Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BackTrack 4 Brak internetu windows 7 Atheros AR928

masxtc 06 Kwi 2010 21:06 5866 12
  • #1 06 Kwi 2010 21:06
    masxtc
    Poziom 9  

Witam.
    Zaczne od tego że nie mam karty na USB,tylko wbudowaną w laptopa (Atheros AR9285) I czy to ma prawo działać ?

System działa na VMeare Workstation,komenda (airmon-ng) nie pokazuje żadnej sieci

Po komendzie (/etc/init.d/networking start) są błędy :
    SIOCSIFADDR: No such device
    ath0:ERROR while getting interface flags:No such device
    i tak samo z eth1-2 i wlan0

Jakieś pomysły jak to naprawić :cry:

JAK ZŁY DZIAŁ TO SORKI :|

Popraw temat. Regulamin pkt. 11.1
    witux

0 12
  • #2 07 Kwi 2010 10:54
    quinty
    Poziom 28  

A polecenie iwconfig identyfikuje Ci poprawnie kartę sieciową? Może to wina VMware?

Profilaktycznie możesz zaktualizować programy (o czym pewnie już pomyślałeś) za pomocą:

Code:
    sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

Edit:
    Co ja bredzę? :P przecież nie zaktualizujesz jak nie masz połączenia z internetem....

Podaj wyniki ifconfig i iwconfig

0
  • #4 07 Kwi 2010 11:55
    masxtc
    Poziom 9  

Nie jest załadowana VMware widzi karte ale nie działa Pewnie źle coś ustawiłem.Podłączyłem dzisiaj karte Wlan sagem (XG-762N) na USB alw VMW jej już nie widzi

ifconfig -a pokazuje eth0 i lo , ale nie ma tam nazwy żadnej karty

W logach jest ethernet interface is down

Przy starcie jest błąd w logach : Host USB device connections disabled

0
  • #6 08 Kwi 2010 01:35
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

Kolego odpal BT z live cd może VMware to problem, airmon nie pokazuje sieci tylko interfejsy(czytaj karty), twoja najprawdopodobniej powinien odczytać jako ath0, etc/init.d/networking start - a to polecenie co miało zrobić? menadżera odpalić?

0
  • #7 16 Kwi 2010 23:13
    pablo979
    Poziom 1  

Witam. Podpinam się pod temat bo mam podobny problem. Tylko, że u mnie karta działa w konsoli, a gui mówi, że interfejsów brak. Backtrak 4, VM, rt73. Z góry wielkie dzięki.

0
  • #8 18 Maj 2010 22:45
    slawarek
    Poziom 16  

i nie będzie bo vmware ma wirtualne urządzenia pci,paniali ! działają tylko usb odpalcie programy na live cd.

0
  • #9 02 Gru 2010 10:30
    aniakmita
    Poziom 10  

ten sam problem ...tylko że po zainstalowaniu bt4 na laptopie..
    ..Przy odpalaniu z live-dvd (tej samej z której był bt4 instalowany)
    wszystko było O.K

0
  • #10 02 Gru 2010 10:47
    MarekPPN
    Poziom 35  

Karta PCI pod maszyną wirtualną nie będzie działała.
    Najlepiej odpal LiveCD.

0
  • #11 29 Maj 2011 10:18
    aadam24
    Poziom 10  

Nie za bardzo wiedzialem gdzie tego posta napisac...

Witam!
    zainstalowałem sobie BT4 na laptopie gdzie mam już system win7. Na win7 internet smiga bez zarzutu natomiast gdy wlaczam BT4 internetu brak. Objawy sa takie że przy ustawianiu oczywiście wifi w WICD podczas skanowania znajduje moja siec wifi po czym po okolo 10 lub 15 sec mam ponowne skanowanie sieci i już mojej sieci nie widać i tak sie dzieje kilka razy. nie mam problemow z zasiegiem bo np stoje od routera okolo 2 metrow i jest tak samo. Gdy juz sie BT4 uspokoi i pokaze moja siec to po wklepaniu swoich danych nazwy sieci i hasla nie moge nawiazac polaczenia - mam komunikat ze haslo jest zle. Haslo napewno mam dobre i napewno je znam bo na win7 dziala poprawnie. Dodam ze raz mi sie udalo nawiazac polaczenie z wifi i mialem neta ustawienia byly takie zeby automatycznei nawiazywalo polaczenie i po ponownym uruchomieniu kompa z BT4 internetu brak i nie moge nawiazac polaczenia, raz moja siec widzi a raz nie mimo ze moc sygnaly mam na 95procent inne slabsze sygnaly odbiera bez problemow. Ktos ma jakies pomysly na rozwiazanie? Nie wiem jakie mam dane napisac o swoim sprzecie wiec jakby cos napisze w kolejnym poscie.
    Z gory serdeczne dzieki

0
  • #12 29 Maj 2011 19:29
    MarekPPN
    Poziom 35  

aadam24 jest już BT5 - sprawdź na nim.

0
  • #13 29 Maj 2011 21:59
    aadam24
    Poziom 10  

MarekPPN - oczywiście zassam i zerknę czy jest różnica.

... tak na marginesie to czy naprawdę nie ma rozwiązania ?

... zainstalowałem BT5 i.... niestety dalej ten sam kłopot ze nie mogę połączyć się z swoja siecią wifi.
    Ktoś ma jakieś pomysły?

0