Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Buczący Toner" w Minolta 2300W

06 Kwi 2010 17:46 912 5
  • Poziom 2  
    Wszystko działało sprawnie aż nagle bez ostrzeżenia drukarka przestała drukować w czerni. Za to przy każdej takiej próbie zaczyna niemiłosiernie hałasować tak jak by coś o siebie tarło. Po ściągnięciu panelu od strony włącznika okazało się, że ten dźwięk zaczyna się wydobywać gdy ma być właśnie rozprowadzany czarny "kolor".

Przepraszam za brak fachowego nazewnictwa :)

Liczę na Waszą pomoc, a nóż ktoś się z tym spotkał lub wie co może temu "maleństwu" dolegać.
  • Poziom 27  
    Czy wymieniałeś toner lub regenerowałeś ?
    Spróbuj jak możesz podmienic toner powinno pomóc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Tak regenerowałem, zapomniałem dodać. Ale po regeneracji drukował bez problemu. Jeżeli niczego co nie niesie ze sobą kosztów nie wymyślę to faktycznie pozostanie się tylko wymiana.
  • Poziom 22  
    No cóż nie regeneruj więcej tonerów w KM :D. Pzdr
  • Poziom 2  
    Jak bym chciał kupować oryginalne tonery to bym nie polował pół roku na ten model w stanie dobrym :P Zwłaszcza, że już sporo w nim problemów rozwiązałem i to głównie dzięki temu forum :)

EDIT:

Wystarczyło rozłożyć i złożyć toner jeszcze raz. Czy to to było przyczyną nie wiem:P Ale akurat po tym pomogło :)
  • Poziom 10  
    rosalek napisał:
    Tak regenerowałem, zapomniałem dodać. Ale po regeneracji drukował bez problemu. Jeżeli niczego co nie niesie ze sobą kosztów nie wymyślę to faktycznie pozostanie się tylko wymiana.

Początkowo też miałem takie problemy (a na swojej minolcie wydrukowałem już
    70 000 szt.). Moim zdaniem winą jest zły toner i najprawdopodobniej nie jest to
    toner czysto polimerowy. Złe tonery po jakimś czasie brylą i zacinają mechanizm
    często pojawia się komunikat 17H. Osobiście kupuję dosypki ze strony -tonerdruk
    a gotowe dosypki ze strony dobretonery.
    Zły toner potrafi też zapylić całą drukarkę - co ozn. jej szybki koniec, gdyż posiada parę fotoczujników