Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fortron model: FSP350-60THA-P 350W piszczący zasilacz?

06 Kwi 2010 21:13 3691 4
 • Poziom 11  
  Witam, niedawno kupiłem używany komputer i mam problem z zasilaczem, model jak w tytule, a jest to komputer Fujitsu-Siemens Scaleo T.

  Z zasilacza wydobywa się stały jednostajny wysoki dźwięk, właściwie pisk, niezależnie od tego co robie na komputerze. Rozbierałem zasilacz i podłączałem, go rozebranego pod płytę i przysłuchiwałem się poszczególnym elementom w trakcie pracy. Na pewno nie jest to wentylator, ani też transformator, który jest na oddzielnej ściannce.
  Wydaje mi się jakby to element ceramiczny przy wentylatorze (Teapo XG-VS 0,33uF(M)x2 czy to możliwe?
  Czy macie jakieś inne podejrzenia, który element może wydawać takie dźwięki?

  Czy jest to groźne dla komputera?

  Ogólnie sprzęt pracuje stabilnie, oprócz tego pisku w zasilaczu, nie łapie żadnych zwiech, a i uruchamia się bez problemu.
  Fortron model: FSP350-60THA-P 350W piszczący zasilacz?Fortron model: FSP350-60THA-P 350W piszczący zasilacz?Fortron model: FSP350-60THA-P 350W piszczący zasilacz?
 • PCBwayPCBway
 • Poziom 12  
  Jeśli chodzi o piszczenie to często w zasilaczach ATX piszczą cewki na wtórnym, nie masz może wyschniętych kondensatorów, jak piszczy to możliwe że coś go obciąża.
 • PCBwayPCBway
 • Poziom 11  
  Jak dla mnie kondensatory elektrolityczne wyglądają w porządku, a co można zrobić z tym uzwojeniem wtórnym?
  Poprawiłem TONI_2003
 • Moderator
  :arrow: Korobass
  Kondensatory elektrolityczne nie mają wyglądać lecz należy je sprawdzić (lub wymienić), a Ty nawet zasilacz nie raczyłeś rozebrać, a przynajmniej tak to wygląda z Twych umieszczonych zdjęć na, których nic nie widać oprócz blach obudowy i radiatorów. Oraz tego, że zasilacz ma pasywne PFC.
  Zapewne nie wiesz również, że należy poprawić wszystkie słabe lutowania na płycie PCB, a na temat reszty zapytania napisano masę postów na Elektrodzie i nikt nie pokaże Ci jedynego słusznego rozwiązania Twego problemu i zawsze będą to tylko gdybania. :D
 • Poziom 11  
  Rzeczywiście mogłem go trochę bardziej rozebrać, postram się to zrobić dzisiaj popołudniu i umieścić nowe zdjęcia. Nie rozbierałem go mocniej bo nie miałem zamiennego zasilacza, a potrzebny był mi komputer. Dziękuje za wszystkie uwagi.