Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z zamontowaniem dysku w TrueCrypt!!

jaykay88 06 Kwi 2010 22:17 3116 6
  • #1 06 Kwi 2010 22:17
    jaykay88
    Poziom 2  

Witam,

Otóż zainstalowałem sobie TrueCrypt 6.3 i zaszyfrowałem cały dysk D metodą AES. Program był zainstalowany na dysku C. Zrobiłem format dysku C i zainstalowałem ponownie TrueCrypt...chciałbym podłączyć dysk D ale zapomniałem literki woluminu:/
    Czy jest możliwe odczytanie tejże litery? wpisywałem do wszystkich po kolei te same hasło i wyskakiwał komunikat, że błędne hasło lub nie jest to volumin TrueCrypt.

Proszę o pomoc!

0 6
  • #2 06 Kwi 2010 22:20
    Kamikazepl
    Poziom 14  

Literkę woluminu wybiera się jaką się chce.
    Proszę wybrać obojętnie jaką literę, kliknąć "podłączaj automatycznie" i wpisać poprawne hasło.
    Ewentualnie "wybierz urządzenie" wybrać partycję D, po czym kliknąć "podłącz", ale powinno się to zrobić automatycznie przy tej pierwszej opcji.
    W razie problemów pisz, na pewno każdy postara się pomóc:)

0
  • #3 06 Kwi 2010 22:57
    jaykay88
    Poziom 2  

Na wstępie dziękuję, że odpowiedziałeś na mój post ! :)

Wybrałem wolumin i dałem na 'podłączaj automatycznie', ale komunikat jest: 'Niepoprawne hasło lub nie znaleziono wolumenu TrueCrypt'

Masz może jakiś inny pomysł? Co może być nie tak?
    Hasło na 100 % jest prawidłowe.

0
  • #4 07 Kwi 2010 19:34
    Kamikazepl
    Poziom 14  

A wyślij screena z okienka "wybierz urządzenie".

1
  • #5 19 Kwi 2010 19:23
    mieszko I
    Poziom 18  

Mam dokładnie ten sam problem, w poprzedniej sesji wpisałem hasło i pen 4GB uruchomił się prawidłowo.
    Po ponownym włączeniu komputera i próbie wpisania prawidłowego hasła, obrazki jak poniżej.

Pen fizycznie sprawny i prawidłowo rozpoznawalny.

Po przeszukaniu wszystkich zasobów, niestety nie udało mi się odnaleźć "Nagłówka wolumenu" tego dysku :cry:
    Prawdopodobnie po uruchomieniu programu HDDScan i nie zamontowanym dysku TrueCrypt,
    program ten widzi niezamontowany dysk jako uszkodzony/niesformatowany,
    i tak jak widać poniżej wpisał on w początkowe sektory swoje dane naprawcze i tym samym uszkodził Nagłówek wolumenu.

problem z zamontowaniem dysku w TrueCrypt!! problem z zamontowaniem dysku w TrueCrypt!! problem z zamontowaniem dysku w TrueCrypt!! problem z zamontowaniem dysku w TrueCrypt!!

Czy jest jakakolwiek szansa na naprawę logiki Nagłówka wolumenu, lub odzyskanie choć części najważniejszych danych :?::?:

Natrafiłem w Necie na coś takiego >>KLIK<< >>KLIK<<

"Truecrypt jest już wyczuwalny" "Truecrypt is now detectable" >>KLIK<< >>Przetłumaczony<< >> 16 Systems TCHunt <<

0
  • #6 30 Maj 2010 13:18
    Boleslaw15
    Poziom 1  

Witam,
    Drodzy użytkownicy forum, potrzebuje pilnie Waszej pomocy. Mam kilka plików z rozszerzeniem .txt przekonwertowanych na partycię programu truecript.
    Po mimo wpisywania poprawnego hasła wyskakuje mi komunikat: nieprawidłowe hasło lub nie znaleziono wolumiu TrueCript.
    Proszę Was bardzo o pomoc. Czy można te pliki w jakiś sposób jeszcze odtworzyć?
    Z góry dziękuję za pomoc, zdruzgotany użytkownik :cry:

0
  • #7 26 Kwi 2015 14:04
    ncyootrl
    Poziom 1  

Cytat:
    Po mimo wpisywania poprawnego hasła wyskakuje mi komunikat: nieprawidłowe hasło lub nie znaleziono wolumiu TrueCript.

Witam, dzisiaj spotkałem się z tym samym problemem. Wpisywanie poprawnego hasła skutkowało komunikatem o niepoprawnym haśle. Rozwiązaniem okazało się wpisanie hasła w notatniku i skopiowanie go do okienka TrueCrypt.

Edit:
    Wybaczcie odkopanie, ale uznałem, że temat powinien się kończyć pomysłem na rozwiązanie problemu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo