Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault zelazko 1,6 16v brak sterowania zmiennych faz rozrzą

06 Kwi 2010 19:54 8872 6
 • Poziom 1  
  witam wszystkich serdecznie
  zwracam sie z problemem jak w tytule brak regulacji zmiennych faz czy ktoś może wie jak to działa jakieś schematy , co czym steruje i kiedy w tym konkretnym modelu .
  poległy serwisy w warszawie, sam prubowałem czytane kts 650 bład p340,wiązki prześwietlone , czujnik wałków rozrządu podmieniany dwa razy ,prawidłowośc złożenia rozrządu sprawdzona koło zmiennych faz nowe a ten grat nadal nieaktywny
  proszęo jakakolwiek pomoc bo niemożliwe jest żeby człowiek na takim gracie sie wyłożył
  z góry dziękuje i pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 2  
  napiszę jeszcze raz auto jeżdzi normalnie poza tym że czasem zapala się check engine w różnych porach dnia i nocy a także oróznych porach sam gaśnie , czytane clipem zmienne fazy rozrządu nie aktywne czytane kts 650 wywala bład P340 bąd regulacji zmiennych faz rozrządu, niezgodnośc żębów lub niezgodność ze wazględu na spalanie.
  Wiązki były przeswietlane , rozrząd sprawdzony , koło zmiennych faz wymienione na nowe do dziś się trzęsę 650 zeta,czujniki włka rozrządu wymieniane na nowe .A po tych zabiegach żelazko pokazuje nadal w wartościach rzeczuwistrych że regulacja jest nieaktywna i auto pracuje chyba w piątym trybie awaryjnym .
  A mnie już szlak trafia.
  J dlatego prosilm o jakiś sensowny opios co zczym działa co inicjuje sygnały , poniewaz rozmawiałem w serwisach które sobie nie poradziły i wnioskuję że chyba sami nie wiedzą jak to działa albo wała ze mnie robia.
  Z g€ry dzięki. Będę drążył temat do końca bo mi spać po nocach nie daje.
 • Poziom 1  
  Może to być zacięty tłoczek hydro-elektrycznego nastawiaka koła zmiennych faz rozrządu (umieszczony koło korka wlewu oleju od góry ,dwa kabelki).

  Dodano po 35 [minuty]:

  Chciałem jeszcze dodać,że po wyjęciu zaworu hydro-elektrycznego wałka rozrządu okazało się ,że tłoczek był podwieszony(nagar). Po oczyszczeniu tłoczek wrócił na swoje położenie.
  Zdjęcie w/w zaworu;
  renault zelazko 1,6 16v brak sterowania zmiennych faz rozrzą
 • Poziom 35  
  Zobacz czy masz sterowanie na ten zaworek. Oscyloskopem bo to PWM jakiś.
 • Poziom 34  
  A ja myślałem ,że zmienne fazy to 1,8 a nie 1,6.