Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42PJ350 czy Panasonic TX-P42X20E

06 Kwi 2010 14:07 21161 43
  • Poziom 10  
    Przyszedł czas na wymianę TV. Nie interesuje mnie LED z powodu ceny z kosmosu
    jak również LCD, który w mojej opinii oraz dużej grupy userów elki ma gorszy jakościowo obraz od plazmy z tej samej "półki". Więc bardzo proszę o opinie tych dwóch Plazm wymienionych w tytule, ewentualnie innych zbliżonych cenowo (max 2000zł).
  • Poziom 38  
    newcomerX napisał:
    Przyszedł czas na wymianę TV
    ... na Panasonic TX-P42X20E
  • Poziom 10  
    Wiele osób poleca Panasonica,ale ten LG ma parametry zbliżone do Panasów które kosztują ok 4000zł , a można go kupić za 1850 zł.Pytam Was bo nieraz słyszałem że parametry sobie , a jakość obrazu sobie.Więc proszę o poradę bo rodzina się rozsypuje :cry:(brak ogniska domowego)
  • Poziom 10  
    Panowie proszę o rady i pomoc w wyborze.Do porównania dokładamjeszcze jeden TV - LG 42PJ550. Wydaje się być najlepszym z tej trójki.TV będzie podłączony do Dreamboxa na którym jest CP i C+
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    Panowie proszę od powiedzcie mi na jedno pytanie
    Jeżeli mam dostęp tylko do programów SD to czy w takiej sytuacji będzie lepsza rozdzielczość plazmy 1024 x 768 od 1365 x 768 ?
  • Poziom 38  
    Nie zauważysz różnicy chociaż rozdzielczość 1024 x 768 jest bliższa PAL więc teoretycznie powinna być lepsza.
  • Poziom 10  
    Czy aby napewno ?
    Tyle już się naczytałem na ten temat że mam wątpliwości.a zdania są podzielone
    Jutro zamierzam kupić tego LG 42PJ550. Czy nie popełnię błędu kupując go ?
  • Poziom 25  
    Co do LG to niestety ma słabe panele plazmowe.Panasonic jest liderem w tej dziedzinie co nowa seria telewizorów to nowe panele.Pewnie skosiłeś się gniazdem USB,Divx.
  • Poziom 10  
    W sumie go jeszcze nie kupiłem (i chyba nie kupię)gdyż firma internetowa przez która kupuję lekko przegina z realizacją zamówienia.Więc mam czas zastanowić się nad innym wyborem
  • Poziom 10  
    Jeśli to kogoś interesuje to właśnie zakupiłem LG 42PJ350. Firmware 3.16 więc nie ma divx'ów przez USB. Cena w MM 1590 zł ;) Szok!
    Teraz sam telewizor. Na razie zero uwag negatywnych. W mojej ocenie jest absolutnie porównywalny z panasonikiem. Wg mnie jest lepszy i zdecydowanie ładniejszy. Poziom czerni porównywalny tj. w ciemnym pomieszczeniu jest lekko podświetlony. Nie zauważyłem 'green ghosting'. Świetna kalibracja kolorów. Przejrzyste menu. Tylko dźwięk jest kiepski.
  • Poziom 10  
    42pj550 jest praktycznie taki sam jak 350.

Z ciekawostek. Testowałem dzisiaj pobór mocy. Przy niezbyt ekonomicznym ustawieniu (nasłonecznione pomieszczenie) przeciętny pobór mocy wynosił "pi razy oko" 120 W. Przy ciemnych scenach około 80-90 W, przy całkowicie białym ekranie (reklama) pobór mocy skakał do blisko prawie 200 W. 140 W deklarowane przez producenta jest jak najbardziej realne.
  • Poziom 14  
    Witam, miałem założyć nowy temat ale widzę że już jest !!!
    Zdecydowałem się na Plazmę 42"
    mój wybór - Panasonic TX-P42X20E (1999zł)
    jednak dzisiaj w sklepie wstrzymałem się z zakupem bo zobaczyłem w promocji
    LG 42PJ350, który parametry ma takie same jak nie lepsze.

Niby panasonic dobra marka, ale widzę że sporo osób chwali też LG.

Co według was będzie najlepszym wyjściem ( te 2 modele chyba najlepsze jakie znalazłem do 2000 zł.) Dodam że nie szukam żadnych cudów bo mam jak na razie zwykłą antenę ''dachową'' i ps2. (niedługo jakaś cyfra i ps3 ale jak na razie nie wiadomo kiedy, może za jakieś pół roku).

Z góry dziękuję za pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

Aha no i LG jest za 1590 zł.
  • Poziom 10  
    EMdoWU napisał:

Niby panasonic dobra marka, ale widzę że sporo osób chwali też LG.

Panasonic nie ma chyba analogowego wejścia do komputera, a takowe akurat mi się przydaje bo nie mam w laptopie hdmi. Póki co nie znalazłem w LG niczego do czego można się przyczepić poza kiepskim dźwiękiem ;) Nie wiem tylko jak z wypalaniem w LG.
  • Poziom 35  
    newcomerX
    Do odtwarzania SD zawsze lepiej jak TV mniej skaluje, ale 1366 to przyzwoity kompromis miedzy SD a "Full HD".

---------------------------

ksmx - też uważam że dobrze wybrałeś.

Jeżeli komuś nie przeszkadza gorszy filtr "antyodblaskowy" LG oferuje więcej za tę sama kasę (w porównaniu do Panasonica). ;)
    To widać.
    Test już Czesi zrobili:
    Link i jest przyzwoicie (brać pod uwagę cenę)

W tanich płaskich TV nie ma czego wymagać od dźwięku (skąd ma wydmuchać, jeszcze jakiegoś scalaka urwie). ;)

Ps - mając odpowiednik pilota serwisowego można zapewne i Divx odblokować , bo soft raczej jest wspólny dla modeli serii "PJ".
    (jednak odtwarzacze w TV nie są przyzwoitej jakości... - może coś się zmieniło?)
  • Poziom 14  
    Poniżej pełne zestawienie TOP-10 telewizorów plazmowych w 2009 roku.
    Miejsce Model telewizora Udział [%] we wszystkich plazmach cena min cena max cena średnia cena aktualna
    1
    Panasonic TX-P42S10E 8,6 2570,58 3774,26 2882,38 sprawdź cenę
    2
    Panasonic TX-P42G10 5,35 3406,24 4979,32 3717,23 sprawdź cenę
    3
    Panasonic TH-42PV80 P 4,21 2892,14 3055,5 2973,82 sprawdź cenę
    4
    Panasonic TH-37PV80 3,82 2257,08 2406,48 2337,49 sprawdź cenę
    5
    Panasonic TH-42PY8 P 3,49 2985,23 3348,17 3157,8 sprawdź cenę
    6
    Panasonic TH-42PZ8 3,22 2714,08 3163,83 2905,13 sprawdź cenę
    7
    Panasonic TX-P42V10E 2,5 4927,85 5917,77 5240,51 sprawdź cenę
    8
    Panasonic TH-42PV8 2,44 2089,32 2570,24 2299,75 sprawdź cenę
    9
    LG 32PG6000 1,8 2050,88 2051,24 2051,11 sprawdź cenę
    10
    Panasonic TX-P50V10E 1,8 6829,83 8187,62 7247,02 sprawdź cenę
    Absolutny lider plazm - Panasonic

Poniższy wykres przedstawia udział topowych 10 modeli Telewizorów plazmowych względem wszystkich prezentowanych na Skąpiec.pl produktów z tej kategorii. Wygląda na to, że żaden producent nie jest w stanie zagrozić pozycji absolutnego lidera tego zestawienia - firmy Panasonic. Na 10 topowych modeli plazm aż 9 pochodzi ze stajni wspomnianego producenta.
  • Poziom 35  
    Aleś dowalił - nie mogę się powstrzymać i "odpisuję". :D

Pierw przeczytaj co chcesz przedstawić i potem...uruchom logikę.

Część tych modeli już nawet nie była produkowana w 2009roku i nie ma związku z jakością obrazu :D

Gdzie KURO Pioneera - bezapelacyjny lider jakości na całym świecie także w 2009r ?
    Zauważyłeś że jest tylko jeden 50" ?

Jak już ukończyłeś szkołę to spróbuj zsumować % i napisz ile wyszło.

-----------------------------
    Jest to ilość sprzedaży na Skąpca (nawet b.starych modeli) i tylko udowadnia że znajdą się tacy, którzy jak w powiedzonku:
    "Miliony much nie mogą się mylić...." (resztę znajdziesz...., lub nie) ;)
  • sprzedawca - konsultant
    ale co to za klasyfikacja Skąpca i o czym ma świadczyć ?
    I do czego to przytoczyłeś ?
  • Poziom 14  
    odp - LOCOLOCO;
    Sam się zastanawiałem co wybrać! LG czy Panasonica.
    Przytoczyłem to żeby uświadomić człowiekowi który zadał pytanie w temacie - co lepiej wybrać Lg czy Panasonica - co jest wyborem 90% Polaków wśród plazm. Oczywiście można twierdzić że każdy z tych 90% jest głupkiem ze wsi ja jednak stwierdziłem że jednak większość patrzy na to co kupuje tym bardziej że jest to wydatek kilku tysięcy zł. a kryzys trwa.....

odp do hojlo1;
    może jesteś ekspertem ale tą odpowiedzią rozbawiłeś mnie do łez!!!
    Jakbyś uważnie przeczytał pytanie użytkownika w temacie wiedziałbyś że człowiek ten szuka plazmy do 2 tys. zł, a ty wyjeżdżasz z Pioneer KURO
    no weź przestań człowieku! Wiesz w ogóle od jakich cen zaczynają się te telewizory? 8, 9 tysięcy? czy więcej?
    W tym momencie wcale się nie dziwię że mądrzy Polacy wybierają cudowne plazmy Panasonica po 1900 zł.
    Możesz nie dowierzać że prawie każdy wybiera Panasonica bo w tym momencie jest bezkonkurencyjny w stosunku jakości do ceny.
    Pojawia się nowy model jakoś w lutym czy marcu 2010 z najnowszymi technologiami i cena ok 2 tys. zł. Ja jestem za.

ps;
    dzisiaj odebrałem ze sklepu ostatni X20E jaki mieli na stanie z 20 dostarczonych 2 tygodnie temu.
    LG miesiąc temu była dostawa też 20 z czego zostało 16.

Dodano po 2 [minuty]:

oczywiście można się doczepić do wyjścia usb ale czy to jest wytyczna w wyborze tv za 2 tys zł?
    Wybór pomiędzy LG a Panasonicem jest prosty.
    I wcale nie ze względu na ilość zakupów.
    Panasonic ma przewagę w jakości , jak 9:1 ( nawiązując do M Świata w piłce nożnej).
    Ale ilość sprzedanych nie jest właściwym argumentem , bo nagle okazałoby się że Mały Fiat to najlepszy model auta na świecie.
  • Poziom 14  
    A jednak w Polsce chyba przeważa Volkswagen,,,,,,,,,coś w tym musi być....
  • Poziom 10  
    Polacy to dziwny naród ;) Jak się już uczepią jednej marki to stoją murem jak te osły bo przecież kupują na dziesięciolecia. Panasonic i h..j, vw i h..j. Gdzie tam kia czy LG, a nie daj boże ssang yong.
    Samochody, telewizory, zegarki, wszystko musi być i tanie i wieczne zarazem i kupione tak samo jak reszta stada. Czarno-biały, ekstremalny marketing lub pozostałość po latach wielkiej biedy kiedy na półkach były miejsca na 1-2 produkty.

Kiedyś też myślałem, że jak tv to sony, jak samochód to mercedes, jak spodnie to levisy itd...to było w czasach liceum, a Polska była biedna. I chyba wciąż jest biedna bo wciąż sugerujemy się tym co myślą inni członkowie stada, zamiast po prostu ważyć fakty i podejmować logiczne wybory. Jakże łatwą rolę mają w Polsce marketingowcy. Wszystko można załatwić reklamą, durna, nie durna, wystarczy puszczać z uporem maniaka 10x dziennie. Polak kupi bo ma jedno jedyne kryterium: marka.

Obiektywnie mogę powiedzieć, że między Panasem, a LG nie widzę różnicy w "jakości" więc po co przepłacać.
  • Poziom 14  
    Jest jeszcze druga strona medalu - Niektóre firmy pracowały na swój wizerunek długimi latami, oferując naprawdę dobrej jakości produkty.
    Oczywiście - też to zauważyłem że nie ma praktycznie większej różnicy między tymi plazmami. Postawiłem jednak na szacunek jaki firma sobie wyrobiła przez te wszystkie lata.
    Nie zgodzę się z tobą także że Polacy jak byli biedni kupowali wszystko co zaserwowała im reklama. Gdyby taki VW czy Mercedes był tak naprawdę złomem a miał tysiące reklam, to zaraz by się rozeszło wśród ludzi jaka jest prawda. A były to auta które praktycznie wcale się nie psuły, a jak już to bardzo rzadko. I w tym tkwił ich sukces a nie w reklamie.

ps
    bardzo dobrze ostatnio sprzedawał się nowy fiat panda po ok 60 tys zł.
    Czy to wina reklamy czy zwykłej głupoty?
    Polacy to mądry i praktyczny naród . Nie pozwoli z siebie robić przsłowiowego balona. Chociaż jak widać nie każdemu to na rękę.

Historia świata pokazała że mądrość naszego narodu to rzecz najcenniejsza. Potrafiliśmy przetrwać najcięższe chwile a bohaterstwo narodu znane jest pod każdą szerokością geograficzną.
    Polska nie jest biedna i nigdy nie była.

Jeśli ktoś czuje się członkiem stada znaczy że pomylił fora. Powinien przenieść się na zoologię.
    Próba wciskania polakom byle czego trwała wieki . I przy rozbiorach , i przy
    niepodłegłosci i przy "opiece " cara - a później socjalistycznej myśli Lenina.
    Ale przetrwaliśmy .
    Mamy możliwość wyboru.
    I wara każdemu od Polaków kto znów chce pokazać że nas stać tylko na najtańsze produkty czy towary.

Polak kupi ma jedno jedyne kryterium : marka.
    A tak !
    Ma wybór !!!
    Ma wiedzę którą ograniczały nam zawsze "lepsze" narody.
    A tak !

Łatwą rolę marketingowcy mają może na świecie - w Polsce ludzie czytają , pytają i wiedzą - również dzięki temu szacownemu FORUM .
    Wiedzą że :
    "w taniej jatce żywią się tylko psy"
    "biednego nie stać na byle co"

Nauczyli się przez lata że Marka to gwarancja jakości , radości i pewności działania.
    Marka to warunek kolejnego etapu rozwoju , a nie tylko kopii chińskich.

Ja widzę znaczną różnicę między plazmą Panasonica a LG.
    Szybsze wygaszanie piksela
    Lepsza obróbka sygnału
    Mniej szumów na ekranie
    Większe możliwości multimedialne
    Lepsza czerń
    lepsza płynność.

Jak dla mnie wystarczy żeby nie dac się ogłupieć systemowi - kupuj bo tanie.
  • Poziom 14  
    Szybsze wygaszanie piksela
    Lepsza obróbka sygnału
    Mniej szumów na ekranie
    Większe możliwości multimedialne
    Lepsza czerń
    lepsza płynność.

zapomniałeś napisać na czyją korzyść.
    pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Cytat:

...a ja dodam jeszcze do poprzednika ;) kolejne pytanie:

Jaki Panasonic i jaki LG, bo "widzę" górnolotne określenia nie mające przełożenia w praktyce?

Tak samo można oceniać wszystko. ;)
    (tanie/drogie)

Trzymając się działu np.:
    "Ja widzę znaczną różnicę między LCD Panasonica a Sony"
    "Ja widzę znaczną różnicę między LCD Sony a Sharp."
    itp. itd...

Odbiegając od działu i to może być prawdziwe:
    Cytat:
    Ja widzę znaczną różnicę między Fiatem a np. Oplem.

(by nie przesadzać... - teraz wstawiajcie sobie modele: tanie/drogie :) )

Ps - zapewne już newcomerX i tak dokonał wyboru. ;)
    dobrze chociaż że nie kwestionujecie jak poprzednik że Polacy to dziwny naród.
    - Ja przynajmniej nie czuję się - " Jak się już uczepią jednej marki to stoją murem jak te osły " - jak to miłe zwierzę.

Oczywiście Panasonic w każdej kategorii porównawczej jest lepszy. Kto widział ten wie - kto nie niech się uzbroi w cierpliwość, bo jeszcze wiele wody upłynie nim najtańsze rzeczy będą najlepsze na świecie. A widzę że taką opcję
  • Poziom 35  
    (w sprawie cen)

LOCOLOCO - ale przez takie upraszczanie tylko zamazujesz "obraz".

Na cenę ma wpływ wiele czynników i często się zdarza że cena nie odzwierciedla jakości sprzętu (oczywiście w pewnym zakresie, ale globalizacja robi swoje).

Zapewne pamiętasz wątek odtwarzaczy BD , gdzie przebicie na sprzęcie było prawie 3krotne, a internet obiegły zdjęcia że w środku identyczne elementy w 99%.

Druga sprawa - czy jest sens wydawać sporą sumę za TV, który (przy tym postępie) starzeje się błyskawicznie.

Przykład - Twoje forum. ;)
    Zabawnie (czasami) czyta się recenzje np. sprzed 2/3lat drogiego wówczas sprzętu... .

==============================
    (temat)

W tym przypadku (pytane TV) sprawa wcale nie jest jednoznaczna (i cenowo i technologią zastosowaną w TV).

Ps - "widzę" że nadal w Twoim internetowym sklepie nie ma ani jednego produktu LG (już ponad rok to obserwuję...), za to Panasonica =123pozycje... . ;)