Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PCB] Woltomierz/amperomierz ICL7107

wilczasty 06 Kwi 2010 15:04 53460 14
  • #1 06 Kwi 2010 15:04
    wilczasty
    Poziom 19  

Witam,

Z góry informuję, że nie wiedziałem gdzie zamieścić, ponieważ poprzedni temat został zamknięty.

Potrzebuję płytkę do woltomierza i amperomierza opartego na ICL7107. Ma być dostosowana do podwójnych wyświetlaczy DA56-11GWA (w załączniku znajduje się pełna dokumentacja). Najlepiej gdyby składało się jak na tutaj. Gdyby była możliwość to proszę do grubsze ścieżki oraz wyprowadzenia na złączach ARK (mogą być takie jak na zdjęciu). Jeśli chodzi o amperomierz proszę aby miejsce na bocznik znalazło się na płytce. Zakres pomiaru będzie dotyczył 2A. Poniżej załączam schematy a w załączniku dokumentacje do wyświetlaczy. Oferuję "pomógł" oraz moje skromne punkty.

[PCB] Woltomierz/amperomierz ICL7107 [PCB] Woltomierz/amperomierz ICL7107

Pozdrawiam,
    wilczasty! ;-)

1 14
  • CControls
  • #2 08 Kwi 2010 18:50
    wilczasty
    Poziom 19  

Witam,
    Ponawiam prośbę. Chciałbym skończyć zasilacz, ponieważ mam już gotową obudowę i jedynie czego brakuje to woltomierza i amperomierza. Przerysowałem schemat, ale bez wyświetlaczy LED. Akurat tak się złożyło, że jeden z kolegów na forum zapytał się o te wyświetlacze i prawdopodobnie te wyświetlacze znajdują się w eagle pod nazwą: HD-K121. Proszę o sprawdzenie schematu i ewentualnego skorygowania. Wydaje mi się, że schemat jest dobrze przerysowany, a co do wyświetlaczy nie jestem pewien.

Załączam schemat z eagle

Pozdrawiam,
    wilczasty ;-)

0
  • CControls
  • Pomocny post
    #3 13 Kwi 2010 01:59
    marco47
    Poziom 41  

Przykładowe rozmieszczenie elementów na płytce PCB .

[PCB] Woltomierz/amperomierz ICL7107 [PCB] Woltomierz/amperomierz ICL7107 [PCB] Woltomierz/amperomierz ICL7107

Jak widzisz płytka ( miernik ) została zaprojektowana jako uniwersalna . Zmieniając tylko dwa elementy może być wykorzystana jako amperomierz lub woltomierz .
    Płytkę panelu lutujemy bezpośrednio z płytką miernika , po dokładnym doszlifowaniu brzegu płytki miernika , a następnie przyklejeniu po drugiej stronie .

Koledzy. To jest projekt płytki która jest uniwersalna.
    Schemat ma naniesione typowe wartości elementów.
    Należy dokładnie zapoznać się z notą katalogową, aby dobrać odpowiednie wartości w zależności od wymaganego zakresu pomiaru.

4
    Załączniki:
  • #4 13 Kwi 2010 17:27
    wilczasty
    Poziom 19  

Bardzo dziękuję! jest super, punkty oraz "pomógł" powędrowały na Twoje konto.

Pozdrawiam,
    wilczasty ;-)

0
  • Pomocny post
    #5 16 Kwi 2010 01:03
    marco47
    Poziom 41  

Przykładowe rozmieszczenie elementów na płytce PCB .

Druga wersja z połączonymi miernikami w jednym panelu .
    Na płytce wyświetlaczy dodałem możliwość zmiany położenia kropki .
    Dodałem również drugie gniazdo ARK tak jak prosiłeś .
    Rezystory i kondensatory ceramiczne w rastrze 2.54mm można zamienić na typ SMD i przylutować od strony ścieżek .

[PCB] Woltomierz/amperomierz ICL7107 [PCB] Woltomierz/amperomierz ICL7107 [PCB] Woltomierz/amperomierz ICL7107

Należy dokładnie zapoznać się z notą katalogową, aby dobrać odpowiednie wartości w zależności od wymaganego zakresu pomiaru.

5
    Załączniki:
  • Pomocny post
    #6 03 Maj 2010 13:19
    marco47
    Poziom 41  

W typowej aplikacji ICL7107 pin 30 połączony jest z pinami 32,35 .
    Jednak niektóre aplikacje wymagają nie podłączonego wejścia 30(IN_LO) z tymi końcówkami lub masą .
    Dlatego wklejam płytki które ten problem rozwiązują . Na płytce są dwa pady które można połączyć cyną aby zewrzeć pin 30 z pinami 32,35 .

Proszę nie zapomnieć o dokładnym zapoznaniu się z notą katalogową.
    W zależności od zastosowania należy dobrać odpowiednie wartości elementów.

8
  • #7 28 Maj 2010 18:26
    Komunista!
    Poziom 9  

Mam pytanie odnośnie tego układu icl7107, a mianowicie czy potrafi on mierzyć własne napięcie, czy tylko napięcie z zewnątrz ?

0
  • #9 18 Cze 2010 11:10
    Owen27
    Poziom 10  

Witam.
    Gdybym dał wyświetlacz trzycyfrowy taki jak ten musiał bym wprowadzać jakieś zmiany do projektu czy by wystarczyło zostawić tamte otwory puste?

0
  • #10 18 Cze 2010 14:57
    marco47
    Poziom 41  

Żadnych zmian nie musisz wprowadzać do projektu, ponieważ pomyliłeś wyświetlanie proste z wyświetlaniem multipleksowym. Zauważ że układ ICL7107 ma podłączone wyjścia do każdego segmentu osobno. A ten wyświetlacz który pokazałeś ma te same segmenty każdej z cyfr połączone razem i dlatego nie dasz rady tego wyświetlacza zastosować w tym układzie. Oczywiście jest możliwe zastosowanie Twojego wyświetlacza z układem ICL7107 ale wiąże się to z rozbudową układu co nie jest ekonomiczne.

0
  • #11 25 Cze 2010 16:48
    kambil007
    Poziom 12  

Wie ktoś czemu mi ten układ niedziała?
    Pokazuje tylko kreske na srodku wyswietlacza nie wiem o co chodzi?
    Posprawdzałem wszystko i jest tak jak nalezy
    Działo się tak komuś?

0