Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brother dcp 145c poziome pasy

06 Kwi 2010 21:02 5521 10
  • Poziom 15  
    Witam, przez jakiś czas nie używałem drukarki, a teraz podczas drukowania zdjęcia pojawiają się na przemian linia ciemna odwzorowująca obraz w kolorach tyle tylko, że w tonacji ciemniejszej o szerokości 1mm, a następnie pas o szerokości 3mm rozjaśniony, jakby rozbielono wszystkie barwy = co to może być?

Dodano po 20 [minuty]:

Jeszcze chciałem dodać, że linie te pojawiają się przemiennie 1mm ciemniejsza, 3mm jaśniejsza i znów o szerokości 1mm potem 3mm itd przez cały obraz.
  • Spec od drukarek
    Temat wałkowany wiele razy. Problem z głowicą. Zrób kilka, kilkanaście razy czyszczenie głowicy. Jeśli nie pomoże należy głowicę wyjąć i spróbować ją udrożnić innymi metodami.
    PS.
    Używasz oryginały, zamienniki czy sam napełniasz?
  • Poziom 15  
    Witam, używam zamienników jet, lecz kłopot tylko z czarnym(jak wspominałem drukarka stała dość długo nieużywana).
  • Poziom 13  
    Zrób kilkukrotnie czyszczenie głowicy. Powinno pomóc. Jeśli nie, to może być już po głowicy..
  • Poziom 15  
    Byłem w serwisie ale płukanie nie pomaga. W czym jeszcze można spróbować namoczyć, rozpuścić zaschnięty tusz w głowicy, może ktoś zna jakiś niecodzienny ale skuteczny sposób. Gdzie można kupić sprawna głowicę.
  • Poziom 14  
    wymiana glowicy sie nie oplaci w zaden sposob, chyba ze trafisz uwalona drukarke w dobrej cenie ze sprawna glowica.

czasem odlaczenie drukarki na troche (dzien) moze cos dac i dopiero po dobie sprobowac na nowo czyszczenie..

w czyszczeniu istotna jest jakosc tuszu..
  • Poziom 15  
    Co oznacza "w czyszczeniu istotna jest jakość tuszu.. " czy czyścić należy jakiś specjalnym (specjalnie dobrym ) tuszem czy chodzi o to co zaschło ?, a może jest jakiś specjalnie dobry środek który da radę i rozpuści wszystko?
  • Poziom 14  
    jesli glowica sie przypchala to tez moglo byc z przyczyny kiepskiej jakosci tuszu, ogolnie mowi sie powszechnie, zeby czyscic w takich przypadkach na oryginalach ;/ osobiscie uwazam to za przesade, ale sa tusze i tusze, sklad ma znaczenie..
  • Poziom 15  
    Czy oznacza to, iż kupuje oryginalny tusz i włączam czyszczenie i już , a może jakiś specyfik (nazwa) gdyby sam tusz nie wystarczył ewentualnie namiar na warsztat (serwis) wykonujący rzeczy niemożliwe - podejmie się odetkania i wykona to.
  • Poziom 14  
    odlozylbym czyszczenie oryginalnym tuszem na pozniej, szkoda troche pieniedzy.. jednak jesli Cie na to stac bez wahania to jest to pierwsza opcja do sprawdzenia, ale nikt nie zagwarantuje, ze to pomoze

w serwisie rozumiem w wanience ultradzwiekowej? jesli nie to oddaj wlasnie do takiego czyszczenia. takze sprawdzenie innego serwisu nie zaszkodzi

reasumujac, proponuje drugi serwis i/lub czyszczenie na oryginalach, jak to nie pomoze to probuj ostatecznie w domu plynem do udrazniania do skutku..

przy czyszczeniach robionych pod rzad pamietaj co jakis czas, a nie zaszkodzi co kazde, wydrukowac test glowicy zeby nie zajechac glowicy
  • Poziom 15  
    Po parokrotnym czyszczeniu głowicy różnymi specyfikami przestała działać na dobre więc kupiłem drugą. Posiadam teraz brother dcp 145 c na gwarancji bez głowicy i jakby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt.
    Zamykam temat.