Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozilla pracuje nad Direct2D w przeglądarce Firefox

g_maly 06 Kwi 2010 14:20 2863 10
  • Mozilla pracuje nad Direct2D w przeglądarce Firefox
    Jak niedawno się dowiedzieliśmy najnowsza przeglądarka Internet Explorer będzie wykorzystywała potencjał karty graficznej aby znacznie przyspieszyć i ulepszyć przeglądanie stron internetowych. Mozilla Foundation najwidoczniej nie chce zostać w tyle i również pracuje nad akceleracją Direct2D w Firefoxie. Wykorzystanie GPU nie przyspieszy ładowania stron jednak zawarte na nich skrypty lub aplikacje flash będą zdecydowanie szybciej działać dotychczas, kiedy całe obliczenia spadały na CPU.

Wszystko wskazuje jednak na to, że będący obecnie w fazie alfa Direct2D nie znajdzie się w zaplanowanej już, najnowszej kompilacji silnika Gecko 1.9.3. W związku z tym na obsługę D2D możemy poczekać jeszcze rok.

źródło:http://www.fudzilla.com/content/view/18352/1/

Fajne! Ranking DIY
  • #2 06 Kwi 2010 17:28
    Rafraf
    Poziom 16  

wiekszej roznicy w uzytkowaniu nie bedzie, za to wykosi sie z rynku komputery ze starszymi kartami graficznymi... trzeba wymuszac "postep" ;) (przy operacjach gdzie karta graficzna moze faktycznie pomoc, np kompresja video GPU daje raptem 10% krotsze czasy wykonywania operacji, jakiego rzedu przyspieszenie bedzie dostepne przy przegladrce internetowej, ktora jak i cale GUI windows od dawna korzysta z akceleratora 2D?)

• #3 06 Kwi 2010 18:51
    skaktus
    Poziom 37  

Najpierw, niech zajmą się dziurami w FF, zawieszeniami i innymi, potem bajery.

• #4 06 Kwi 2010 19:47
    Dj nemsu
    Poziom 22  

Cytat:
    Najpierw, niech zajmą się dziurami w FF, zawieszeniami i innymi, potem bajery.

Ja żadnego zawieszania nie zauważyłem u mnie, nie pamiętam kiedy by mi sie FF zawiesił.
    Dziury? No prosze Cie, jak cos odnajdą w momencie jest naprawiane, to nie IE.

Minusem jest, że wspracia dla HTML5 nie będzie, a GPU by tutaj tez pomogło (np q2 w przeglądarce :D )

• #5 06 Kwi 2010 20:27
    ADI-mistrzu
    Poziom 30  

A ja mam właśnie zawieszki, ale najczęściej same przechodzą. Czegoś szukam w internecie, otworze kartę nową i koniec.... myśli nad nie wiadomo czym i stoi. Po minusie się odwiesza i idzie dalej.
    Wydaje mi się że FF przydała by się optymalizacja kodu, bo coś burdel im tam się robi...

Ale zauważyłem że teraz jest jakaś taka moda, że nie ważne ze kod nieoptymalny, że mógł by pracować lepiej, z większą wydajnością, przecież są coraz lepsze komputery które ten problem załatwią.

• #6 06 Kwi 2010 21:36
    CrQ
    Poziom 11  

Właśnie mogli by zoptymalizować ff a nie pchać mu coraz to nowsze bojery... Używam najnowszego ff (z automatycznej aktualizacji) i dla mnie to jest chore aby przeglądarka zużywała 400mb pamięci, a czasami dochodzi do 700... Swoją drogą poprawili by flasha bo przez niego też zamula (no ale to już nie wina ff)...

• #7 06 Kwi 2010 21:46
    Pocieszny
    Poziom 38  

U mnie zajmuje 70MB :) Może masz zawirusowanego kompa?

• #8 06 Kwi 2010 22:34
    powerm
    Poziom 23  

Na wasze problemy z FF być może pomoże SpeedyFox, FF używa SQLLite do trzymania ustawień i czegoś tam jeszcze. Ten program reindeksuje i usuwa zbędne rekordy. Przyrost prędkości może nie powala ale daje do myślenia.
    Pzdr

• #9 07 Kwi 2010 09:01
    Rafraf
    Poziom 16  

najnowsza oepra tez potrafi duzo ramu zjesc, ale mam wrazenie ze jakies wewnetrzne limity cache itd sa ustalane na podstawie ilosci ramu w kompie. nie chce mi sie tego sprawdzac, ale byc moze gdyby,m zszedl z 4GB do 0.5 ramu to i przegldarka by mniej ramu zarla. A jesli tak jest - to uwazam ze to sluszne podjescie (w koncu ram jest po to aby go wykorzystywac... a 4GB mam juz 9mcy i nigdy nie bylo poki co mi potrzebne wiecej niz 2GB)

• #10 07 Kwi 2010 19:24
    kokodin
    Poziom 21  

Ja powiem tyle. Postęp nie jest zły, ale wymuszanie postępu to jest już bardzo paskudna sprawa. Moim skromnym zdaniem , powinno się najpierw wykorzystać do granic możliwości już wyprodukowany sprzęt , a dopiero gdy wyraźnie nie wyrabia zmieniać go na nowy. W przeciwnym razie utoniemy w hałdach źle zrecyklingowanego sprzętu elektronicznego. Bardzo fajnie jest mówić że nowa technologia odciąży procesor itp. Tylko po co? wydajność sprzętu i tak rośnie znacznie szybciej niż zapotrzebowanie aplikacji. Jeżeli taka nowa wersja przeglądarki nie zadziała na starszym sprzęcie, będzie to po prostu złośliwość. Ponieważ mówimy tutaj o akceleracji 2d a taką teoretycznie posiadają już 15 letnie komputery. Jeżeli do takiej akceleracji posłużyć by miały tylko cudy i inne nowe wynalazki , to jest odkrywanie koła na nowo. Czyli całkiem bzdurna robota.

• #11 07 Kwi 2010 21:10
    GreX0
    Poziom 12  

Ja używam FF 3.5.9 mam w nim około 9 dodatków i 17 wtyczek. Przeglądarka potrafi zając około 200mb ram-u ostatnio zainstalowałem nowszą wersje ff ale Easy drag to drop nie działało w sumie ff działa stabilnie chyba że przeglądam jakieś przeładowane flash-em strony ale to nie reguła.
    Nie wiem co robicie podczas przeglądania strona ale chyba nich nie gra w jakiś wymagające gry pełno ekranowe więc co szkodzi żeby grafika coś zrobiła a cpu zajął się np. wspomaganie winamp-a albo kalkulator :P