Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY MEX-BT2700 Bluetooth i zewnętrzny mikrofon

kosteg 06 Kwi 2010 15:59 8281 14
  • #1 06 Kwi 2010 15:59
    kosteg
    Poziom 10  

witam,
    przeszukiwałem forum ale nie znalazłem podobnego tematu. Otóż mam radio SONY MEX-BT2700 Bluetooth będące jednocześnie zestawem HF dla telefonu komórkowego. Wszystko było by wspaniale gdyby nie brak zewnętrznego mikrofonu do prowadzenia rozmów i umieszczenie wewnętrznego mikrofonu za panelem. Spory błąd konstruktorów objawiający się częstymi skargami rozmówców na słabą słyszalność mojej osoby. Stwierdziłem, że poprawię fabrykę (będąc domorosłym "elektronikiem" o raptem podstawowej wiedzy) dodając zewnętrzny mikrofon dedykowany zestawom samochodowym nokia. Otworzyłem obudowę, mikrofon przedni zza panela połączony z płytą główną kabelkiem z wtyczką odnalazłem szybko, odsłonięcie izolacji dolutowanie kabelka zakończonego gniazdem jack i umieszczenie go z tylu obudowy - wszystko szybko i przyjemnie. Po poskładaniu wszystkiego i zamontowaniu w aucie pierwszy telefon i cisza. Rozmówca mnie nie słyszy wcale. Odpinam zewnętrzny mikrofon i znów słyszy...

Pytanie zatem czy jest jakiś nie znany mi powód dla którego dwa mikrofony nie mogą pracować równolegle i muszę trwale odciąć mikrofon na panelu czy może istnieje inny powód dla którego radio nie chce pracować z zewnętrznym mikrofonem? Zakładam że wykonałem wszystko poprawnie (w sumie proste lutowanie).

0 14
  • Pomocny post
    #2 06 Kwi 2010 19:58
    cbserwisrtvilcd
    Poziom 14  

Witam.
    Podłącz zewnętrzny mikrofon zamiast tego wbudowanego i powinno działać
    Pozdrawiam

0
  • #3 06 Kwi 2010 21:47
    kosteg
    Poziom 10  

ale jest jakiś powód dla którego dwa mikrofony równolegle nie mogą działać czy tylko ma to być próba "a nóż zadziała"? chciałbym poznać powód a nie szukać przyczyny po omacku

0
  • #4 29 Maj 2010 19:53
    crunck
    Poziom 11  

Witam

Podłączałeś sam zewnętrzny mikrofon ?? Też mam problem z tym wbudowanym mikrofonem i chcę podpiąć zewnętrzny i nie wiem czy jest sens to rozbierać ...

0
  • #5 29 Maj 2010 21:58
    kosteg
    Poziom 10  

Tak podłączyłem. Trzeba było odciąć mikrofon za panelem - wówczas wszystko zadziałało (do tej pory nie wiem czemu) - mikrofon nokii jest sporo lepszy (wisi w okolicach lusterka wstecznego), zbiera ładnie z całego auta - mogą rozmawiać wszyscy w aucie

Swoje posty proszę pisać po polsku [klawisz "Pisownia" się kłania] , dodatkowo dodam że zdania zaczyna się z dużej litery a kończy ".". Do poprawy. [damiancz]

poprawione - pamiętaj proszę jednak że nie każdy komputer ma "naszą" czcionkę - a zabawa tablicą znaków przy wklepywaniu posta nie jest przyjemną

0
  • #6 21 Lis 2010 20:47
    teope
    Poziom 18  

witam,
    podepnę się do tematu. Nim dotarłem do tego wątku zrobiłem dokładnie tak samo jak kosteg i osiągnąłem identyczny efekt. W drugim podejściu na pojedynczej żyle w oplocie wyciągnąłem oryginalny mikrofon z radia (20cm przewodu między płyta a mic) i efekt tak samo beznadziejny. Teraz mam wizje zapięcia wzmocnienia mikrofonowego zbudowanego na jednym tranzystorze BC550 - - taki projekt jest gdzieś na elektrodzie i przy mikrofonach od CB RADIO sprawuje sie wyśmienicie - nim zacznę rzeźbić kieruję pytanie - może ktoś będzie znal odp = czy to zda egzamin??? Wzmocnienie zasilane jest 12V i przeznaczone do mic elektretowego a taki wlasnie siedzi w SONY...

pozdarwiam

0
  • #7 04 Gru 2010 11:35
    bradzik
    Poziom 8  

Mam takie same radio i też planuję podłączyć zewnętrzny mikrofon, możesz ktoś powiedzieć jakiego najlepiej użyć?

0
  • #8 20 Gru 2010 12:35
    tomektar1
    Poziom 2  

Witam,
    Kosteg napisz jakiego mikrofonu użyłeś i czy jesteś zadowolony? Ja planuję zamontować mikrofon NOKIA HFM-8, nie wiem, czy będzie działać prawidłowo. Może ktoś inny ma taki zamontowany i chciałby się podzielić doświadczeniami?

0
  • #9 20 Gru 2010 18:15
    kosteg
    Poziom 10  

jak napisałem - mikrofon z zestawu nokia do auta. Numerkowych oznaczeń nie pamiętam - taki półokrągły, o podstawie prostokątnej mniej więcej 1x2cm. W stosunku do oryginału jestem zadowolony jednak dalej będę szukał lepszego rozwiązania - obecnie planuje "zbadać" mikrofon siemensa i "laptopowy" jeśli dobrze pamiętam z dell'a

0
  • #10 23 Gru 2010 23:38
    piotrpiotrowicz
    Poziom 2  

Mam pytanie jak odłączyć mikrofon wewnętrzny? tz. ten za panelem... bo też chcę podłączyć zewnetrzny

0
  • #11 25 Gru 2010 19:03
    kosteg
    Poziom 10  

Trzeba go odciąć - do odciętych przewodów trzeba przylutować nowy zewn mikrofon. ja przylutowałem gniazdo jack umieszczone na przewodzie za tylnym panelem aby w razie wyciągania radia nie było problemów.

0
  • #12 26 Gru 2010 19:35
    piotrpiotrowicz
    Poziom 2  

Czyli radio trzeba rozkręcić ? No trudno.

0
  • #13 28 Gru 2010 13:07
    kosteg
    Poziom 10  

Tak, mikrofon jest za przednim panelem w prawym jego górnym rogu patrząc na front radia. Aby się tam dostać, trzeba rozkręcić radio.

0
  • #14 03 Sty 2011 20:26
    piotrpiotrowicz
    Poziom 2  

Kurcze odłączyłem mikrofon zamontowałem gniazdo na mikro dżeka i podłączyłem mikrofon z zestawu samochodowego nokia CK-600. Niestety nie działa. Czy to zależy od rodzaju mikrofonu??

0
  • #15 03 Sty 2011 23:13
    kosteg
    Poziom 10  

Niestety nie testowałem jeszcze z innymi mikrofonami, więc nie wiem czy mi się udało, czy działa tylko z wybranymi. U mnie po odcięciu mikrofonu w panelu, mikrofon nokii zadziałał natychmiast.

1