Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw głośnikowy Logitech Z-10, dziwne buczenie

06 Kwi 2010 22:02 3417 13
 • Poziom 9  
  Witam.
  Mam problem z głośnikami 2.0. Logitech Z 10. Głośniki są przywiezione z USA. Myślałem że jest z nimi tak jak z zasilaczami do laptopów, że tolerują napięcie do 240V. No i jak podłączyłem to się spaliły. Dałem do naprawienia i pan wymienił transformator na 220V. Kiedy włączył głośniki i zapuścił muzę u siebie w pracowni wszystko pięknie grało. Kiedy zabrałem głośniki do domu okazało się że nie grają. Panel wyświetlał wszystkie parametry, przyciski działały, na wbudowanym w nie wyjściu słuchawkowym był sygnał, ale nie grały. Z jednego z głośników wysoko tonowych dobiegał dziwny szum. Pojechałem z reklamacją - u pana okazało się że wszystko działa jak należy. Zabieram do siebie i znowu nie działają.

  Podłączałem do innych gniazdek, zabierałem na test do znajomych, używałem różnych źródeł dźwięku, odstawiałem od źródeł potencjalnych zakłóceń i nic. No więc zabrałem je jeszcze raz do pana i zgadnijcie co - działają. Jego pracownia jest w budynku biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego. Poszedłem do biblioteki i działały podobnie jak u niego. Zabrałem do domu i głucho.

  Po długich godzinach kontemplacji wpadłem na pomysł żeby sprawdzić co się stanie jak podłączę je do przetwornika napięcia na 110V. Podłączyłem do takiego co miał 65W mocy. Głośniki zaczęły grać ale na minimum. Po zgłośnieniu ich powyżej pewnego poziomu zaczynały strasznie buczeć.

  Pomyślałem że może potrzeba im więcej mocy. Załatwiłem transformator 200W. Nic się nie zmieniło, buczały przy tym samym poziomie głośności.
  Kluczowym pytaniem jest co powoduje że działają bez zarzutu w jednym miejscu a w żadnym innym nie. Czy płynie tam inny prąd? Czy jest tam jakaś żyła wodna;)?
  Bardzo proszę o pomoc
 • Poziom 30  
  Podłączasz do złego źródła sygnału.
 • Poziom 9  
  Podłączałem do kilku laptopów, mp3, telefonu komórkowego, dvd i niczego to nie zmieniało. Poza tym sygnał na wyjściu słuchawkowym na głośnikach jest.
 • Poziom 13  
  ja sprawdził bym czy kabel albo końcówka nie jest uszkodzona, chyba że u tego Pana też miałeś te same kable. Pożycz o d kumpla inne kabelki i spróbuj
  może zadziała
 • Poziom 9  
  B0berek to są właśnie jakieś czary. U gościa działają na tym samym kabelku, na którym u mnie nie. W ogóle to czy będą działały czy nie można ocenić nawet bez podłączenia źródła dźwięku - buczenie jest po samym podłączeniu do sieci 220V (poza pracownią pana naprawiacza).
 • Poziom 30  
  Nie słuchasz!!! Te głośniki mają wejście USB i tak trzeba ich podłączyć, materiałów w necie nie brakuje , trochę chęci to nic nie boli.


  Jeżeli pomogłęm kliknij "pomógł" to nic nie kosztuje.
  Moderowany przez dj-MatyAS:


  Regulamin p.16
  Ostrzeżenie za żebractwo.

 • Poziom 13  
  może podłącza pod ups albo u ciebie jeżeli mieszkasz w bloku sąsiadka cały czas odkurza i robią się zakłócenia :)
  na poważnie
  jeżeli masz możliwość to podłącz po UPS i zobacz np. APC lub jakikolwiek inny
  spróbuj bez podłączania do prądu UPSa a potem podłącz zobacz czy buczenie zniknie
 • Poziom 9  
  Mają zarówno wejście USB jak i zwykły mały jack. W obu przypadkach niczego to nie zmienia.
 • Poziom 13  
  mam tak w laptopie w pracy podłączam do starej sieci laptopa podłączam głośniki i buczy w głośnikach
  leci laptop na baterii nie buczy i nie ma zakłóceń
  podłączam pod dedykowana dla kompów i działa poprawnie - inna faza inne rozwiązanie w GRK
 • Poziom 9  
  Właśnie już też myślałem że mogą być jakieś zakłócenia dlatego podłączałem jeszcze u 2 kumpli i u siebie na wsi. Odsuwałem też na pewną odległość od sprzętu elektronicznego, ale u Pana działają postawione obok komputera i wieży. Z tym UPS to muszę poszukać kogoś kto ma i sie zobaczy.
 • Poziom 9  
  Jasne ze sterowniki zainstalowane, ale nie są niezbędne do działania głośników z użyciem kabla minijack.
 • Poziom 13  
  dolsone napisał:
  W ogóle to czy będą działały czy nie można ocenić nawet bez podłączenia źródła dźwięku - buczenie jest po samym podłączeniu do sieci 220V

  wiec poco jacekko63 są potrzebne sterowniki :?:
 • Poziom 10  
  Akurat strzelił mi zestaw Logitech Z-10 (zniekształcenia, trzeszczenia), a używam go oszczędnie. W Z-10 miałem uszkodzony tylko LM217T, był gorąco-parzący. Wstawilem LM317T bo nie miałem innego i gra jak grał. Na płycie są jeszcze TDA7377, TDA 1517. Głośniki otwiera się odklejając delikatnie błyszczące płyty czołowe i pod nimi jest po 8 wkrętów. W kolumnie z wyświetlaczem jest elektronika, a w drugiej trafo i bezpiecznik 5A. Schematu nie posiadam.


  3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
  (dj-MatyAS)