa bardzo dobrej jakości ( nie rdzewieje i pralka pracuje ciszej niż w przypadku zbiornika ze Stali!!!) jak zajrzysz pod fartuch to będziesz wiedział czy zbiornik jest z tworzywa czy ze stali ( nie wiem jak to było w starych modelach ), tylko nie pomyl zbiornika z bębnem!!! :)

powodzonka :)

0
  • #4 08 Wrz 2004 22:34
    konkie
    Poziom 12  

Niestety nie potwierdzam opinii przedmówcy. :?
    Moja AEG 4780 wyprodukowana w 94 roku nie należy do trwałych. W 97 roku z powodu rdzy bęben został wymieniony na nowy. Dodatkowo rozsypały się uszczelniacze i łożyska. W tej chwili problem znów się powtarza. :( Na krawędzi bębna widać rdzę, a uszczelniacze znów puściły. Widocznie nadmuch suszarki przez lewą oś bębna nie jest dopracowany.
    Nawet moja 15-letnia Diana nie ma do dzisiaj problemów z korozją bębna, a uszczelniacze i łożyska wytrzymały 10 lat. :P
    Amortyzatory w AEG to dwa kawałki plastyku w rurkach, oczywiście już się zużyły. 8O Wewnątrz same włoskie części. Przełączniki i plastyki tandetne jak we włoskich badziewiach. Może kiedyś była to porządna niemiecka firma, ale teraz oprócz marki i napisów nie ma z nimi nic wspólnego.

-1
  • #5 25 Cze 2006 20:36
    Kacpik
    Poziom 10  

Jestem przed zakupem i poważnie myśle o Pralka AEG LAVAMAT 62610 lub 62612
    Może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem, posty wyżej są z 2004 roku

0
  • #6 06 Sie 2006 10:30
    Waldemar Roczek
    Poziom 10  

AEG LAVAMAT 62610 jest świetną pralką. Faktycznie przy obrotach 1200 woda ze szklanki nie wyleje się. Cicha w trakcie pracy, łatwa w obsłudze, wygląd skromny, ale gustowny ( zaprzeczenie Samsunga LG itp.). Sprzedawca Media Markt zachwalał Siemensa, ale ja uparłem się na AEG.
    Internauci mówia, że od pewnych firm sprzedawca ma premie za sprzedanie ich produktu.Waldek

0