Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz i subwoofer?

misiek79 06 Apr 2010 20:55 1537 3
    misiek79
    Level 9  
    Witam
    Szukam jakiegos dobrego wzmacniacza 4 kanalowego do napedzania zestawu przedniego (odseparowane 13cm Powerbass PB-CK5v2) i subwoofera. Wzmacniacz musi miec filtr dolnoprzepustowy do suba i kosztowac do 500zl. Do tego potrzebuje glosnika do subwoofera, ze wzgledu na nietypowe miejsce montazu (Sprinter max blaszak, jedyne miejsce to pod sufitem miedzy skosna czescia dachu a przegroda) obudowe planuje zbudowac samemu. Nie zalezy mi na ilosci basu i na lupaniu, chce miec czysty i szybki bas. Slucham metalu itp, czasem jakichs gitarowo - elektronicznych wynalazkow, generalnie ostrej i szybkiej muzy i jak perkusista gra na podwojnej stopie z szybkoscia 10 uderzen na sekunde to chce slyszec podwojna stope, a nie jakies wielkie niekontrolowane buuuuuu jakie wydobywa sie z tuby z ktora teraz jezdze, ze o melodii granej na basie nie wspomne. Czyli niekoniecznie duzo, ale porzadnie. Z tego co wyczytalem w sieci wnioskuje ze najlepszy bylby glosnik 25cm grajacy w skrzyni zamknietej, ale nie znam sie na tym za bardzo wiec nie bede sie upieral przy tej koncepcji i jestem otwarty na propozycje. Co do ceny to nie mam jakiejs sztywno ustalonej kwoty, po prostu zeby to byla ta sama polka jakosciowa co przody i wzmacniacz. Jakies propozycje?
    kiceq
    Level 14  
    Rowniez polecam glosnik 25 cm ale musi miec male wymagania co do obudowy skoro bedzie ona w takim specyficznym miejscu.
    Wzmacniacz chcesz uzywany czy nowy? Jaka jest moc tych powerbassow?
    bambino_81
    Level 23  
    Witam.Spokojnie mogę polecić magnata RX44.Jest mocny jak na 4 kanałówkę.4x125RMS albo 2x325RMS.Nówk można mieć za około 500zł a urzywkę nawet za 300 takze warto,co do woofera choć nie podałeś swoich funduszy może płaski woofer phase aliante??Ale jego cena jest dosyć wysoka ale jakość za to duża
    misiek79
    Level 9  
    Wzmacniacz wchodzi w gre tylko nowy - szef placi i musze miec na niego fakture. Glosnik kupuje juz za swoje wiec moze byc uzywka.
    Powerbassy maja 60W RMS/100W peak przy 4ohm.
    Znajomy polecil mi Rockford Fosgate R300-R i do tego glosnik u-Dimension RM-208SL, co myslicie o takim polaczeniu? O wzmacniaczu niewiele mozna wyczytac w sieci, przynajmniej po polsku, glosnik co prawda 21 a nie 25 cm ale na forach wyczytalem same superlatywy, podobno swietnie gra, jest szybki (a o to mi chodzi) i swietnie daje sobie rade w obudowie ok 10l, cos takiego weszlo by mi miedzy kanape a fotel kierowcy pod hamulcem recznym.

Co do Magnata RX44, to czytalem opinie ze do napedzania suba jest ok, ale z przednimi glosnikami juz szalu nie robi - duzy poziom znieksztalcen i mocno ostrzy wysokie tony.
    Kwoty faktycznie nie podalem, ale ten Phase linear jednak dla mnie za drogi, myslalem raczej o kwocie kilkaset zl a nie grubo ponad 1000, wiec odpada