Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Sattellite 2455-S305 - miga dioda zasilania

wkecik 06 Kwi 2010 20:24 2255 5
  • #1 06 Kwi 2010 20:24
    wkecik
    Poziom 12  

Witam. Laptop jak w temacie nie bootuje się, ekran jest ciemny, wentylator pracuje, dioda zasilania miga na pomarańczowo. Czas wszystkich zapaleń diody jest jednakowy i trwa ok. sekundy, po naciśnięciu klawiatury słychać beep.
    Co może być przyczyną?

Dziękuję i pozdrawiam,
    Wojtek

0 5
  • #2 06 Kwi 2010 22:28
    warka2119
    Poziom 19  

Witam. Po czym wystąpił taki problem ? Czy wcześniej też zdarzało się takie coś ? Czy odłączałeś komputer od zasilania i wyjmowałeś baterie z niego ? Jeżeli nie, to zrób to i odczekaj kilka sekund po czym włóż bateria a następnie zasilacz i uruchom.

0
  • #3 07 Kwi 2010 10:16
    wkecik
    Poziom 12  

Niestety nie pomaga, próbowałem tak od razu.

0
  • #4 04 Cze 2011 14:54
    wkecik
    Poziom 12  

Witam. Wracam do tematu po ponad roku. Komputer był w dwóch serwisach i oba stwierdziły uszkodzenie płyty głównej i oddały mi sprzęt. Poluję na płytę w przyzwoitej cenie, ale na razie są dostępne tylko w USA, gdy doliczę koszt wysyłki, nie będzie się opłacić. Wracam do sprawy, ponieważ pożyczyłem od znajomego kartę diagnostyczną dwu-segmentową, podłączaną do równoległego portu drukarki. Karta zatrzymuje się na kodzie b5 z włożonymi pamięciami, lub b2 bez pamięci. Według opisu kodów wygląda to tak:

B2 POST(power-on self-test) został zakończony. Przygotowywanie do rozpoczęcia ładowania systemu operacyjnego.

B5 Zakończenie QuietBoot(cichy start) (opcjonalnie)

Monitor nie świeci.

Czy ktoś może to jakoś skomentować? Może tam uszkodzona jest karta graficzna?

Pozdrawiam

0
  • #5 04 Cze 2011 15:46
    kmkm2
    Poziom 21  

Trochę oględna ta diagnoza, a co konkretnie na płycie się zepsuło to nie powiedzieli?
    Jakie jest oznaczenie płyty?

0
  • #6 04 Cze 2011 15:56
    wkecik
    Poziom 12  

Nie powiedzieli :cry:

Dodano po 1 [minuty]:

Oznaczenie płyty P000369080

0