Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie mikrofonu w głośnikach

06 Kwi 2010 15:56 4228 19
  • Poziom 14  
    Mam podłączony do wzmacniacza mikrofon.
    Do gniazda we wzmacniaczu wchodzi duży Jack, następnie ok. 30 m dwużyłowego przewodu i od strony mikrofonu jest złącze Canon. W złączu tym do pinu 2 jest podłączony sygnał, a do pinu 1 idzie masa. Ponadto pin 1 jest połączony z pinem 3. Mikrofon działa, ale słychać w głośnikach trochę denerwujące buczenie. Mikrofon jest sprawny, ponieważ na innym kablu działa i nie słuchać żadnego buczenia. Kabel jest nowy.
    Co może być przyczyną takiego zachowania? Może źle jest podłączone w złączu Canon?
  • Poziom 35  
    Witam

moungo napisał:
    następnie ok. 30 m dwużyłowego przewodu

Czy ten kabel jest ekranowany?
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    mariann napisał:
    Czy ten kabel jest ekranowany?

Jest to taki kabel. Jeśli przyjąć, że ekranowanie to miedziany oplot wokół drugiej zaizolowanej żyły miedzianej to tak, jest ekranowany. I właśnie tą wewnętrzną żyłę zaizolowaną podłączyłem do pinu 2 w złączu Canon, a ten oplot do 1 połączonej z 3.

Tutaj są dwa rodzaje połączeń w tym wtyku - który powinienem wybrać? Dodam, że kabel i wtyk Jack są mono.
  • Poziom 14  
    No dobrze, ale skoro kupiłem już taki kabel (polecono mi tak na tym forum), to nie da rady nic zrobić, żeby nie buczało? Wymienić instalację, która została już położona, to nie jest tak hop.
  • Poziom 20  
    moungo napisał:
    No dobrze, ale skoro kupiłem już taki kabel (polecono mi tak na tym forum), to nie da rady nic zrobić, żeby nie buczało? Wymienić instalację, która została już położona, to nie jest tak hop.

Hej
    Zapewne podpowiadano Ci też kolego kabel symetryczny, czyli dwie żyły, lekko skręcone w ekranie, ale oczywiście jest on nieco droższy, więc kupiłeś taniej, a teraz szukasz ratunku. Nie ma na to ratunku, za długi kabel na połączenie asymetryczne. Tylko wymiana kabla....
    pozdro
  • Poziom 43  
    Ciekawe, jaki to artysta polecił zakup 30-sto metrowego, niesymetrycznego kabla do mikrofonu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Ups, rzeczywiście nie wspomniałem tam o długości kabla, a byłem wręcz przekonany, że tak. Trudno. A skąd się bierze to buczenie - przydźwięk?

Ze wzmacniacza idą do każdego jack'a zamontowanego w ścianie dwie żyły. To oznacza, że jego wejścia są symetryczne?
  • Poziom 14  
    Skąd bierze się ten przydźwięk i dlaczego występuje on na obecnym kablu, a na dwużyłowym niby by zniknął?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Wynika to z tego że potrzebujesz 2 żyły w ekranie, natomiast w Twoim kablu jedną z żył jest właśnie ekran.. który zbiera po drodze wszelkie "śmieci".
  • Poziom 43  
    W tej chwili masz kabel jednożyłowy, ekranowany. Jaki przedtem miałeś kabel, też jednożyłowy czy dwużyłowy? Czy buczenie (przydźwięk) występował na poprzednim kablu?
    Wejście symetryczne = dwie żyły; plus i minus, oraz ekran.
    Mam też obawy co do jakości zakupionego kabla. Porządny jednożyłowy, ekranowany kabel, to koszt ok 5 zł mb.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Poprzednio miałem taki sam kabel i przydźwięk również występował. A dlaczego dla mniejszej odległości na tym samym kablu przydźwięku nie ma?
  • Poziom 26  
    Bo właśnie im większa odległość tym większe straty i zniekształcenia sygnału, również większe nasilenie przydźwięku z racji tego że kabel jest dłuższy. A nie idzie czasem koledze ten kabel równolegle z jakimś sieciowym ? Bo to jest już całkowita masakra, przy takim kablu jaki kolega ma.
  • Poziom 26  
    Witam. Co tu radzić, kolega idzie do sklepu po 2 żyłowy przewód sygnałowy ekranowany, i będzie " Jak ręką odioł", też się kiedyś przejechałem na takim przewodzie. I pamiętam, faktycznie były takie rurki "wtykane" w mikrofon, i dopiero za tym transformatorem był przyłączany przewód, ale to było jeszcze za czasów din-ów.
  • Poziom 32  
    Różnice między połączeniami symetrycznymi a zwykłymi to są niestety podstawy bez których znajomości nie wyobrażam sobie tego, że ktoś bierze się za taką robotę. Tylko wymiana kabla i trochę edukacji (np na forum) załatwi problem.
  • Poziom 14  
    Wymiana kabla na symetryczny rozwiązała problem. Dziękuję.