Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaśki w Mondeo

Jurgen40 13 Sie 2004 00:09 1250 5
  • #1 13 Sie 2004 00:09
    Jurgen40
    Poziom 16  

Czy po zadziałaniu poduszek w Mondeo wymienia się też ich sterownik ? A może wystarczy wykasować go ? Gdzie znajdują się napinacze pasów i jak sprawdzić czy one zadziałały? Wywaliło dwie poduchy z przodu i jedną boczną od kierowcy . Jeszcze zapomniałem o czujnikach (przód i boczne ) , czy też do wymiany ?

0 5
  • #2 13 Sie 2004 00:38
    Enterek
    Poziom 17  

Tak czujniki jak i sterowniki nie są jednorazowe i po zadziałaniu wymienia sie jedynie poduszki.
    Napinacze pasów są zazwyczaj poniżej bebna zwijającego pas. Czasami montuje je się pod fotelem, ale w Mondeo o ile pamietam sa pod bębnem.
    Jutro postaram się sprawdzić. Mam znajomego w serwisie Forda.

Pozdrawiam

Enterek

0
  • #3 13 Sie 2004 01:15
    Jurgen40
    Poziom 16  

Byłbym wdzięczny . Słyszałem że napinacze w Mondeo są w zamkach pasów bezpieczeństwa( przy fotelu ) , ale nie wiem czy to prawda , dlatego pytam .

0
  • #4 13 Sie 2004 01:23
    Enterek
    Poziom 17  

Nie mogą być w zamkach, bo wtedy aby napinanie było skuteczne musiałyby całe zamki chować się dość sporo w podłogę przy wystrzale. Inaczej nie napną luźnego pasa.
    Zadzwonię jutro do znajomego to powinien mi wszystko powiedzieć :-)

Dobrej nocy!

0
  • #5 13 Sie 2004 14:30
    Enterek
    Poziom 17  

No i wszystko jasne! Okazało się, że jednak Ford w Mondziakach skusił się na dziwne patenty i zastosowali wspólny sterownik do wszystkich poduszek ... niestety jednorazowy! Tak więc i poduchy i sterownik masz na 100% do wymiany. Jeśli to nowe mondeo to dodatkowo trzeba wymienić całą dechę, bo tak sprytnie sobie wymyślili patent jej schowka.
    Co do napinaczy to częściowo miałeś rację. Wprawdzie cały moduł napinaczy jest pod fotelem, ale za pomocą linki zmienia pozycję zamków od pasów i w ten sposób napina same pasy. Dziwny patent ale podobno prawie tak skuteczny jak napinacze w bębnach a dużo tańszy!
    Na oko raczej trudno Ci bedzie sprawdzić czy napinacze poszły, ale skoro poduchy wywaliło to napinacze na 95% również. Podobno po odkręceniu fotela widać gdzieś jakąś wystająca linkę po wystrzale i zamki powinny po zapięciu pasów być w nieco innej pozycji niż normalnie, ale serwisant powiedział że jeśli ktoś dobrze nie zna samochodu to bardzo trudno będzie rozpoznać.
    Najlepiej wybierz się do serwisu, bo napiancze i poduchy to raczej ważny element auta i jeśli ktoś odwali Ci przy tym fuszerkę albo wsadzi regenerowane poduchy to może byc kiedyś niewesoło.

Pozdrawiam

Enterek

0
  • #6 13 Sie 2004 16:39
    Jurgen40
    Poziom 16  

Dziękuję za tak konkretną odpowiedź ! Muszę jeszcze sprawdzić organoleptycznie to co napisałeś .

0