Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pentax Optio S55 Obiektyw(nie wysuwa się, wciśnięty na siłę)

SeeXTeeN 06 Kwi 2010 18:40 2403 9
  • #1 06 Kwi 2010 18:40
    SeeXTeeN
    Poziom 8  

Mam taki problem z aparatem, że nie wysuwa się obiektyw. Wina jest człowieka, bo wyczerpały się baterie, i się wyłączył z obiektywem wysuniętym i został wciśnięty ręką na chama. Teraz gdy włącze aparat, nie wysuwa się. Da się coś z tym zrobić ? Rozbierać go czy od razu na smietnik ?

edit:

Dodam jeszcze że gdy go włączę, to pojawia się białe tło i znika, tak jakby się włanczał i wyłanczał, i za każdym razem słychać takie pyk, tak jakby ten mechanizm chciał już go(obiektyw) wypchnąć a nie mógł.

0 9
  • #2 06 Kwi 2010 19:11
    goldi74
    Poziom 43  

Trzeba rozłożyć obiektyw i złożyć go z powrotem. Jeżeli nic w nim nie zostało połamane to będzie działał.

0
  • #3 06 Kwi 2010 19:13
    SeeXTeeN
    Poziom 8  

Jeszcze dziś się za to zabiorę. A ten cały mechanizm można potem po złożeniu czymś przesmarować ?

0
  • #4 06 Kwi 2010 19:15
    goldi74
    Poziom 43  

Smar silikonowy do plastików, taki biały.

0
  • #5 06 Kwi 2010 19:20
    ion-tichy
    Poziom 31  

Smaruje się przekładnię i to delikatnie. Sam obiektyw chodzi na sucho.

0
  • #6 06 Kwi 2010 21:08
    j.amator
    Poziom 12  

Witam.Myślę że już to co Zrobiłeś to się nadaje tylko na dawcę na części,ponieważ obiektyw jest wysuwany i chowany po przez silniczek z przekładnią ślimakową!!! ,to obrót ślimaka nie Ty, to on decyduje czy obiektyw się schow czy wysunie tak samo działa jak elektrycznie podnoszone i opuszczane szyby samochodowe jak stanie w odpowiednim miejscu to szybę nie schowasz ani nie wysuniesz chyba że siłą, , tylko wtedy takim działaniem zdemolujesz cały mechanizm,i tak to Zrobiłeś,a przy tym jeszcze mogły uszkodzić się taśmy łączące obiektyw z płytą główną.Życzę powodzenia w szukaniu podzespołów jak obiektywu na forum ,lub tani serwis ,bo firmowy będzie nie opłacalny.

0
  • #7 06 Kwi 2010 22:13
    gajmix
    Poziom 32  

Jeśli został jak piszesz " wciśnięty ręką na chama" to tak samo siłowo trzeba go będzie rozbierać, w wyniku czego będą dalsze uszkodzenia. Aparat oczywiście do naprawy ale trzeba będzie wymienić cały moduł obiektywu.

0
  • #8 07 Kwi 2010 17:53
    SeeXTeeN
    Poziom 8  

Nie miałem ostatnio czasu ale już prawie dotarłem do obiektywu. Jeszcze trochę i dam fotki jak to wygląda.

edit: Obiektyw już na biurku. Przypomniałem sobie że zdjęć nie bardzo mam czym zrobić. Wyjąłem z niego tą tak jakby soczewke, zdjąłem tą pokrywkę i ukazały się różne zębatki. Rozbierać dalej ? Nie bardzo wiem jak. Idzie go trochę wypchnąc palcami, ale mało, milimetr, może 2. Zęby na zębatkach wyglądają cało, nie wiem co jest głębiej.

0
  • #9 08 Kwi 2010 10:44
    ion-tichy
    Poziom 31  

Jeśli cokolwiek z tego jeszcze miałoby być to raczej proponuję przekazać komuś kto ma o tym pojęcie. To dość delikatne mechanizmy. Chyba, ze dla nauki i własnej ciekawości.

0
  • #10 08 Kwi 2010 20:52
    SeeXTeeN
    Poziom 8  

No tak bardziej do nauki/ciekawości. Do naprawy tego nie oddam, wole kupić nowy.

0
  Szukaj w 5mln produktów